Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti szoktatok a postásnak...

Ti szoktatok a postásnak borravalót adni?

Figyelt kérdés

Hozza a pénzt, számolja, és édesanyám mindig ad neki 200Ft-ot. Most én is kapok pénzt a postán keresztül, havi 30ezer forintot. Most akkor nekem is kell adnom?

Őszintén szólva hülyeségnek találom, de lehet, hogy más másként gondolja.

Szóval ti hogy vagytok vele?



2012. nov. 15. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Havonta nem, de karácsony előtt egy végkonyabb borítékot (2-3e) szokott adni anyám. Mondjuk az vidék, szóval beszélgetnek és ismerik is egymást.
2012. nov. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szoktam.
2012. nov. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Ez a munkája kap érte fizetést. Ilyen erővel a pénztárosnak meg mindenkinek adhatnék bónuszt. Kérdem én miből?
2012. nov. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát valahogy én is úgy gondolom, mint a 3-as. Ma jött a munkanélküli segély...és adtam neki. De úgy gondolom, hogy legközelebb már nem adok, max a fémpénzt, ami nagyon minimális. (nem a 200asokra gondolok)
2012. nov. 15. 16:49
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Mi az aprót mindig neki adjuk és ünnepkor adunk neki pár ezer forintot.
2012. nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
72%
én is 200ft-ot adok neki, ráadásul bankót! valamiért nem szokott neki örülni...
2012. nov. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam, igazából eddig meg sem fordult a fejemben hogy kellene neki adni, mert ez a munkája.
2012. nov. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

te bolond vagy, munkanélküli segélyt még elosztogatod????

Nem kötelező adni neki, pl. ha 180 az összeg vége, a 20-ast nem kérem vissza, de több százat nem kap a gyesemből.

2012. nov. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Sosem adtam, mert ha "elkényeztette" valamelyik családtagom, akkor már nem tudta leszoktatni róla. Egyébként meg a postásunk egy piti kis tolvaj, egy vak bácsi nyugdíjából annak megkérdezése nélkül rendszeresen elsikkasztott 580 Ft-ot, és csak a kerek összeget adta neki oda. Annyira irritáló bunkó alak, hogy nem sajnálnám, ha megtámadnák és kirabolnák.
2012. nov. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Miért kellett az utolsót ennyire lepontozni? Igenis tudomásul kell venni, hogy vannak becstelen és potyaleső postások is, akik szinte bármire képesek egy kis borravalóért. Az, hogy a lepontozók ilyennel még nem találkoztak, nem ok a piros kezezésre.
2013. jan. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!