Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi jellemzi a tipikus magyar...

Mi jellemzi a tipikus magyar embert?

Figyelt kérdés
Te is olyan vagy?
2009. nov. 17. 22:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vannak segítőkész magyarok, de amit megfigyeltem az az, hogy a magyarok nagy része olyan, hogyha másnak rosszabb, akkor nem baj, ha nekik is rossz. Pl. ha kérdezi valaki, hogy nekem is van-e x gondom, akkor nem ritkán hozzáteszi, hogy "ja, oké, már azt hittem, hogy csak nekem ilyen rossz." Külföldön élek, itt sosem tapasztaltam még ezt a mentalitást. Vannak jó dolgok is: történelem, kultúra, felfedezések, gasztronómia tekintetében. Van mit tanulni másoktól, de egy nép sem tökéletes.
2009. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Tipikus magyar ember sajnos nincs, de jellemző átörökölt vonások vannak az ősöktől külsőleg és belsőleg is. Nekem dédnagyszülőkig visszamenőleg biztos, hogy mindenki magyar volt, visszább nem kerestem, de nem is érdekel. Úgyis teljesen magyarnak tartanám magam, akármilyen nemzetiségű lenne a felmenők között. Ha szüleim bejelentették volna, hogy fiam te zsidócigány vagy, az se érdekelt volna. Kötelességem szeretni ezt az országot ha itt élek, ide születtem, magyarul beszélek, magyarul írok, magyar iskolába járok... Ha nem akarsz magyar lenni, menj innen és ne gyere vissza többet. Azt sem értem miért érzi magát kívülállónak a cigányság. Több száz éve itt élnek, ha még keveredtek is magyarokkal, akkor pont olyan magyarok már, mint mi. Hiába különcködnek, meg beszélik a hülyeséget hogy ők cigányok. Hát szerintem meg nagyon nem azok már régóta. Akkor mért nem cigányul beszélnek??? Hol vannak a cigány iskolák cigány tanárokkal??? Na erről ennyit.

Vissza a kérdéshez: Én fiú vagyok, 165centi, 65kiló, izmos, barna hajú, kékeszöld szemű, széles arcvonású, enyhén húzott szemű. Hangulatom általában paprikás, a kezem ökölbe van állandó jelleggel készenlétben. Egyes napokon nagyon vidám, olyankor csak a humort keresem, meg az ilyen társaságot. Alapból pesszimista, gazdagokra nagyon irígy, gyermek szerető, hazaszerető, idegen ellenes vagyok. Bajszom van, mint egy mexikóinak, szerintem egy magyar férfit ez tesz karakteressé. Utálok dolgozni másnak, de a saját földemet szívesen művelem. Szeretem a bort meg a pálinkát. Nőnek a konyhában a helye, a gyerekek mellett. "Mitől legyen jókedvem?" felfogás jellemez. Szétszabdalt hazánk, nyomorúságos körülményeink, hazug politikusaink, messzi országokból betelepült külföldiek áradata, szörnyű közbiztonság, vagy mégis mitől lennék jókedvű?! Európa megvetéssel néz ránk, be vagyunk ide zárva a kárpátmedencébe, sose voltunk szabadok amióta letelepedtünk...

2015. ápr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!