Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez talán rossz szokás? Vagy...

Ez talán rossz szokás? Vagy épp ellenkezőleg?

Figyelt kérdés
Ha beszélgetek valakivel, MINDIG a szemébe nézek. Sose fordulok el, nézek máshová.. mindig az adott illető szemébe nézek. Sok ember viszont nem tud/akar az én szemembe nézni. Egy ideig igen, de valamiért mindig máshová pillantanak. Legyek én is ilyen?
2013. okt. 21. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
NE légy ilyen! Az, hogy az emberek szemébe nézel, egyenes, őszinte jellemre vall, arra utal, hogy nincs mit rejtegetned, nincs mit szégyellned. Semmiképp ne szoktasd le erről magad tudatosan. Nekem mindenesetre szimpatikus vonás egy emberen.
2013. okt. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
lehet, hogy furcsa, hogy beszéd közben folyamatosan a szemébe nézel. Általában a hallgató néz a beszélő szemébe, a beszélő meg néha ránéz, aztán meg máshova, ahogy a gondolatait rendezi.
2013. okt. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem rossz szokás, de valakit zavar, pl. engem is :) Persze én is a szemébe szoktam nézni annak akivel beszélgetek, de azt nem szeretem amikor valaki mereven bámul rám. Nem tudom miért, egyszerűen zavar. Én is úgy szoktam, ahogy írtad, hogy a szemébe nézek az illetőnek, de néha elnézek másfelé is, hogy ne bámuljam annyira (mivel engem is zavar ha engem bámulnak :)).
2013. okt. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
vámpírok csinálják ezt :)
2013. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vannak "hazug" emberek, akik pont azért nem néznek

a szemedbe, mert tudják, hogy nem mondanak igazat

2013. okt. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De van olyan is, aki "csak" gondolkozik
2013. okt. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyen szinten már szerintem is túlzás "szemezni" a beszélgetőpartnereddel. Általában őszinteségnek tartják a másik szemébe nézést, de ha ennyire mereven bámulsz valakit, az már kicsit agresszív, mintha le akarnád győzni, hogy akkor is ő fog előbb félrenézni. Egy picit vegyél vissza.
2013. okt. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, manapság az őszinteség rossz szokás. Kevésbé lehet érvényesülni vele. De azért csak követeld meg azoktól, akik hozzád beszélnek. A változatosság kedvéért a beszélgetés során azért nézhetsz másfelé is, a hangsúly a "többnyire" szón van.
2013. okt. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!