Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért a nőknek kedvez minden...

Zenon kérdése:

Miért a nőknek kedvez minden ebben a világban?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra az erős diszkriminációra, ami ami a két nem között van. Például a reklámokban zömében nők vannak, az összes rendőrségi és egyéb szóvivő nő, és amikor albérletet keresek, rengeteg hirdetésben kiemelten ez áll: "lányoknak, pároknak" De egyedülálló férfinak nem! A társadalomra egyre erősebb hatást fejt ki a feminizmus. Ha nő vagy, sokkal könnyebb munkát találnod. Tapasztalat. Például egy helyre mentem állásinterjúra egy nő ismerőssel (munkaközvetítő), nekem azt hazudták, nincs munka, ő bezzeg kapott. Régóta figyelem a dolgokat, és igenis érzem, hogy hátrányosabb helyzetben vagyok, mint egy nő. Lehet hülyézni, de én így látom.
2014. jan. 17. 14:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

bár nem így tették fel a kérdést, de ugyanezt a témát boncolgatja:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__egyeb-kerdesek_..


Nekem az a véleményem, hogy vannak területek ahol nőnek jobb lenni, és van ahol férfinak. A kérdés az ki merrefelé megy, mert az életben olyan százalékban találkozik megkülönböztetéssel.

2014. jan. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

'Az a baj hogy a nők a férfiakat hibáztatja mindenért.'

Hát nem azért, de aki figyelt egy kicsit történelem óran, az tudja, hogy milyen volt az idők kezdete óta a nők helyzete a legtöbb helyen, és ez a férfiak döntése volt. Persze mostmár általában nem így van, de elég nagy elvárás, hogy több ezer év után hirtelen oldajank meg mindent maguk és a férfiaknak többé semmi felelőssége.

2014. jan. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%

Biztos vannak helyek, ahova szívesebben vesznek fel nőket és olyanok is, ahol férfiakat.

A mi környékünkön pl. sokkal nehezebb egy nőnek munkát találni, mert olyan cégek vannak többségben, ahol inkább férfiakat alkalmaznak. Itt munka szempontjából nőnek lenni sokkal nehezebb. Viszont nem egy gazdag környék ez, nem túl jók a fizetések, egy családnak ritkán elég egy fizetés, ezért a nők sokszor napszámba mennek, ha van rá lehetőség, vagy feketén valahova sz*rért-h*gyért napi 12 órába. Ráadásul a férjük is fáradtan ér haza, ezért a házimunka is rájuk marad inkább.

Nálunk ez a helyzet és ez nem a nők kiváltságos helyzetére utal. Én elhiszem, hogy ahol te élsz, ott az van, amit leírsz, de máshol meg más a helyzet.

2014. jan. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
De nem a mai férfiak döntése. Én hiszek a női egyenjogúságban, és kinyílik a bicska a zsebemben olyan országoktól ahol nők jogait sárba tiporják. Ez tényleg nem olyan folyamat ami az egyik pillanatról a másikra megy. Nem rég olvastam döbbenetemre hogy az ókori görög városállamokban meg sem ünnepelték a nők születésnapját. Régen a fizikai erő számított ezért is voltak dominánsok a férfiak.
2014. jan. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, miért hisztizik mindenki, hogy a másik nemnek mennyivel jobb, mint neki. A francokat jobb, aki nem a testével akar megélni, annak bizony küzdenie kell mindenért, akár férfi, akár nő. Csak a gyengék keresnek mindenre kifogásokat, pl. hogy jaj, nekem azért rossz, mert férfinak/nőnek születtem.
2014. jan. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, én nem a nők ellen vagyok. Természetesen nem tudom, hogyan gondolkoznak a nők,

mert nem vagyok az. :) Ugyanakkor megütközve látom és tapasztalom, hogy bizonyos esetekben hátrányos nembe születtem. Persze ezzel nem azt mondom, hogy nekik könnyű,

a francokat.

2014. jan. 17. 17:55
 17/17 anonim ***** válasza:

Nemrég olvastam: világviszonylatban a nőknél a vezető halálok az, hogy nőnek születtek.


Az albérlethez: Ez nem diszkrimináció, hanem józan megfontolás.A bűncselekmények 95 százalékát ugyanis Magyarországon férfiak követik el. Úgyhogy az agresszív férfitársaidnál reklamálj, a nőknek ehhez semmi közük.

2014. jan. 18. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!