Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az amiért "már...

Prym kérdése:

Szerintetek mi az amiért "már megérte magyarnak születni"?

Figyelt kérdés

olyanra értem amire ha gondolsz büszkeséggel tölt el hogy magyar vagy, vagy csak jó rá gondolni.

/idióta válaszolók kíméljenek/

szerintem ilyen:

maga a nyelv,

az Árpád-kori történelem,

a Punnany Massif,

a Rubik Kocka,

a Gyakori :D,

a régi fekete-fehér magyar filmek,

és Rejtő,



2014. máj. 6. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Hát a magyaroknak a magyar történelem. A magyar föld. A magyar szokások, hagyományok.

A németeknek meg a német történelem, a német föld, és a német szokások, hagyományok miatt éri meg németnek lenni.

Az olaszoknak meg az olasz föld...

A franciáknak meg a francia ...

Minden nemzetnek a sajátja. Mert egyik sem különb a másiknál, és egyik se alávalóbb a másiknál. Csak mind más, mind a másik. És így van jól. Micsoda unalom lenne, ha miután megismertük a magunkét, nem lenne érdemes máshová menni, mert ott is ugyanaz van.

2014. máj. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem ilyenekre gondoltam... az amit leírtál egy akármilyen embernél alapnak kéne lennie. egy kicsit elvonatkoztatva más dolgokra is lehet így gondolni :)
2014. máj. 7. 16:02
 3/8 anonim ***** válasza:
A magyar nyelv miatt. Egyszerűen csodálatos miként lehet teljesen új szavakat kombinálni úgy, hogy mindenki számára érthető legyen. Szinte játszani lehet a szavakkal. Ezt pedig úgy tehetjük, hogy nincsenek fölösleges igeidők vagy nemek.
2014. máj. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

Az igeidők és nemek hiánya miatt rengeteg humortól vágjuk el magunkat. Legalábbis én ezt találom a legnagyobb hátrányának. Meg hogy monoton és szürke. Nekem például semmi előnyöm nem származik abból, hogy magyarnak születtem, sőt.


Erről a kérdésről csak ez a hülye vicc jutott eszembe, ami kb. tökéletesen felvázolja a kérdésre a válaszomat.

- Miért jó a csigának?

- ???

- Nem is jó a csigának.

2014. máj. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kedves uccsó, ha csak bajod van ,minek írsz??
2014. máj. 9. 14:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát igen...az utolsó válaszoló pedig az amiért "nem érte meg magyarnak születni". Pontosabban látni a semmittevő, panaszkodó viszont magas igényekkel ellátott, követelődző embereket.


Mi hasznuk van a nemeknek? Miért jó ha tegyük fel az asztal hímnemű? Miért jó ha a múltat többféleképpen is ki tudod fejezni? Miért kell a jóban is a rosszat látni?

2014. máj. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Elég az, hogy piros-fehér-zöld?!

Open your eyes ;-)

2014. máj. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6os, köszönöm hogy kifejtetted :)

7es, teljesen egyetértek :D

2014. máj. 9. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!