Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell bemutatni a tv-ben...

Miért kell bemutatni a tv-ben ahogy leégnek házak és törött roncsokat, amiben emberek haltak meg?

Figyelt kérdés

Tudom ne nézzek tv- t..... Én a saját apám balesetét láttam a tv-ben, az összetört roncsot, közelről mutatták, a vérfoltokat leszórva az úttesten. Idegösszeroppanást kaptam a látottaktól, hónapokig nem tudtam feldolgozni ( ott halt meg )

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek miért kell ilyeneket bemutatni ország világnak? Valamelyik nap azt mutatták hogy gogyan is égett le egy ház. Mégis kinek jut eszébe ezt videózni? Minden nap összetört autókat közelről bemutatni? Belegondolnak az emberek hogy mit érez egy csaaládtag - rokon amikor ezeket látja? Másoknak meg igazából miért kell ezt bemutatni? Vagy én vagyok túlérzékeny?

25 éves lány.


2013. dec. 8. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én szeretném látni a roncsot, ha egy mód van rá, de abban igazat adok neked, hogy nem a tv-ben!!

Éppen azért nem nézek híreket, mert ma már minden hír arról szól, hogy betörtek, kiraboltak, megöltek, bántalmaztak, felrobbant, leégett, koccant, balesetet okozott, meghalt, stb.

Olyan hírek, amire az ember lelke csak rámegy és igazából ha úgy nézzük a családnak ilyenkor így is van elég baja, nincs szüksége arra, hogy még a hírekben is viszontlássa magát.

Hogy minek? Mert valamivel ki kell tölteni a műsoridőt...

Olvass inkább neten híreket, ott elég jól lehet címek alapján szelektálni, hogy mi érdekel téged és mi nem.

2013. dec. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csúnyán mondva ennek van hírértéke.

Kevesen tudják, de a híradót a bulvárhoz sorolják hivatalosan a médiában. Ha csak azt közvetítenék, hogy "ma minden rendben volt", nézőket veszítenének, ezzel pedig a reklámidőt se tudnák kinek eladni, mert nézettség alapján tudják értékesíteni.

2013. dec. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
13%

Traumatizálás:az embereket folyamatosan rossz hírekkel bombázzák,hogy az emberek erre emlékezzenek és ezáltal féljenek,éljenek egy kicsit másképp,kicsit szűkebb környezetben..hogy féljenek kimozdulni,féljenek a másik embertől,akár saját családtagjuktól is.

Nem véletlen ez az egész,ezt a jelenséget nem én találtam ki.Ebben nem hinni kell,hanem tudni kell róla.Mert létezett és létezik.

Tudja pontosan a 13 vérvonal..és az áldozatok is jól tudják,hogy minek a része ez.

2013. dec. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%

Nem traumatizálásnak hívják, hanem hisztéria - és paranoiakeltésnek. Magyarul: úgy felhúz, hogy nem tudsz sokáig szabadulni tőle.


A te eseted, Kérdező extrém (és nagyon sajnálom): közeli hozzatartozó hirtelen és erőszakos halála. Ez akkor is nagy trauma lenne, ha nem láttad volna a TV-ben.


Részemről kiválóan megoldottam a dolgot: van némítógomb a távkapcsolón: a reklámoknak. Csak a férjem TV-zik, én már nagyon régóta szinte semmit nem nézek, ha igen, akkor csakis olyan (és kizárólag minőségi) filmeket, amelyeket egyben adnak le. van DVD-gyűjteményem, azt nézem, vagy kölcsönzök, ha nincs meg a film.


Rádiót nem hallgatok. Ha bárhol híreket hallok, akkor a buszon a sofőrre azonnal rászólok, hogy vegye le a rűdiója hangját, ha nem teszi, feljelentem és kirúgatom. Ha bárhol egy áruházban azt hallom, hogy dübörög az akármelyik rádió, ahol rendszeresen híreket is olvasnak be, akkor onnan elmegyek és csak oda megyek vásárolni, ahol csak síma zene van vagy csönd.


Ilyen egyszerű. A világot nem tudod (csak kismértékben) kontrolállni magad körül, de magadat igen. A te választásod, hogy megnézed a híreket és elolvasod a bulvársz-rt, vagy sem.

2013. dec. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom apukádat, részvétem! :(


Amúgy ugyanazt az igényt elégíti ki az ilyen híradás, mint a rómaiakat a cirkusz. Rengetegen mentek el megnézni, ahogy egymást gyilkolják a gladiátorok, sőt egész csatákat rendeztek meg, valódi hullákkal. Minél brutálisabb és véresebb volt, annál nagyobb volt az ováció.


Nem tudom, milyen ösztön ez az emberben, de ugyanezt lovagolja meg manapság egyre jobban a média. Minél több szörnyűséget mutatnak és minél valóságosabbat (tehát nem megrendezett jelenetet), annál nagyobb a nézettség. (Bár ez társadalmi rétegtől is függ, de gondolom a legnagyobb tömegeket célozzák meg.) Kb. ugyanaz a tendencia, mint az akciófilmekben vagy akár a krimikben. Talán hasonló, mint amiért a horrorfilmek is népszerűek. (?)

2013. dec. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!