Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek is elég negatív...

Szerintetek is elég negatív irányba fejlődik a mai "fiatalság"?

Figyelt kérdés

Egyre több kérdésben olvasom, hogy sok fiatal szidja a szüleit, mert:


- nem vesznek neki márkás telefont

- nem adják oda az autót

- fel vannak lázadva, mert nem engedik őket inni/bulizni


Én sem vagyok öreg, de én még mindig ott tartok, hogy ha nincs keresetem/munkám, és a szüleimmel élek, akkor az van amit ők mondanak, legyek 18, vagy akár 30 éves is....


2014. márc. 18. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
A regi jo maifiatalozas...
2014. márc. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igazából régen is így volt, minden korban lázadnak a fiatalok, csak most fogyasztói társadalom van és mások a körülmények, mint 50 éve. Az is baj, hogy nem tizenévesen kéne elkezdeni nevelni a gyermekeket, hanem születésüktől kezdve jól lefektetett szabályokkal, kellő következetességgel.
2014. márc. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

minden korban lázadnak a fiatalok


azért "fiatalság", mert pl olvastam olyan kérdést, amiben 26 éves az illető,semmi munkája 3 éve lassan, de szerinte

szemetek a szülei, mert nem segítenek neki fizetni az autója törlesztő részletét....

2014. márc. 18. 17:28
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez a "bezzeg az én időmben" azért állja meg a helyét mert az elmúlt 20 évben sokkal többet változott a világ mint az elmúlt 100-ban összesen. Ránk szakadtak az elektronikai eszközök, internet, facebook, stb. Ezzel nem azt mondom hogy ezek rosszak, de a nem megfelelő használatuk lehetnek rossz hatással és bizony a mai 10-20 évesek nem mindig használják őket megfelelően.

Gondolom ismerős amikor valaki a netes szemetet képzeli kultúrának és a szennyoldalakat információ szerzésnek. És meg van győződve róla hogy ez a helyes. A fejlett országokban egyébként a gyerekek iszonyat elbutultak emiatt:

[link]

2014. márc. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

ma 17:37


Érdekes cikk....amúgy tényleg!


Némelyik 20-on éves lány például azt sem tudja hogy egy tojás rántottát hogyan kell elkészíteni.

A fiúk közül némelyik meg nagyot lesne, ha apuci, anyuci kiküldené télen havat lapátolni...

2014. márc. 18. 17:40
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Élősködő ember minden életkorban előfordul (nézd meg pl. a házasságok egy részét). Erkölcsileg az ilyen ember nulla, de nem attól, hogy adott esetben fiatal.

2. Kicsit úgy tűnik, a kérdésed arra megy ki, hogy Te milyen rendes vagy a "mai fiatalokhoz" képest. Miért van az érdeklődésed fókuszában az, hogy más mit csinál? Miért pont ez a téma? Zavarhatnának pl. az észak-koreai büntetőtáborok is.

3. Ritkán van olyan, hogy csak az egyik fél hibás. Ha a szülő engedi, hogy a felnőtt gyereke saját döntéséből kifolyólag (nem betegség vagy hasonló miatt) eltartassa magát, az ilyen-olyan arányban mindkettőjük bűne.

4. Kicsit érdekes ez a "hogy ha nincs keresetem/munkám, és a szüleimmel élek, akkor az van amit ők mondanak, legyek 18, vagy akár 30 éves is..." Ha valaki nem talál munkát, akkor kuss a neve? Ha az a főnök, akinél a pénz van, akkor pl. egy GYES-en lévő kismama is húzza meg magát a férje előtt, és ne legyen egyenrangú társ? Ez azért elég messze vezet. Úgy gondolom, hogy érett lelkületű, normális felnőtt emberek tudják kezelni az ilyen helyzeteket (is), és nem kerül elő a "ki az úr a háznál" kérdés.

2014. márc. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Miért van az érdeklődésed fókuszában az, hogy más mit csinál? Miért pont ez a téma? Zavarhatnának pl. az észak-koreai büntetőtáborok is."


Ne keljen már légyszíves megmagyaráznom, hogy miért tettem ki a kérdést :)

ez egy ilyen oldal, ahol bármi érdekelhet :)

2014. márc. 18. 17:53
 8/11 A kérdező kommentje:

Ha valaki nem talál munkát, akkor kuss a neve?


nem kuss a neve, de azért elég abszurd dolgokat olvasni...


" a szüleim nem segítenek fizetni a kölcsönt, amit én vettem fel..."

stb...

Miért lenne köteles egy szülő 18 éves kora után pénzelni/eltartani egy gyereket, én úgy nevelem a gyerekemet, hogy megálljon a saját lábán

2014. márc. 18. 17:55
 9/11 A kérdező kommentje:

6-os!


Amúgy a hasonló kaliberű kérdésekre gondoltam: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

2014. márc. 18. 18:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Elsősorban kikre gondolsz most? A Z, vagy Y generációs fiatalságra, mert van egy kis különbség.
2014. márc. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!