Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Keringenek ilyen feliratú...

Keringenek ilyen feliratú fotók a neten, hogy "Magyarországon nincs Halloween" lehet, hogy legközelebb azt írják rá, hogy "ősszel nincs szép falevelek gyűjtése Magyarországon"?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy egyszer abba is bele akarnak majd szólni egyes magyar emberek, hogy én gyűjthetek-e ősszel falevelet, meg különböző fák lehullott terméseit? Ha már abba beleszólnak, hogy ne halloweenezzek, tulajdonképpen azt mondják nekem, hogy én ne akarjak októberben tököt faragni... Nevetséges, lehetne akkor ilyen feliratos fotókat is csinálni, hogy Magyarországon nincs toboz gyűjtés...

Magyarországon nincs őszi koszorú készítés...


Nem kellene, olyanba bele szólni, ami más embereket talán egy kicsit is boldoggá tesz. Kinek fáj az ha én veszek egy tököt a SPAR-ból vagy TESCO-ból és faragok neki szemet, orrot, szájat? És miért baj az ha én beöltözök jedi lovagnak a gyermekeimet pedig kis szellemnek beöltöztetem októberben? Mindig azt mondják a "nagyon okosak" hogy arra ott a farsang? De sajnos a farsangot a legtöbb helyen már csak az iskolákban ünneplik, így a farsang megmarad Magyarországon a gyerekek iskolai ünnepének. Tehát Magyarországon nincs is olyan ünnep amikor a felnőttek beöltözhetnek!? Erre a válasz: NINCS Erre jó lenne a Halloween, de nem... mert a nagy okos nagy magyarok megmondják, hogy Te mit csinálhatsz október végén Magyarországon.


De akkor már bármiről letilthatnak engem magyar embertársaim? Nem gyűjthetek makkot sem a tölgyfa alól?

Nem öltözhetek zombie-nak ha az nekem jól esik, mert van egy magyar ember csoport aki azt mondja, hogy az nincs Magyarországon?


Magyarországon nincs Halloween

akkor jövőre majd az lesz betiltva, hogy

Magyarországon nincs szép színes őszi falevél gyűjtés

vagy Magyarországon nincs makk, dió, toboz gyűjtése?



2013. okt. 24. 14:06
1 2
 11/19 Shai-Hulud ***** válasza:
86%

"Magyarországon nincs Halloween"

Na és? Náluk meg nincs új kenyér ünnepe. :-D

2013. okt. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én meg csak azt mondom, hogy akkor a halloweent is lehet pénz nélkül, és neked az egyik érved az volt ellene, hogy ez csak nagy üzlet, amit akkor szintén megcáfolunk...
2013. okt. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
74%

Na például ha már szóba került a mi ősi új kenyér ünnepünk. Mióta is van? 1949 óta, mert azt mondták a kommunisták, hogy legyen. És lett. Majd 50 év múlva a halloween is szépen megszokottá válik. Ha akkor kitalálnak egy új bulialkalmat, akkor a lelkes hagyományőrzők már az ősi magyar halloweenre fognak hivatkozni.


Hagyomány kell? Fénylik mint Salamon töke, szoktuk emlegetni, mondhatni immár hagyományosan. A a tök bizony TÖKLÁMPÁS, a szólás pedig a tatárjárás idejéről származik, az azért kicsit régebben volt, mint Rákosi Mátyás, akinek ugye az újkenyér ünnepét köszönhetjük.

Na, úgy hirtelen ennyi jutott eszembe a témáról. Písz....:)

2013. okt. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Na persze, rengetegen ünneplik a Halloween-t MO-n otthon termesztett tökkel, családi körben. :)
2013. okt. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Akkor összegezném, a Bibliában is benne van az a népcsoport akiknek a hagyományából kialakult a Halloween ők a KELTÁK, akikről a Bibliában úgy szólnak GALATÁK.

