Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Angliában élek évek óta,...

Angliában élek évek óta, nagyon unom, haza szeretnék költözni. Mindenki riogat azzal, hogy otthon mi van, és nem értik?

Figyelt kérdés
Viszont nagyon elegem van már, unom az itteni emberek ostobaságát, hogy nem az anyanyelvemen élek, és hogy az évek alatt nagyon elszakadtam a magyarországi élettől. Tényleg olyan rossz otthon a helyzet? Diplomám van, szeptembertől posztgraduális képzésben vennék részt egy magyarországi egyetemen hogy több lehetőségem legyen, illetve kint természetesen felsőfokú nagyon jó angolra tettem szert. Nem mosogatni voltam kint, tudtam is félretenni, és úgy érzem itt az idő a visszaköltözésre. nagyon nagy hülyeség? Honvágyam van és nem bírom továűbb itt.
2014. febr. 22. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Miért lenne már hülyeség? Egyébként a legtöbb kivándorló csak ideiglenesen megy ki és aztán visszajön.
2014. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekem nem rossz és amúgy sem, én eleve nem is mennék ki hosszabb távra.
2014. febr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nagy hülyeség, de te tudod.
2014. febr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor csak magadra hallgass. Én kimentem Angliába egyetemre tanulni, és visszajöttem. Kb. senki nem értette és csomó ismerősöm hülyének nézett miatta, de én tudtam, hogy vissza kell jönnöm.
2014. febr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig voltál kint, és hogy érezted magad? Hogy ment a visszailleszkedés Magyarországon?
2014. febr. 22. 18:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Én csak fél évet voltam, mert mint mondtam, nem kivándorlóként mentem, hanem diákként. Semmi különös, igazából nem is szakadtam el sose. Inkább ott voltak gondok a beilleszkedéssel.
2014. febr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Az tény hogy ha visszajössz magyar országra, lejjebb fog süllyedni az életszínvonalad.

Ezért mondja neked mindenki hogy ne gyere vissza.


Magyarországon minden reálisan gondolkodó ember ezt fogja neked mondani, mivel ez a realitás. Viszont az már más tészta, hogy ez neked megéri-e. Ha biztos nem bírod ott tovább, akkor meg kell (és előbb-utóbb meg is fogod) hozni ezt a döntést, a vele járó áldozatot pedig kénytelen leszel elfogadni. Nincs értelme halasztgatni. Te egyszerűen - korodból vagy "genetikádból" adódóan - ilyen vagy. Nem bírod hosszú távon elviselni a körülötted lévő megváltozott állapotokat, embereket... stb. Ezt el kell fogadnod. Nincs értelme tovább kínoznod magad Angliával, előbb utóbb úgyis haza mész, akkor menj inkább előbb, így megspórolhatod azt a sok őrlődést, míg rájössz erre.

Így ha a kérdés feltevése előtt magadba néztél volna, már ezt a kérdést sem tetted volna fel, mert tudtad volna hogy a válaszok úgysem befolyásolják majd érdemben a döntésed, legfeljebb csak tovább őrlődsz miattuk.


Remélem tudtam segíteni! :)

2014. febr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi, igazabol van igazsag abban amit mondasz, de eddig ugy tunt hogy a vilagon semmi problemam nincs ezzel az egesszel, boldog voltam, rendezett kozeposztalybeli eletet eltem, beilleszkedtem, rengeteg gyerekkori baratom is kint volt, ujak is lettek,stb. Az angolokat szeretem, ok meg egyenesen imadtak, konnyen szot ertettem veluk. gyakorlatilag teljes eletet eltem kint. Aztan egyszer csak ramtort ez a csillapithatatlan honvagy. Ez eleg elviselhetetlen erzes, olyan mintha az ember allandoan gyaszolna valamit, borzalmas. Az eletszinvonalam leromlasa aggaszt, de eppen ezert csinalom a masoddiplomat is, hogy elmehessek multiceghez, min 300 netto fizetesert. Szerintem abbol azert itthon is meg lehet elni, nem is rosszul. Itthon meg sem probaltam elorelepni, mert mindenkitol csak azt hallottam hogy igy nem lehet meg ugy. Es kint pikk pakk sikerult minden, pedig a nyelv meg az idegen kornyezet miatt szerintem meg nehezebb dolgom is volt, mint otthon lett volna. Szoval szerintem egy probat meger, ha meg megsem alakulnak a szamitasaim szerint a dolgok, maximum visszajovok.
2014. febr. 27. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!