Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért nem szeretik a cigányokat...

Mért nem szeretik a cigányokat általában?

Figyelt kérdés
2008. júl. 14. 16:18
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim válasza:
96%

Való igaz, hogy van köztük normális is, mint ahogy a magyar között is akad bőven barom, de ha már a százalékoknál tartunk, van valami olyasféle mondás, hogy "Egy ország inteligenciáját a börtönök számában lehet lemérni"! Ezt valami nagyfej politikus mondta, pontosan nem tudom ki, meg hogy pontos-e az idézetem, de az tény, hogy a magyar börtönökben 100 emberből legalább 90 cigány. Ez tuti, a bátyám börtönben dolgozott!

Na erre varrjatok gombot!

2008. júl. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
15%

Minden tiszteletem a bátyádnak és azt is köszönöm, hogy még mindig látható a kommentem az első vonalban.


De egy dolgot semmiképpen nem kéne erőltetni: azt bizonyítani, hogy a bűn faji, nemzetiségi kérdés! Mert nem az!


Lehet, hogy vannak rá adatok hogy börtönönként, vagy általában a börtönökben milyenek a nemzetiségi arányok, bár ezt diszkriminatívnak tartanák szerintem.

Egyes börtönökben (ha vannak ilyenek!!!), miért több a cigány, mint mások, több okra visszavezethető.

Lehet felsőbb intézkedés, hogy sokukat összerakják. Nem tudom.


De egy biztos, minden népnek vannak rossz szokásai, ami következik a kultúrájukból, szokásrendszerükből, és ebben bizony vannak mindenfajta eltérések.

Egy nép szokásrendszere nem csak "jó" szokásokból áll!

Sok-sok nép, sok-sok babona és butaság.


Ezért idéztem valakitől valahonnan, hogy nincsenek rossz népek, csak rossz politikusok.

De ha úgy állunk hozzá, hogy vannak rossz népek, akkor mindegyik rossz!

Mindegyik követett el sok gonoszságot a másik ellen, nem is akár milyeneket!


Ezért dőreség ezen lovagólni.


A börtönök száma (és a lakók száma) sajnos diktatúrákban és szabadabb helyeken is különböző okok miatt bár, de nem kevés. Ilyen téren azért olyan sok különbség nincs a világban.

2008. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim válasza:
87%

lehet kicsit későn írok, de ha vki rossz cigányok mellett lakik, annak megkeserítik az életét(egész nap ordítoznak, éjjel kettőkor még teljes hangerővel hallgatják a zenét), akik jó cigányok mellett, annak szerencséje van.

De ha nem mellettük lakik, akkor is összefut velük...és álltalában beszólogatnak, keménykednek, köpködnek, stb...

Semmi bajom nem lenne, ha egy magyarra nem 3 cigány jönne.

Ismerek normális cigányokat, de akkor is álltalánosítok: ostobák!

Még óvodában is ellopta a 4 éves cigány a játékomat =(

2008. aug. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
25%

Te biztos nem vagy ostoba, igaz?

Mondjuk ez kiderült az írásodból is.

Lehet, hogy sok cigány okosabb nálad!


Ezzel minősítetted saját magad, bár ezt hiába mondom, az önkritika hiánya látszik erősen.

Nem baj, majd az élet cenzúráz.

2008. aug. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
26%
Nekem is ellopták oviban a játékomat, és barna plüss kiskutyát, de jééé...nem cigány...na akkor ez hogy lehet???
2008. aug. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
13%

Ezen az oldalon is mindenki le van pontozva, aki nem szélsőséges, és cigánygyűlölő!


Hát bizony kedveskéim, ti sosem tanultok semmiből.

Ehhez méltó lesz a jutalmatok.

A történelem sokszor ismétli önmagát, de az vígasztal, hogy a türelmetlenség, a gyűlölet mindig, csak rövid ideig él, utána jön a pusztulás! lásd a közelmúltat!