Az USÁ-nak semmi köze a Halloweenhoz, azon kívül, hogy az USÁ-ban élő emberek ezerszer jobban szeretnek bulizni mint a magyarok, ezért lett náluk ez az ŐSI KELTA ünnep a HALLOWEEN!

USA = átvették az Európából származó ünnepeket, hogy minél többet tudjanak ünnepelni, bulizni. pl.: a HALLOWEEN-t

ŐSI KELTÁK, GALATÁK halotti kultusza = HALLOWEEN

A leghíresebb halotti kultusz a világon a HALLOWEEN, tehát azt is mondhatnánk, hogy a nemzetközi halottak napja a Halloween névre hallgat, a magyarok ugyanezt az ünnepet Halottak napjának nevezték el a saját nyelvükön. Magyarul kb. olyan ez a Halottak napja-Halloween vita mintha azon veszekednénk, hogy én december 24-én Karácsonyt ünneplek, más meg azt, hogy én december 24-én Christmas-t ünnepelek. Mondhatnánk azt is, hogy Magyarországon nincs Christmas, Magyarországon Karácsony van. Magyarországon nincs Halloween, Halottak napja van. Mit rózsának hivunk mi,: Bárhogy nevezzük, éppoly illatos. Mit Halottak napjának hivunk,: bárhogy nevezzük, épparról szól mint a Halloween. :)

2013. okt. 24. 17:45
 16/19 lauzellie válasza:
68%

Én is ebben nőttem fel, a szüleim még csak a Mindszentet, Halottak Napját ismerték. Én már szoktam járni Halloween bulikra, vagy akár tartani is őket...

Szerintem nyugodtan Halloweenezhetsz, mármint beöltözés, töklámpás stb. már megszokott, de nem biztos, hogy a cukorkakéregetésnek az idősebbek is örülnek...

Az utóbbi néhány generáció valószínűleg még inkább meg fog oszlani, de lesznek Halloweenesek is.

2013. okt. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Szerintem Magyarországon sokan félnek attól, hogy becsöngessenek bárhová és 10-20 forintos cukorkát kérjenek gyermekükkel. Félnek attól, hogy egy magyar úgy nyitna ajtót, hogy kiabál, vagy hívni akarja a rendőrséget. Mi magyarok valahogy bizalmatlanok vagyunk egymással szemben pedig mi csak 10 millióan vagyunk egymásnak, az USÁ-ban 315 millióan vannak mégis bemernek egymáshoz csöngetni, nem félnek a saját népüktől.
2013. okt. 25. 00:32
 18/19 anonim válasza:

Kérdező te nagyon komolyan vettél egy egyszerű képet. Ha valaki azt mondja ugorj a kútba, beugrasz? Ennyire befolyásolható vagy? Ha be akarsz öltözni, öltözz, ha tököt akarsz faragni, akkor faragj, senki se tiltja meg neked.


Magyarországon a Halloween inkább csak bulizásról szól, kevesen faragnak otthon tököt, és díszítik fel a házukat. A cukorgyűjtés meg nem fog elterjedni, már Amerikában is kihalóban van, de sokan ezt nem tudják. Megnőtt az eltűnt és megölt gyermekek száma, ezért nem nagyon engedik ki őket cukrot gyűjteni.

2013. okt. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 zabmester ***** válasza:
100%
Az mondjuk történetesen teljesen igaz, hogy a cukorgyűjtés már az USA-ban is vesztett a népszerűségéből, illetve átalakult. Régebben (főleg kertvárosi környezetben) ilyenkor a gyerekek tök szabadon kószáltak este, és becsengethettek bárkihez. Ma már ott is inkább úgy megy ez, hogy az ismerősökhöz mennek a gyerekek, vagy a szintén gyerekkel rendelkező környékbeliekhez, és akkor is szülői kísérettel. Idegenekhez már ott sem nagyon szoktak csak úgy becsengetni.
2013. okt. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!