Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy tipikus...

Hogy néz ki egy tipikus magyar ember? Mik a jellegzetes vonások?

Figyelt kérdés
2009. jún. 28. 00:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
10%
egy r... szemet raszista
2009. jún. 28. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
53%

Ha olyasmire gondolsz,hogy a néger fekete stb,akkor ilyen jellegzetes vonás nincs a magyaroknál-

A magyarság a történelem során sokszor kipusztult,más népeket telepítettek az országba,pl.kunokat.A törökökkel stb is összeházasodtak és még lehetne sorolni.Még az Árpádházi királyok is idegen országokból nősültek,tehát az ő utódaik sem tiszta magyarok.

Nem hiszem,hogy van olyan család,amelyiknek az ősei is mind magyarok voltak.Talán még a székelyek között vannak ilyenek.De akiket ismerek közülük,külsőre senkiről nem tudnám megmondani,hogy székely.

2009. jún. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
100%
Külföldön meg lehet állapítani, ki a magyar. Most nem a viselkedésre gondolok, hanem amit kérdezett a kérdező, a külső alapján. Nem tudom megmondani milyen, de meg lehet mondani.
2009. jún. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, a magyarság heterogén társadalom volt már a honfoglalás idején is és az elmúlt ezer év során sokszor rájárt a rúd. Tipikus példaként szokták említeni a tatárjárást, ami a valóságban nem okozott nagyobb pusztítást, mint egy nagyobb járvány - ezt a Vatikán ferdítette el. Genetikai kutatások szerint nincs nagy különbség a honfoglaló magyarok és a ma élők között. Én elfogadom azt az álláspontot is, hogy a magyarok a honfoglaláskor visszafoglalták az őshazájukat. "Magyarországon születtek" az európai népek. A Bibliában is benne van, hogy a szkíták, az őseink fehérek voltak. Vagyis a honfoglalók is europid jellegzetességekkel bírtak.


Én a tipikus székelyeket alacsony, kerek fejű emberekként képzelem el. :) Tévedek?

2009. jún. 28. 09:43
 5/28 anonim ***** válasza:
15%
Menj végig az utcán.
2009. jún. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
"Menj végig az utcán." Köszi az értelmes hozzászólást! Tudtad, hogy Magyarországon hivatalosan 12 nemzeti kisebbség él?
2009. jún. 28. 09:54
 7/28 anonim ***** válasza:
94%

mivel látom eddig egész idétlen és tudománytalan válaszok érkeztek, ezért megmondom h igenis van olyan h tipikus magyar ember!

nemtudom Kiszelyt mennyire ismered, ő antropológiával foglalkozik, többek között azzal is, hogy néz ki a magyar ember, a különböző kárpát-medencei rasszok múltjával, stb...

ajánlom a következő linkeket nézd meg a témával kapcsolatban:


[link]


a következő linkben pedig mgetalálod a Kiszely által említett rasszok tipologizálását (és a Kiszely által kevésbé említett európai rasszok leírását is):


[link]


jó olvasgatást!

2009. jún. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
52%

Én még régebben olvastam valahol, hogy könnyen fel lehet ismerni a magyar nőket..

Pl. Divatos frizura, csak egyáltalán nem illik az viselőjéhez, ugyanez a ruháknál is.. Ne meg persze a szomorú arc, hogy soha nem mosolygunk:S:S

2009. jún. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket (az elsőt ismertem)!

A válaszokat is köszönöm! =)

2009. jún. 28. 13:35
 10/28 anonim ***** válasza:
91%
Valahogy én is felismerem a magyarokat. Főleg a nőket általában. A nők közül is leginkább a középkorúakat, mert nekik van egy jellegzetes öltözködési stílusuk meg kinézetük, ami szerintem a legtöbb nyugati országban eltér. Egyébként én azt olvastam, hogy a magyarok elég közel állnak genetikailag a lengyelekhez is, pedig szerintem nem igazán hasonlítunk. Érdekes, hogy a lengyel, ukrán, orosz, francia nők többségét egyszerűen fel lehet ismerni. Ha nem lennék magyar talán a magyarokat még jobban fel tudnám ismerni...vannak jellegzetes arcvonások akkor is, ha kevert nép vagyunk.
2009. jún. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!