Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez valami új szleng, van...

Ez valami új szleng, van egyáltalán értelme?

Figyelt kérdés

Azt látom pl. Facebookon, hogy néhányan a 'milyen' szó helyett a 'mi'-t használják. Akkor ez most hogy van, ez a milyennek a rövidítése, vagy tévesen használják a mily helyett? Mert ha igen, akkor én nem látom sok értelmét.

Ilyeneket láttam, hogy 'mi szép pár!' meg 'mi cuki!'. Ha úgy írnák, hogy 'mi cuki?' akkor persze érteném, de ez így MI?



2013. dec. 13. 07:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud lát rajz: "küld fény post"...
2013. dec. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem biztos, hogy szleng, megkérdezhetted volna akár József Attilától is:


"Mig a cukrot szopogatnám,

Uj ruhámat mutogatnám,

Dicsekednél fűnek fának,

Mi jó dolga van Attilának."

De Tóth Árpád "be jó" fordulatán is csak te lepődnél meg:

"Be szép az ég bíborló baldachinja,

S be jó alant heverni szemlehunyva,

A csend szól, mintha hegedühang hullna,

Hegedül a csend, hűs arany a húrja,

Hallgatja a szív, elalszik a búja,

Álmodik a szív, s az álmot nem unja."

2013. dec. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Remek, de akik a milyen szó ezen formáját alkalmazzák, azok kétlem, hogy sokat tudnak József Attila költészetéről.
2013. dec. 13. 17:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell József Attilához nyúlni, az ország területének 80 százalékán simán használják. Elég ha felcsapod az értelmező szótárt.

[link]

2013. dec. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Anyám. ennyi mar*hát. a kérdező azt kérdezte hogy mi a faxért röviditik le a MILYEN szót! Mi-re.


Mert buták és azt hiszik menő hogy rövidítve írnak minden xart, sok facebook kocka fax inkább mennének el kocsmába és innának egy kólát vagy mittudomén.


Egy undorító visszataszító ürülékkel teli hely a facebook.

És tele van magamutogató pic$ákkal, meg szédült mümájer majmokkal, 10x több barátom van a való életben és sokkal megbízhatóbbak mint a facebook pajtások, akiket egy huzamra olyan finoman töröltem ismerősök közül és töröltem magam anno 3 éve.

2014. jan. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!