Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tetszik a Himnusz zenéje?

Tetszik a Himnusz zenéje?

Figyelt kérdés
Mi tetszik, vagy nem tetszik benne?
2010. aug. 28. 02:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Hee?
2010. aug. 28. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%
Én nem vagyok büszke erre a himnuszra. Gondolj bele. Minden nemzetnek lelkesítő, buzdító, erőtől zsongó himnusza van (nézd meg a franciákét...), míg a magyar a gyötrelmekről, a fájdalomról és a feladásról, könyörgésről szól. A zenéje is inkább egy temetéshez illik, mintsem egy himnuszhoz. Ez az én véleményem, lehet, másnak más a gondolatmenete.
2010. aug. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
Hát igen, egy filmnek a végére pl jól el tudnám képzelni, ahol mindenki meghal.
2010. aug. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
amilyen a nép lelkülete olyan a himnusza. A mediterrán népek tüzesebbek, és a himnuszuk is pattogósabb. Ettől függetlenül mindenkinek a saját himnusza teszi lúdbőrössé a hátát. Nemzeti kincsünk a múltunk része úgy mint Széchenyi vagy Kossuth...vagy a Szózat.
2010. aug. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
42%
Én spec felfordulok tőle, a múltkor hallgattam más országok himnuszát, elszégyeltem magam. Olyan siralmas a miénk.
2010. aug. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, túl szomorú. De nem tudnám elképzelni, hogy egy vidámabb himnusztól minden egyes hallgatáskor csupa libabőrös lennék.
2010. aug. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
39%

nem

dehát ez van

ez a miénk

2010. aug. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%

elég szomorú h.senki se büszke a himnuszunkra:(


lehet h.szomorú de nem véletlenül.Ez a MI Himnuszunk,akármilyen szomorú, akkor is.Amikor hallgatjuk büszkének kellene lenni.

2010. aug. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg igenis tetszik! Ezeréves kínlódás után (na jó, akkor csak 800 volt még mikor íródott), mégis milyen legyen? Mi voltunk Európa kapuja a keleti népekkel szemben, talán mi szenvedtünk a legtöbbet. És ha tetszik, ha nem: a magyarokat a szenvedés tartja össze, ahogy Ady írta: 'Nekünk Mohács kell'. Ha valakinek öröme van, megfigyelhetitek, hogy sajnos nem azt kapja, hogy vele örülnek, hanem sokkal többen irigykednek rá. Viszont ha valamilyen baj van, képesek vagyunk (voltunk?) összefogni. A másik dolog pedig, hogy ilyen szöveg mellé kicsit érdekesen festene egy pörgős, pattogós zene. Lehet, hogy úgy gondoljátok, hogy van szebb, jobb, de ez a miénk, erre kell büszkének lennünk, ezt szeretni. Mert ha a saját himnuszunkat, nemzetünket fitymáljuk, hogy várjuk el más országok megbecsülését?...
2010. aug. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Bár igaz, hogy szomorú, de ugyanakkor lelkesít is, biztatja az embert arra, hogy ne adja fel soha.


(Ha nem csak eldúdolod, hanem a szöveget énekled, akkor pedig azt a Magyarországot juttatja eszembe, melyet Szent István felajánlott a Szűzanyának, a Keresztény Magyarországot.)

2010. aug. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!