Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek tetszik a magyar himnusz?

Nektek tetszik a magyar himnusz?

Figyelt kérdés
Igen, nagyon szep dallamaval es szep szovegevel sok embernek tetszik. De aki nem magyarorszagon nott fel, vagy nem el ott, vagy csak egyszer volt szerencseje vilagot latni rajott, hogy ez a siralom nem normalis es nem igy kene lennie. A tortenelem az egy dolog. Meghataroz minket meghatarozza az orszagunkat stb.. De ez egy temetes. ANNAK AKI NEM ERTENE ELMAGYARAZOM: Minden orszag himnusza tukrozi az adott orszag lenduletet, mivoltjat, tortenelmet! Azert ilyen siralmas a magyar himnusz, mert tukrozi az orszagot. Az az a sirast rivast, a szegenyseget, a megalazkodast, az orok remenyvesztetseget amikor csak az isten segithet es senki mas! Sajnalom ez van.

2013. okt. 14. 13:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
44%

Őszintén: nem.

Teljesen új himnusz kell, teljesen új hangszereléssel.

2013. okt. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
73%

Három hete felgyorsították, az eredeti Erkel verzióra.

Ebben a cikkben van egy videó, meg lehet hallgatni:

[link]

2013. okt. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom objektíven szemlélni. Most is hogy meghallgattam a belinkelt változatot, elfogott az az érzés, ami mindig. Büszkeség, fennköltség, összetartozás. Pedig nem vagyok sem tipikus 'nagymagyarkodó', egyszerűen csak megvan bennem ez az érzés.
2013. okt. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
24%

[link]

(lehetne, még pattogósabb!) győzelmi induló jellegű, mint pl. a Rákóczi induló!

2013. okt. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
44%
Én nem szeretem, sugárzik belőle a pesszimizmus, a kisebbrendűségi érzés és még egy csomó negatívum.....ha meghallom a maradék életkedvem is elmegy, pedig nem sok van.......amit a London-i olimpián nyomtak elsőre, na az nem volt rossz verzió, azt kéne játszani.
2013. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Szép. Mint szimbólum, engem is arra emlékeztet, hogy magyar vagyok. Az összetartozásra. De gyerekkorom óta akármikor meghallom akármelyik verziót (gyorsabb, lassabb) elszomorít. És a szomorú az, hogy míg gyerekoromban maga a dallam hangulata szomorított el, mert a szöveget annyira nem fogtam fel, most felnőttként inkább a szöveg miatt szomorít el. Siránkozó, bús, könyörgő, szánalmas.

Szépnek szép, tetszik, van mondanivalója, ebben is sokkal értékesebbet csináltunk, mint más nemzet, de valahogy nem jön már be ez a fajta "gondolkodásmód", amit közvetít. De mindegy, ez az egész még hozzátartozik a mai ember primitívségéhez.

Lényegében bennem többféle érzést is kelt, de a túlnyomó rész már sajnos csak a szomorúság és a szánalom. És ez sajnos valószínűleg annak is köszönhető, hogy ilyenek lettünk az utóbbi 20-30 évben. Nem szeretjük egymást igazán, elidegenedtünk egymástól magyarok... Hagyjuk, hogy szétszedjék az országunkat. Régen még iszonyatosan büszke voltam Magyarországra, manapság ez egyre kevésbé van így. Köszönhető a politikusoknak, a rendkívül gazdag embereknek, akik csak saját és baráti érdekében tevékenykednek, és a sok kisembernek, akik egymást csesztetik, bántják és húzzák le...

2013. okt. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
48%

...most minden párhuzamos meg mögöttes gondolat nélkül, de hirtelen csak egy depressziósabb himnuszt találtam, mint a miénk.

ez pedig a roma himnusz:

[link]

2013. okt. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2013. okt. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Himnusz úgy ahogy van, még most is teljes mértékben jellemzi az országot, az emberek hozzáállását, stb.. Normális esetben a himnuszok tükrözik az ország mentalitását, nevetséges lenne, ha pont Magyarországnak lenne pattogós, vidám, lelkesítő himnusza, amikor itt a legtöbb ember megkeseredett, elégedetlen és igazságtalannak érzi a sorsát.. Amúgy lehet hogy emiatt hülyének néztek majd és elképzelhető, hogy még le is hungaristáztok, de nekem tetszik a magyar Himnusz és amikor hallom, mindig ünnepélyes, meghatódott érzés fog el.
2013. okt. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Ezt pont jókor írtad, pont ma kezdtem el tanulni a himnuszt újra, és erre itt egy ilyen kérdés :D
2013. okt. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!