Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez nagyon káros, szülők miért...

Ez nagyon káros, szülők miért nem világosítják fel a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
Egyre több 10-12 éves gyereket látok aki energiaitalt iszik. Ráadásul sokszor a fél literes kiszerelés van a kezükben. Rettenetes következményei lehetnek. Egy kis dobozos megfelel vagy 4 kávénak!
2012. aug. 20. 10:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

A tiltott gyümölcs a legfinomabb!

Lehet hogy nem is tudnak róla a szülők!

Különben én energiaital helyett egy üveg üdítőt nyomnák a kezébe, de ha jól megnézzük már nem árulnak olyyan dolgot ami ne lenne káros, még az üdítő is káros.

De azért én is korainak tartom hogy ennyi idősen ilyet igyanak, én sem iszom, viszont kávét igen.

2012. aug. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én is ittam 12 évesen,de meguntam meg a többiek is megunták..most 16 vagyok és csak ritkán iszik energiaitalt,mert nem is olyan finom..
2012. aug. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ittam 16 évesen nyáron, szinte minden nap 2-3 hónapon keresztül a Tescós olcsótól elkezdve a Red Bullig. Nővérem folyamatosan mondta, hogy nem tesz jót, csak ártok magamnak, figyelmeztetett, de nem hallgattam rá, mondván "ugyanmááááár". Élveztem, hogy totál felpörgök tőle, így volt, hogy napi 2-3 dobozzal is megittam. Aztán jött a feketeleves: azt vettem észre, hogy már nem csak felpörget, de totál rosszul vagyok, remegek, hányingerem van, szédülök, érzem a szívem dobogását. Leálltam vele.

Azóta kétszer próbálkoztam energiaitallal, mind a két próbálkozásomnak erőteljes rosszullét lett a vége. Kávét csak kb. 2-3 havonta iszok, akkor is kb. 3 kortyot 2 deci tejjel, mert csak így viseli el a szervezetem.

Sajnos nem hallgattam tesómra, így marad nekem a koffeinmentes kávé, és a kevés kóla a leómban. Szerencsére a kólát sosem szerettem, így az nem igazán hiányzik. :D

20/l

2012. aug. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem soha nem engedték, hogy ilyeneket igyak, bár igazából nem is nagyon vágytam rá. Egyszer-kétszer belekortyoltam valaki italába, de nem igazán nyűgözött le a dolog.


Szerintem amúgy a szülők abból indulnak ki, hogy inkább ezt igyon, mint pálinkát :D Meg aztán valakire nincs is olyan nagy hatással. Én pl. meg se érzem.

2012. aug. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem se engedték soha, de nem bántam különösebben. Ha olyat akartam inni, akkor vettem és ittam. Egyébként meg nem szeretem, mert szörnyű íze van.

Osztálykirándulásra vittünk 2 dobozt/fő, és mondjuk el is fogyott. De azóta is hányingerem van ha csak rá gondolok vagy megérzem a szagát...

2012. aug. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
48%
Igyák csak nyugodtan, ha van annyi eszük hogy megisznak egy olyan löttyöt, amiben azt se tudják milyen anyagok vannak...
2012. aug. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha többet mondanák (tiltanák), akkor többet is innának. A fiatalokat nem érdekli, hogy milyen káros, mert épp attól menő.

Nálam mondjuk ez az energiaitalozós korszak kimaradt, de mióta betiltották a suli területén, azóta többet ittam, pedig kezdem "kinőni" :D

Rászoktam a cigire, csak a társaság miatt, az sem érdekel/érdekelt, hogy milyen káros...

Szóval mindegy.

2012. aug. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb szülőt - tisztelet a kivételnek - kicsit sem érdekli, mit eszik és iszik a gyerek. Adnak neki zsebpénzt, a gyerek elmegy iskolába vagy délután plázába, és a szülőnek fogalma sincs, mit iszik. Sokan már a pici babának, kisgyereknek is kólát, bolti "X ízű" szörpöt, gyerekkávét(?!) adnak, maguk sem fogják fel, milyen káros. Tiltani viszont nincs értelme, a kamaszok úgy működnek, hogy minél inkább tiltanak nekik valamit, annál inkább megteszik. Inkább alternatívákat kellene nekik kínálni. Eltilhatod az energiaitaltól, de kávéval is be tud vinni ugyanannyi koffeint a szervezetébe. Ha még emellé iszik valamilyen cukrozott lónyálat is, pont ugyanott van.
2012. aug. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hidd el sokkal károsabb, hogy a 12-14 évesek tudatlanul szexelnek. Inkább erről kéne felvilágosítani őket, egykét energia ital nem a világ. Úgy is hamarosan korhatáros lesz.
2012. aug. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert ők sem igazán tudják ,hogy mennyire ártalmas. Nemrég voltam cukrászdában, nagymama 11 éves unokájával, nagyi vett egy ásványvizet, gyerek pedig energiaitalt kért, amit simán megkapott. Fogadni merek, hogy akár egy csésze kávét sem engedett volna meginni az unokának, ha kért volna, amiben pedig kevesebb koffein lett volna. A másik ok, hogy sok szülőt nem is érdekli, hogy mit iszik a gyerek.

Igazából, amit én nem értek, hogy jogilag miért fogyaszthatnak gyerekek energiaitalt. Korhatárhoz kötném, mint az alkoholt. Láttam már 10 éevseket energiaitallal, tisztára bepörögtek, konrétan be voltak drogozva.

2012. aug. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!