Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a lecsúszot...

Miért van az, hogy a lecsúszott embereket akkor is elkerülik, ha nem önhibájuk miatt, vagy hibás látszat miatt tűnnek lecsúszottnak?

Figyelt kérdés

Én például most verekszem ki magam abból a bolondokháza életvitelből, amibe a családom belehajszolt. Köszönhetően nekik, sok olyan barátomat veszítettem el, akikkel aktív kapcsolatban álltam, de amint szóba kerültek az itthoni őrültségek amelyeket én is elitélek és ellenzek, elfordultak tőlem, akár időre, akár végleg. Mert mérgező lett a kisugárzásom.


Megértem, mert én is igyekszem kerülni az ilyen embereket, de nem lehet ilyenkor várni egy kicsit?


2014. febr. 6. 13:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Most pl egyszerűen csak építkezünk, és sok energiát elvon, és mióta nem a nyaralásainkról teszünk ki a facebookra fotókat, hanem pl építkezésről, nyűglődésről esik szó, egy csomó embernek egyszerűen nincs kedve beszélgetni velem. Van aki le is tiltott. Megkérdezte mi a véleményem Orbán Viktorról. (ilyen, "ez biztos szar ember teszt" lehetett, ha erre is szarul válaszol tiltom a p..ba) gondolom.
2014. febr. 6. 13:46
 2/9 A kérdező kommentje:

Én is utálom a féreg embereket meg akik tönkreteszik mások életét, de miért nem segítenek a barátok a másiknak amikor önhibáján kívül van nagyon nehéz helyzetben?


Miért van az, hogy boldogan vigyorogva elvan az, aki szart tesz másokkal, és hazudik a barátainak, hogy ne forduljanak el tőle? Meghalt az őszínteség?

2014. febr. 6. 13:47
 3/9 A kérdező kommentje:
Miért van az, hogy a többség azokat keresi akiknek felhőtlenül boldog az élete. De ha ugyanennek az embernek hirtelen szar lesz, akkor már menekülnek előle.
2014. febr. 6. 13:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Hasonlót én is észrevettem már. Önhibámon kívül nincs munkám. Nagyon, de nagyon szeretnék dolgozni! És érzem, amikor nincs munkám, nem szeretnek úgy az emberek... Pedig én sosem kértem még senkitől ismerőstől, hogy segítsen munkát találni, és nem is panaszkodom. De ilyenkor undokabb mindenki, vagy ha nem is, akkor sem fogja fel ennek jelentőségét.

Mindegy, ilyenkor az ember átlátja a kapcsolatait, tudja, kiben bízhat, kiben nem.

2014. febr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Általában az ilyen helyzetekben derül ki, ki is az igazi barát. Aki csak azért volt veled, hogy elmondhassa, hogy barátok vagytok, vagy hogy együtt múlassátok az időt, az nehéz helyzetben nem akar részt venni mást gondjában, mert talán fél, hogy vele rántod. Akár úgy is, hogy majd az ő ál-barátai fognak elfordulni tőle. Sokan nem is akarnak tudomást venni a gondokról, mert akkor elvész a könnyű élet illóziója. Sokkal jobb becsukni a szemüket (elfordulni tőled). A távolabbi ismerősökre ez pláne igaz.

:(

2014. febr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Pedig én sosem kértem még senkitől ismerőstől, hogy segítsen munkát találni"


Miért nem? Én is, a legtöbb barátom is ismerős által szerzett munkát, nincs ebben semmi szégyen.

2014. febr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sandor76 ***** válasza:

Tudjatok ez a vilag szelleme,egyfajta gondolkodas mod ,hogy mindenki csak akkor valaki ha elert valamit,sok a penze,es masok nyalnak nekik.

Nem gondolnak bele ,hogy barki eleshet,hibazhat,mert tokeletlenek vagyunk.

Am ha megfigyeljuk ezeket az embereket ,nem annyira mi vagyunk kitaszitva,vagy szanalmasak,hanem inkabb ok,mert nem latjak ,vagy nem is akarjak atlatni a dolgokat.

A munka teren pedig nagy harc folyik,az egesz vilagon,sok az ember keves a munka,ezert vagyunk igy kihasznalva barhol is eljunk.

2014. febr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Miért nem? Én is, a legtöbb barátom is ismerős által szerzett munkát, nincs ebben semmi szégyen."


Alapvetőnek tartom, hogyha egy ismerősömnek nincs munkája, és tudomást szerzek neki passzoló álláslehetőségről, akkor szólok neki. Ehhez nem kell engem nyaggatnia külön.

Ha viszont egy akármilyen kedves ismerősöm folyton a nyakamra jár, hogy szerezzek neki munkát, azt nagyon utálom... Ha épp én sem hallok semmi neki való lehetőségről, akkor úgysem fogok tudni szerezni neki. És ha csak erősködik, akkor nekem is elegem lesz belőle.


Tudják az ismerőseim, hogy nincs munkám, nem fogok a nyakukra járni, mert egyszerűen gusztustalan dolognak tartom ezt oda-vissza...


És a legtöbben hasonlóan vannak ezzel. Sajnos vannak azonban olyanok, akik átesnek a ló túloldalára, és túlzásba viszik. Ők azok, akiket nem csak az zavar, ha a nyakukra járnak munkáért kuncsorogni, hanem ha már meghallják, hogy xy-nak megszűnt a munkahelye, akkor nem is beszélnek vele, mert olyan irigyek, hogy ha tudnának sem segítenének neki munkához jutni...

Na ők rosszindulatúak és nem barátok...

2014. febr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Áh, hogy erre gondoltál. Ez tényleg egy nagyon idegesítő dolog, és én sem tolerálom.
2014. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!