Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tartotok igényes irodalomn...

Nádszálkisasszony kérdése:

Mit tartotok igényes irodalomnak, mi határozza meg?

Figyelt kérdés
Tudtok címeket is mondani?

2013. nov. 6. 11:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
:)))
2013. nov. 6. 19:12
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, Szabó Magda! Róla jut eszembe Lázár Ervin, aki szintén tekinthető kortársnak, és szerintem szépirodalomnak is, és akitől a legtöbben valószínűleg olvastunk.

Amúgy imádom Szabó Magdát a mai napig is, tizenévesen meg az egyik kedvencem volt.

2013. nov. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Imádom Szabó Magdát és Lázár Ervint!! :)
2013. nov. 7. 16:27
 14/16 anonim válasza:
0%
Az igényes irodalom szerintem ami nekem tetszik.
2013. nov. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Kései Sirató ***** válasza:
Wass Albert és Sütő András is nagyon jó, őket ajánlom.
2013. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Esztárházy Péter

Nádas Péter

Bodor Ádám


Nekem rengeteg kortás könyvet kell elolvasnom egy kurzusomra, de rettenetesen szenvedek velül. Vessetek meg, de nekem ezek nem feltétlenül tartoznak bele az igényes irodalom kategóriába"


Szoval magyaros vagy, udv a klubban!

Nos, valoszinuleg nem azert szenvedsz veluk, mert ok nem az igenyes irodalom kategoriajaba tartoznak, hanem mert masok. Es ez a massag nem igenytelenseg, hanem a keso '60-as evek prozai fordulata. Az o irodalomfelfogasuk mar nem esik egybe a klasszikusokeval, ahogy Petri versei se, megis o az egyik legnagyobb alakja a modern irodalmunknak. Viszont ha mar az elmondhato, hogy mas irodalomfelfogasuk van, azaz van irodalomfelfogasuk, akkor adja magat, hogy nem lehet igenytelen, hozzateszem, szerintem.

Amik fentebb szerepeltek, azok klasszikusok. Szamomra az igenyes irodalom kore azert ennel joval bovebb, nalam speciel Fielding eppugy igenyes, mint Balzac vagy Bulgakov vagy Laclos..a fentiek inkabb (szerintem) a szuk irodalmi kanon reszei, viszont csak csekely szazalekat adjak az igenyes irodalomnak. :)

2013. dec. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!