Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ázsiai emberek hogy viszony...

Ágoston Noémi kérdése:

Az ázsiai emberek hogy viszonyulnak hozzánk, európaiakhoz, ill. amerikaiakhoz?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy itthon elég sok a rasszista megnyilvánulás, meg simán lekínaiznak mindent, ami ázsiai (tisztelet a kivételnek, de sajnos ez elég gyakori, tapasztalatom szerint) tehát: az keletiek minket is egy kultúrának tartanak? Mert olvastam olyat, hogy pl. japánok mindenkit amerikainak néznek, és miután elmondja az illető, hogy nem az, 5 perccel később arról kérdezik, hogy Amerika melyik részéről jött. Ha ez nem így van akkor javítsatok ki :D De ott is megy az, ami nálunk, hogy "minden ázsiai kínai"?

2014. ápr. 2. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az valószínűleg, de értelemszerűen kultúráról kultúrára, emberről emberre változik az attitűd. Szerintem eléggé kettős, paradox a hozzáállás a nyugati emberek irányába. Egyrészt van egy követő motívum, általánosan tisztelik valamelyest a nyugatiakat kényszeresen, mert a keleti civilizációt az elmúlt 200 évben bizonyos tekintetben "legyőzte", megalázta. Másrészről viszont pont ugyanezért, le is nézik és megvetik. Leginkább ez a Japánokra és a Koreaiakra jellemző. Ők az itteni köznapias jellemzéseket használva, ultranacionalistáknak számítanának. Az nyugatiakhoz (amerikaiakhoz) távolságtartóan viszonyulnak, az okos dolgokat igyekeznek tőlük ellesni eltanulni, de amúgy nem kedvelik őket és lenézik, ostobának és otrombának tartják. A feketéket meg egyenesen állatnak tekintik.
2014. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
1945. augusztusa óta kifejezetten csendben vannak a sárgák.
2014. ápr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ az elsőnek, a másodiknak meg... sárgák? én azért nem használnám ezt a szót, tekintve, hogy én egy csomó japánt/koreait láttam már, és a bőrszínük nem volt sokkal másabb, mint a tiéd lehet... egyébként azok után, hogy egy sikeres atomtámadás következtében 71 000 ártatlan ember meghalt, én is csendben lennék! :/ egyébként eddig úgy tudtam, hogy az amerikai dolgokért rajonganak, csak nem voltam biztos, ezért kérdeztem rá, de ezek szerint akkor mégse :)
2014. ápr. 2. 16:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mások a jellemző vonásaink. Mi ezért nem tudjuk megkülönböztetni egymástól a távolkeletieket (nekünk mindegyik "kínai"), és ők sem tudnak megkülönböztetni minket a vonásaink alapján. Ha sokat mozogsz keletiek között, megtanulod észrevenni a különbségeket a külső jegyeik alapján. Pont így vannak ezzel ők is. Ez nem "fehérember ignoranciája", hanem életünk során tanult felismerési folyamatok, illetve azok hiánya.

Csak egy példa:

Ha látsz egy tucat pingvint, számodra kb mind egyforma.

Ha évek óta pingvinek között élsz, simán meg tudod különböztetni őket. Felismered az ismerős egyedeket, és felismered, ha valamelyiket még sosem láttad. Az emberekkel is ez van. Az fehéreket azért könnyebb egy kicsit megkülönböztetni, mert nálunk változatosabb a haj és szemszín, amely egyértelműbb azonosító jel, mint a vonások.

2014. ápr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én egyébként az ázsiaiakat igen, az európaiakat nem tudom megkülönböztetni :P elfelejtettem írni, de én a kultúrára gondoltam. tehát egy csomószor ismerőseim valami japán dologra mondták, hogy kínai, én kijavítottam, hogy az nem az, és erre azt mondta, hogy tök mindegy, mert ugyan az a kettő... és nem 1-2 ilyen eset volt már :/
2014. ápr. 2. 18:27
 6/9 A kérdező kommentje:
* a megkülönböztetés a különböző nemzetekre vonatkozik
2014. ápr. 2. 18:28
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Az én japán tanárom azt gondolta, hogy az észt, orosz, francia, magyar nyelveknek szinte ugyanaz kell, hogy legyen a nyelvtana. Mert európai.


És igen, japánban ha fehér embert látnak rögtön amerikainak hiszik. Hallottam olyat is, hogy valaki angol magántanárt keresett és az amerikai születésű, amerikában nevelkedett, tehát anyanyelvű, de kínai felmenőkkel rendelkező embert elutasította. Helyette inkább egy nem anyanyelvű németet választott. Mert az szőke hajú fehér ember volt.


A legtöbben tényleg hajlamosak azt hinni, hogy USA meg Európa egyben ugyanaz. Így például ha fehér vagy, az azt jelenti hogy nem veszed le a cipődet a házban, nem fürdesz csak tusolsz, és meglepődsz hogy a japánok alszanak a vonaton. Satöbbi. De még ha tudja, hogy USA meg Európa két külön dolog, akkor is Európa az csak Európa. Az például hogy a keleti része mennyivel szegényebb, ismeretlen számukra. Hallottam pár embert, aki azt hiszi egész Európa hideg. Egy koreai, akivel beszéltem, neki volt az ismerőse Angliában, és ott nem sütött a nap meg hideg volt végig. Aztán amikor mondtam hogy az csak Anglia, akkor még visszaszólt, hogy "Dehát Anglia az Európa, nem?".


Szinte mindenkinek el kell magyaráznom, hogy nem, Magyarország nem hideg ország, nyáron meleg van, télen meg hideg. Ők tíz fok körül már kabátot húznak, én meg csak pulcsiban mászkálok olyankor. Aztán jönnek, hogy húú, hát persze, Magyarország hideg, azért bírod így.


Szerencsére a fiatalabbak között azért kevesebb az ilyen. De igen, nagyjából ugyanolyan tudatlanok rólunk, mint mi róluk. Talán még jobban is. Képzeld el azt, mint amikor a mi hibás tudásunk és tévhiteink Ázsiáról találkoznak az amerikaiak (USA) általános tudatlanságával a világ többi részéről.

2014. ápr. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19%
A feketéket én is állatnak tartom... Cigányok, Nig*gerek, meg az Allahosokat is. :DD
2014. jún. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
öh... ezt most nem egészen értem... szerintem a "feketék" is ugyanolyan emberek, mint mi... a bőrszín nem mond el semmi az egyéniségről... a vallás már inkább, de nem szabad a származás alapján ítélkezni! >-<
2014. jún. 17. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!