Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki hogyan ítéli meg a saját...

Ki hogyan ítéli meg a saját hibáit másokban?

Figyelt kérdés
Csak őszintén!

2014. márc. 1. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Én általában folyamatosan beszélek magamban, másoknak címezve is akár, és elsőre mindig csúnyán kritikus vagyok.pl ilyeneket mondok: úristen, hogy lehet így felöltözni?/ Tömjed csak a fejed, disznó, rád fér/mi a fenéért cuppogtok itt a fülembe, senki nem kíváncsi rá, hogy cseréltek nyálat, nem bírjátok ki hazáig?/ azta ez a szag, mint egy szeszkazán/....és így tovább...de aztán mindig elszégyellem magam és elkezdek magamhoz beszélni: hogy lehetsz ilyen dög? azt hiszed, a te öltözködésed mindenkinek tetszik? / Nézz már magadra, az a lány nem sokkal dagadtabb nálad, majd akkor dumálj, ha lefogytál/ csak irigy vagy, mert neked nincs kivel a buszon cuppogni/ mintha te nem innál egy egy buli alkalmával, szerinted akkor milyen a szagod?


Szóval előbb ítélek másokat, aztán megszidom magam ezért és felhozom a saját példáimat, gyengeségeimet....

2014. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én már jó ideje nem ítélkezem.
2014. márc. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ehhez az kell, hogy észre is vegyem, hogy a másik olyat hibázik, amit én szoktam. ha feltűnik, haraggal, magamban lekezeléssel, "nem igaz, hogy nem tud..." mert ha hibáról beszélünk, azt magamban sem tudom elfogadni, nem hogy másban. Olyan is van, hogy nem veszem észre, csak valaki nagyon nem szimpatikus, miközben lehetne az is, majd rájövök, pont úgy hülye, mint én (de ez a ritka).
2014. márc. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rendkívül keményen tudok büntetni, ha érdekel az adott személy és nem akarom, hogy ugyanazokba a hibákba szokjon bele, amelyek valamikor rám voltak jellemzőek. Gyakran túl durván is nyilvánítom ki a kritikáimat, mert magamra ismerek és tudom jól, hogy nekem az adott helyzetben milyen szavak lettek volna a legjobbak, ha valaki mondta volna azokat nekem.

Az emberek gyakran érzékenyek és számomra pont ez az a tulajdonság, amire nem tudok tekintettel lenni - ebben a világban az érzékenységet kell a leginkább kiiktatni szerintem és egy önfejlesztő erővé alkotni, amelytől az ember észbe kap és nem a szívébe.

2014. márc. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!