Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért "szükségszerű" bármilyen...

Miért "szükségszerű" bármilyen világkormány létrehozása, pontosabban miért kell egy bizonyos elitnek uralkodnia? (Orwellből és Huxleyból kiindulva, bővebben lent).

Figyelt kérdés

Eddig arról szólt a fáma, hogy a tömegek szeméből nézve milyen rossz lenne, ha megvalósulna egy világkormány.


Engem kifejezetten érdekelne, hogy ha egy bizonyos elit (x idő elteltével - és most itt a jövőben vagyunk) megvalósította az uralmát a tömegek felett, az mi a manóért olyan jó neki?!


Mindegy, hogy az egy elnyomó rendszer, vagy egy jónak vélt, de szintúgy romlott állapot.


Miért jó annak az elitnek, ha állandóan csak az történik, amit az a csoportosuás akar? Tegyük fel évtizedeken/évszázadokon át senki még nem bolygatta ezt a társadalmat.


Mert "tuti", hogy rendkívül jó lehet nekik ez a szerep, és az élet, hisz oly sokan megírták már. Csak éppen azt nem értem MIT eszik az irányító brigád ezen? Én adott idő után biztosan halálra unnám magam, ha bármit megtehetnék, amit csak kívánnék, korlátok nélkül.



2014. jan. 24. 15:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ha átolvassátok rendesen a kérdést, itt nem az számít, hogy jelenleg a Földön mi van, hanem, ha már hajjdeénvagyokazelsőésazolyanmámorítónekem, és ez az állapot áll fenn évtizedek/századok óta, ABBAN mi a jó?!


Elentie biztos frankó lehet, de a világot az tette széppé, hogy változatos dolgokat hoztunk létre, és EHHEZ rengeteg agyra, vagyis különböző gondolkodásmódra volt szükség. Nem egy beszűkült hülyére.

2014. febr. 25. 10:43
 12/16 anonim ***** válasza:

"Ha már semmi kihívás nincs?!"


Az nem lehet önmagában kihívás, hogy fenntartsa azt az állapotot, hogy ne legyen kihívás?

2014. febr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerinted nem elég kihívás egy ilyen diktatorikus rendszert fenntartani? Mert szerintem igencsak embert próbáló feladat. Ez nem olyan, hogy megalapítod és majd megy magától, hanem folyamatosan irányítani kell. Ha egy kicsit is gyengítesz, az emberek fellázadhatnak és megdönthetik a rendszert.
2014. febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Konklúzió: tehát egy eleinte jajj de pöpec lesz nekem rendszer felállítása a cél, és ideig-óráig örül is csávókám ennek, később meg csak szimplán egy szar "rendszer-fenntartás" miatt fog küzdeni az a szerencsétlen majom?!


Csak azért, hogy egy valamit tovább vigyen?!


Mintha már maga az élet benne nem is érdekelné, csak fenn akar "egy valamit" tartani... Nekem így jött le, hogy erre akartok célozni.

2014. febr. 25. 21:27
 15/16 anonim ***** válasza:

'mintha az élet benne nem is érdekelné, csak fenn akar "egy valamit" tartani'


De neki a hatalom az élete, őt igenis érdekli az élet, azaz a hatalom. Mint valakinek a gitározás az élete, van, akinek a gyógyítás, nekik a hatalom. Ennél érthetőbben szerintem nem tudjuk elmagyarázni. Az egyik válaszoló leírta, hogy az ember a mai napig ösztönlény, amivel abszolút egyet értek, a hatalom pedig egyenlő a túléléssel. Erősebb kutya b...szik.

2014. febr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

függôk.


a milliárdosok csalnak. Minek? hogy gazdagodjanak. DE MINEK? AMikor már van nekik elég....


szerintem ez függôség

2014. márc. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!