Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szeptembertől iskolás gyerekek...

Szeptembertől iskolás gyerekek szülei! Nálatok van iskolai felkészítés most az utolsó évben?

Figyelt kérdés

Én teljesen elcsüggedtem,mert a mi ovis csoportunk elég szerencsétlen.A 4 év alatt elment 4 óvónő,a mostani szeptemberben jött,és februárban egyedül maradt,vagyis készen kapott 19 6 éves,elég öntörvényű gyereket,akiket még egyszerre leültetni sem lehet.


Én itthon foglalkozom vele,gyakran csinálunk feladatlapokat,próbálom fejleszteni,de ez mégsem olyan,mintha az óvónő foglalkozna vele.


Ebből milyen hátrányai lehetnek az iskolában?


2011. ápr. 15. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha jó az iskola, akkor semmilyen. Az óvodának nem feladata egyszerre leültetni 19 gyereket feladatlapokat kitöltetni. Az óvónő kezdeményez, és aki szeretne, az odaül és részt vesz a foglalkozáson. Először mondjuk 6 kisgyerek, majd később másik 5, másnap pedig a maradék 4-4. Sokat beszélgetnek különböző dolgokról, játszanak. Ez az óvodások "dolga".

Majd az iskolában az lenne a jó, ha az első osztály átmenetet képezne az óvoda és az iskola között.

Tehát nem iskolások kerülnek ki az oviból, hanem ovisok kerülnek az iskolába.

Ettől függetlenül, ha élvezi a "feladatlapozást", csináljátok otthon nyugodtan.

2011. ápr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Felesleges otthon fejlesztgeti, tanítani, arra ott az első osztály.

Ott majd kiedül milyenek a képességei.


Fiam is amolyan elég öntörvényű gyerek volt/van,de a tanulással semmi gond, nagyon jó ezse van, gyorsan tanul.

Most negyedikes, simán vette, veszi az akadályokat

2011. ápr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm,kicsit megnyugtattatok
2011. ápr. 15. 15:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom, hogy kötelező az utolsó év ovi pont a sulifelkészítés miatt. Gondolom akkor valamilyen szinten "kötelező" nekik a foglalkozás...

Arra meg törvény van, hogy mennyi gyerekre mennyi ovónő kell. Egyedül nem maradhat.... Nálunk a 25 gyerekre van két ovónő és két dada.

2011. ápr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát nehezen tudom elképzelni, hogy igaz lenne, amit első kettő írt. Persze nyilván az iskola színvonala válogatja. De nehezen tudom elképzelni, hogy első osztályban ott kellene kezdeni, hogy egyáltalán leüljön a gyerek. És mennyi idő alatt jutnak el arra, hogy 40-45 percet végig üljenek és figyeljenek? Ne már. Jó persze nálunk itt a faluban pocsék hírű az ovi és nála rosszabb már csak az iskola, úgyhogy ott tökéletesen így lehet.

Én pont ma beszéltem az óvó nénivel, és mondta, hogy komoly gondok lesznek jővőre, pár gyerekkel, mert középső csoportban már kötelező feladatok vannak, és mindenkinek oda kell ülni. Ez amit első írt, ha van kedve, csak mini és kiscsoportba megy. Középsőben, nagycsoportban már nem.

Persze ha ilyen iskolába megy, mint amilyen az óvóda nálatok, semmi hátránya nem lesz (mondjuk haszna sem)De ha egy komoly iskolába akarod iratni, akkor így nem sok esély van. Mert már van ahol felvételi van, hogy elkerüljék az ilyen öntörvényű gyerekeket, akik még megülni sem tudnak.

Úgyhogy én teljesen jogosnak érzem a csüggedésed, pláne ha céljaid voltak a fiaddal. A legtöbb iskola tart iskola előkészítő foglalkozásokat, hord el oda.

2011. ápr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tegnap volt a beiratkozás,direkt olyan iskolába írattam,ahol az egyik tanító férfi.


Nálunk is 2 óvónő lenne,csak az egyik elment februárban,és azóta nem találtak a helyére másikat,gondolom szeptemberi kezdéssel lesz már valaki,de az már nekünk nem érdekes.


Én csak a fiamat sajnálom,mert az óvodai életében nem volt állandóság,mire megszoktak valakit,elment...

Minden óvónő más stílus!

A mi csoportunkban a 25 gyerekből 20 fiú,így még nehezebb volt a mostani óvónő sorsa:(!


Attól nem féltem,hogy nem bír megülni 45 percet,mert járunk koncertekre,moziba,azokat végigüli.

2011. ápr. 15. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!