Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jól jönne a suli váltás? 14/L

Jól jönne a suli váltás? 14/L

Figyelt kérdés

Sziasztok !

2 éve egy hatosztályos gimibe járok. Szóval csináltam 1-2 hülyeséget aminek persze következményei is lettek. 2 évvel ezelőtt mikor bekerültem a suliba kb. az osztály felét már ismertem. Volt egy legjobb barátnőm meg egy legjobb haverom. Ők 2-en összebarátkoztak és mindenből kihagytak amit nehéz volt feldolgoznom. Végül az a haverom már nem kedvelt és ellenem fordította az akkori legjobb barátnőmet. Végül mindkettőjüket elveztettem pár hónap alatt. Aztán belépett egy fiú az életemben aki ott tanult meg már többször meg is bukott.(több mint 3-évvel idősebb) . Minden nap mindenki kikezdett. Semmit nem ettem hetekig és fogytam is az idő alatt 12 kilót(42 kiló voltam. A barátom is folyton zsarolt, erőszakoskodott velem. Szóval mi... többször lefeküdtünk. Nem tudom, hogy ki és mit tudott meg de mindenki egyre jobban utált és egyre sértőbbek lettek a bántások is. Volt, hogy kértem felnőtt segítséget de minden csak rosszabb lett. Senkiben nem bízok ott meg, utálom azt az iskolát. Van pár "barátom" de ... Mindenki lenéz, szánalmasnak tartanak, ráadásul a barátom is csak folyton kihasznált.


2014. márc. 27. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, az lenne a legjobb, ha otthagynád azt a sulit.
2014. márc. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én inkább egy pszichológust javasolnék, pusztán jó szándékból. Úgy látszik elég sok kellemetlenség ért fiatal korod ellenére, amelyeket talán egy szakember segítségével jobban és hamarabb tudnál feldolgozni. Ebben a korban sokan cikinek tartják az ötletet, de semmi ciki nincs abban, ha az ember minél célszerűbben próbálja megoldani a problémáit; a ciki inkább az, ha valaki hasztalanul tépelődik és hánykolódik, ahelyett, hogy a megfelelő segítséget választaná.


Az iskolaváltás jó lehet, de nem mindig jó megoldás az, ha valaki elmenekül a problémái elől. Talán megtudnád ezt az ügyet oldani anélkül is, hogy sulit váltsál és nem maradna benned szálka azért, hogy el kellett menned valahonnan. De ezt neked kell érezned és ha úgy érzed, hogy jobban lennél egy másik iskolában, akkor nyugodtan válthatsz. Viszont tapasztalatból írom, hogy nekem is adódtak anno gondjaim középiskolában és még líceumban is, és bár az elején húzósnak tűnt, de végeredményben minden megoldódott.


Sok sikert kívánok neked is mindenképpen.

2014. márc. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!