Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, követ egy férfi?

Mit csináljak, követ egy férfi?

Figyelt kérdés
Egyszer fáradtan elbambultam a metrón, és szokásom végigmérni az embereket, egy férfi elkapta a pillantásomat, rámmosolyogott, stb. azt hitte, szemezni akarok vele. Elég ijesztő volt, ezért többször odanéztem, hogy néz -e (szemben ült velem, tehát nem a fejemet forgattam hátra), így biztosan félreértette a helyzetet. Nem néztem "csábosan" vagy kihívóan, főleg, ha szemezni akarok, nem így nézek valakire. Elkezdett követni, mikor leszálltam a metróról, felszállt velem a villamosra, odaült velem szembe, én elfordultam, eléggé zavart. Egy cédulára rajzolt egy nőt és mellé egy álló péniszű férfit, és azt mutogatta, oda akarta adni. Követett a buszig, nem szállt fel, de az ablakon csókokat küldözgetett, stb. Ez kb. 1 hónapja történt, azóta kb 2-szer láttam azon a vonalon, ahol mindig utazok és ahol látott is, de egyszer sem volt alkalma odajönni (mire észrevett elindult a villamos vagy a mozgólépcsőn az ellenkező irányba ment). Ez furcsa, mivel olyan környéken lakom, ahol kb. látásból ismerek mindenkit, és ezelőtt nem láttam egyszer sem. A múltkor hirtelen felbukkant, amikor felszálltam a buszra, felszállt, és elkezdett dumálni, a felét nem hallottam, közel hajolt, stb. elültem máshová, neki háttal. Valamikor megunhatta és leszállhatott, mert nem volt a buszon, mikor én leszálltam. Még mikor legelőször látott, azt mondta, hogy én IS (?) nagyon szimpatikus vagyok neki és hogy monmdjam meg a nevem stb. ekkor még válaszolgattam hogy nem nem stb. , a legutóbb pedig csak a fejem ráztam, amikor kérdezte hogy emlékszem-e még rá. Egyszóval eléggé idegesítő, és zavaró. Mikortól számít zaklatásnak ez? Mit lehet ilyenkor tenni? Nem vagyok egy elveszett, önállótlan, félénk lány, de azért mindenki megijed ilyen helyzetben. Főleg hogy 16 éves vagyok, de úgy nézek ki mint egy 20 éves...
2014. máj. 11. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy úgy nézel ki, mint egy 20 éves? :D


Egyébként sok mindent nem tudsz csinálni, mint figyelmen kívül hagyod a dolgot. Hallgass zenét, dugd be a füled, ha beszél hozzád, nézd levegőnek. Ha nagyon feszélyezve érzed magad, mondd meg neki, hogy hagyjon békén, nem ismerkedsz. Mást nem igazán tehetsz.

2014. máj. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom miért írtam, nem fontos a kérdés szempontjából. Hát nagyon magas vagyok, mindig ki vagyok sminkelve, csinosan felöltözve, bár ez minden második nőre/lányra igaz, úgyhogy nem "mentsége" a zaklatónak.
2014. máj. 11. 18:26
 3/11 A kérdező kommentje:
Meg mások is mondják, főleg idősebb pasik, hogy sokkal idősebbnek néztek (és akkor elmondják hogy 18-20-nak). És ez a pasi is olyan 30-40 között lehet.
2014. máj. 11. 18:27
 4/11 anonim válasza:

Nem sok mindent tudsz csinálni, hogy abbahagyja.

Kb. hány éves a pali? Ápolatlan vagy ápolt külsejű?

Ez a rajzos dolog eléggé aggasztó, nem egészséges a fickó az biztos.

2014. máj. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nincs csöves kinézete, öltözködésre olyan mint egy átlagos, társadalomba beilleszkedett ember, pl. aktatáska/laptoptáska volt nála, onnan szedte elő a post-it-et , először kicsit prolis volt (melegítő felső, farmer), aztán legutóbb valami elegáns zakó.féleség volt rajta, de az arca eléggé beteges a szeme is furcsa
2014. máj. 11. 18:43
 6/11 anonim válasza:

2. vagyok.

Ijesztgetni nagyon nem szeretnélek.

Nem lehet figyelmen kívül hagyni a jelenlétét, főleg, hogy már többször próbált beszélni veled. Ne állj vele szóba, mert az önbizalmat adhat neki. Kerüld el ha a közeledbe ér, nézd levegőnek. Ha egyedül utazol, légy a sofőr közelében, és neki is nyugodtan szólhatsz ha megint zaklatni próbál.

Szerintem valami mentális betegsége lehet, nem könnyű kiszámítani az ilyet.

Legutóbb mikor láttad?

2014. máj. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
tegnap
2014. máj. 11. 19:23
 8/11 anonim válasza:

Értem.

Akkor egyedül minél kevesebbet utazz. Ha nem hagyja abba, akkor mond el otthon, hogy mit tapasztaltál.

Esetleg, ha megoldható menj másik útvonalon, de ne engedd, hogy ez a mindennapi teendőidet befolyásolja.

2014. máj. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
10-ből 9-szer egyedül utazom, és ez az egyetlen útvonal LÉTEZIK, amin haza tudok jutni..
2014. máj. 11. 19:44
 10/11 anonim válasza:

Világos a helyzet.

Nem gondolnám, hogy veszélyben lennél, de nekem nem tetszik ez a viselkedés. Zaklatásnak még nem minősül szerintem, mert az utcára kimehet mindenki, meg megszólíthat bárki bárkit, csak a mód nem mindegy.

Ha utazol legyél emberek közelében, hátha nem mer akkor közeledni.

2014. máj. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!