Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség az emocionális...

Mi a különbség az emocionális és a szentimentális között?

Figyelt kérdés
2013. nov. 28. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szentimentális az emocionálisnak egy túlzó változata, kicsit negatívabb jelentéssel, túlzó múltba révedéssel, stb.
2013. nov. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szentimentális:érzelmileg túl fütőtt,érzelgős...érted?
2013. nov. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szentimentalizmust főként a felvilágosodás korabeli irodalmára használják. A másik nagy iránnyal, a racionalizmussal szemben állt. A tapasztalatokat és emberi érzelmeket tárt fel... Ilyen például Goethe Az ifjú Werther szenvedései című regénye, amiben a főhős egy lehetetlen szerelem történetét írja le levelekben, és a végén öngyilkos lesz a fájdalom miatt... Ez a regény öngyilkossági hullámott indított ki (!) akkoriban amúgy... Nekem a könyv végigolvasása okozott majdnem öngyilkosságot, de hát ízlések és pofonok :)


Emocionális annyit tesz, mint érzelmi. Ez utalhat bármire, mint míg mondtam, a szentimentalizmus inkább irodalmi / filozófiai irányzat..

2013. nov. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
öngyilkosság más szenvedési miatt,még a sajátaidért megértem...dde mind1. gyengeség....
2013. nov. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!