2008. aug. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
86%
egyik ismerősöm ment koleszt, kaját befizetni, és egy késes cigány elvett tőle 30 000-ftot, amúy lopnak csalnak, igénytelenek, segélyeken élnek, és nem dolgoznak, nem az országból kell kiigtatni őket, hanem az országot kell itthagyni
2008. szept. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim válasza:
100%

Nekem is volt már velük rossz tapasztalatom (ahogy a többségnek) A szomszéd utcában volt egy cigány család. Sajnos nem lehetett őket kikerülni, ha dolgom volt (boltba mentem, stb) mindig előttük kellett elmennem. Naphosszat álltak a kapuba. Már TERHES voltam, mikor az egyik suttyó kölyök fel akart szedni. Folyton beszólogatott. Én soha nem válaszoltam semmit, meg se szólaltam, mert úgyis én húztam volna a rövidebbet, folyton csapatostul voltak. És mikor észrevették, hogy nem foglalkozom a taknyos csitrivel, folyton beszóltak, ha átmentem a túloldalra, oda is utánam kiabáltak, még én voltam a bunkó, köcsög, meg a hülye kurva, stb, hogy nem álltam le velük kamatyolni. Mi volt a megoldás? Elköltöztünk a környékről.

EZÉRT utálom azt a családot. De tudnék még mesélni bőven...

Viszont a munkahelyemen volt egy cigány csaj. Normálisnak tűnt, egész jól elvoltunk. De ha vahogy nem úgy jött ki a lépés, akkor előbújt belőle a vére, nem tudta volna letagadni sem, úgy viselkedett.

2008. szept. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
36%
Azért,mert az ember amitől fél,azt utálja,és agresszív vele szemben (Lehet hogy ők is azért agresszívak velünk?)
2009. jan. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
14%

Azért, mert az emberek általában lusták gondolkodni. Illetve azt hiszik, hogy a jelenleg fennálló gazdasági/társadalmi berendezkedés nekik jó lesz, megbecsült helyük lesz benne, anyagilag gyarapodhatnak, lesz sok dvd lemezük és sörük. A legtöbben azzal nem foglalkoznak, hogy ez egy illúzió, az önzésre épül, azzal sem foglalkoznak, hogy mekkora terhet jelent a természetre és a jövő generációira. Ezzel legtöbben nem foglalkoznak, csak attól félnek, hogy a cigányok, akik az ipari forradalom előtt sokkal szervesebb részét képezték a társadalomnak, csak a gépek először az ő munkahelyeiket tették tönkre, azok mégis ennének, és sok esetben ugyanazokat a butító reklámokat nézik, amelyeket sokan, s ezért ugyanazokra a buta dolgokra vágynak, s ezt bizonyos esetekben nem tisztességes munkával, hanem illegálisan érnék el.


Azok, akik általában nem szeretik a cigányokat legtöbben gyávák és/vagy együgyűek ahhoz, hogy bevallják, hogy a neoliberális kapitalizmus lassan őket is gépekre fogja lecserélni a drága hatékonyság szent nevében. Erre nem akarunk gondolni, mert ez félelmetesebb, mint a cigányok.


Az emberek szeretik jónak képzelni a világukat, ha mégis úgy alakul, hogy egy adott gazdasági/társadalmi rendszer sok embernek, köztük esetleg sok cigánynak rossz, az eléggé nehezen viselhető el. Ezért az egyszerűbb emberek arra szoktak gondolni, hogy biztos azzal van a baj, akinek rossz ez a rendszer (az áldozat hibáztatása).

Aztán, akik nem szeretik a cigányokat, sokszor csak bizonyos szituációba foglalt módon hallottak róluk. Az usában a fekákat utálják, ott hoztak is egy törvényt, hogy minden filmben kell lennie egy pozitív néger szereplőnek, mert a híradó számára csak akkor érdekes egy feka, ha valami bűnt követ el. Aki otthon békében neveli a gyerekeit, azt nem lehet izgalmasan bemutatni. S ez sajnos hat az emberekre, elhiszik, hogy ami a tévében van az a valóság. S mivel egymással már nem beszélgetünk, nehéz is ezt leellenőrízni.

2009. jan. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!