Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A postásnak adnátok még...

A postásnak adnátok még borravalót?

Figyelt kérdés
Rendeltem az internetről és ugye szállítási költség is van,a magyar posta végzi a kiszállítást..
2014. ápr. 24. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor szoktam adni valamennyit.
2014. ápr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Ha van szállítási költség, akkor nem. De én amúgy sem szoktam, mindenki kap fizetést.
2014. ápr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha 100-as forintra felkerekíted a végét, az szerintem belefér. De nem kötelező, van aki ad, van aki nem.
2014. ápr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Direkt nem szoktam, de ha pl. úgy jön ki, hogy 2860 Ft-ot kell fizetni, akkor 3000 adok és nem kérem vissza azt a pár forintot.
2014. ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Minek?

Te kapsz borravalót a saját fizetésed mellé? Én nem.

A postásnak amúgy sem szokás adni.

2014. ápr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

5-ös rosszul tudod, a postás az ötödik :


[link]


Én szoktam adni a pizzafutárnak, postásnak, a pékségben a kis csajnak stb. Mindenkinek akinek úgy érzem.

És tudod mit? Nem sajnálom, nem azért mert sok pénzem van, mert kicsivel minimálbér felett dolgozom, de én így tanultam és hasznos is mert:


-megyek el otthonról postás utca végéről már kiabál, hogy álljak meg :D

-pékségben sosem kell várakoznom :D

-pizza mindig hamar kint van, szomszéd rendel neki 1 óra alatt hozzák ki neked 15 perc kb. ugyanonnan :D

stb. stb.


Lehet, hogy hülyeség jattolni, de én úgy veszem észre hogy nagyon hasznos. Ja és 100 Forintokról beszélek semmi extra.

2014. ápr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez a linkelt cikk nagyon durva. "10 állás, ahol elvárják tőled, hogy borravalót adj"

Mi az, hogy elvárják? Tőlem ne várjon el senki ingyen pénzt.

Ha mindenhol adnék 100 forintokat, ahogy már többen is írták, elfogyna a pénzem a semmire.

2014. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dehogy :D hár oruljon h kihozhatja nkm az ujsagot :D
2014. ápr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!