Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meghalt egy ember Budapesten,...

Meghalt egy ember Budapesten, lezuhant az emeletről. Senki nem segített rajta, egy emberen kívül. Ennyire érzéketlenek a pestiek?

Figyelt kérdés
2013. nov. 24. 21:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
45%
Nagy általánosságban a magyarok, igen.
2013. nov. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Sokszor olvasom és hallom ismerősöktől, ha valaki rosszul van és összeesik a fővárosban nem segít senki rajta, inkább még bele is rúgnak egyet. Ilyen azért vidéken nincs.
2013. nov. 24. 21:16
 3/24 anonim ***** válasza:
66%
Vidéken azért nincs, mert ott ismerik egymást és égő lenne, ha valaki nem segítene, mert akkor az egész falu megszólná utána és kiközösítenék.
2013. nov. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
56%

Budapesti vagyok és tényleg.


Sok a liberális.


Volt, amikor két cigány terrorizált egy magyar csajszit és egy járókelő sem akart neki segíteni.

Én persze segítettem.

A sok libsi szerint, biztos csak multikulturális önkifejezés volt és nem terrorizálás.



Mondjuk én nem vagyok tősgyökeres pesti, vidékről költöztünk fel.

2013. nov. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
47%

Amúgy egy vidéki sem segítene, ha a fővárosban történne a dolog és éppen arra járna. Ha nem ismeri az embert, akkor nem lehet belőle baja, hogy otthagyja.


Kérdező, én vidéki vagyok, csak jobban tudom nálad, hogy milyenek az itteni emberek.


A magyarság körében úgy en bloc égőnek számít, ha valaki empatikus és kedves a másik emberrel, innen van ez a probléma.

2013. nov. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

Igen, Budapest az ilyen.

Egyrészt az emberek félnek, másrészt valóban érzéketlenek is.

Ha látják, hogy valaki bajban van, de nagy tömeg tétlenül nézi, akkor hajlamos azt gondolni, hogy miért pont én segítsek.

2013. nov. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Én falusi vagyok, lehet hogy én vagyok a hülye, de ha valakit látok az utcán feküdni, próbálok segíteni rajta. A városi emberek nagy részéből teljesen hiányzik az emberség, empátia.
2013. nov. 24. 21:24
 8/24 anonim ***** válasza:
95%

"A városi emberek nagy részéből teljesen hiányzik az emberség, empátia."


Ez vicces, mert én is falusi vagyok és itt úgy cseszegetik egymást az emberek, mintha halálos ellenségek lennének.

2013. nov. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
12%

"Amúgy egy vidéki sem segítene, ha a fővárosban történne a dolog és éppen arra járna. Ha nem ismeri az embert, akkor nem lehet belőle baja, hogy otthagyja. "


Na hazuggyál kedves gyermekem, soha ne hazuggyál! Én alfődi parasztgyerek vagyok és két évig éltem angyalfődön. Többször tanáltam fődön fekvő részeget, hajléktalant és mindig segítettem neki. Soha ne hazuggyál!

2013. nov. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%

"Én falusi vagyok, lehet hogy én vagyok a hülye, de ha valakit látok az utcán feküdni, próbálok segíteni rajta."


oké, akkor gyere fel Bp-re, és napi 24-ben segíthetsz utcán fekvő embereken. Lehet h nem vagy hülye, de nem tudod, mi van itt. Kár volt a kérdést kiírnod, csak provokálod az emberek sértettségét. (bár lehet h az kell az ittlevőknek)

2013. nov. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!