Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire ismerik külföldön...

Mennyire ismerik külföldön Magyarországot?

Figyelt kérdés
Kiselőadást kell tartani tetszőleges témában és én azt választottam, hogy milyennek látják a külföldiek országunkat. Akinek van külföldi ismerőse, hallott dolgokat az írjon. Tehát hogyan állunk ismertség terén (Fesztiválok, Balaton, jó kaják, romkocsmák, Budapest látnivalói, fürdők stb...) Azt is írhatjátok mennyire ismerik vagy kedvelik a magyar politikai helyzetet, és Orbánt, de ez csak másodlagos, az előbbi dolgok a lényegesek. Azt is írjátok meg lécci, hogy kb. honnan vannak infóitok, melyik országokból!

2014. máj. 22. 11:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ez elkeserítő!:(

Én meg azt hittem hogy azért a magyar oktatás színvonala erős középmezőny

középmezőny, és a nyugati oktatás valamennyire jobb. Tudom hogy a győztesek írják a történelmet és hogy kicsik vagyunk de azért ez felháborító. Új Nemzet PERSZE.Nézte ezek valaha töri térképet?

2014. máj. 22. 22:36
 12/15 anonim ***** válasza:

Na várj! Mindez nem azt jelenti, hogy buták lennének! Csak számukra az osztrák határon lezárul a civilizáció, és ami attól K-re van, az Szibéria (és nem is alaptalanul vélekednek így).

Engem kifejezetten meglepett a gimnazista véleménye, mert én is sok országban jártam, de ilyenről még nem hallottam, na meg és miért csodálkozol ezen? Orbán miatt ha bármit tudnak is, az csak negatívum, és már hogyne lenne diktatúra? Itt egy durván centralizált közigazgatás, egy kisajátított parlament, előre lezsírozott választások, félelemből szavazók, egy csomó politikai és gazdasági menekült, fideszesített ügyészség, bíróság, fidesz-alkotmány, koncepciós perek sorozata az ellenzék ellen, magánhadsereg, kisajátított média, a korrupció az egekben, központilag megrendelt statisztikai eredmények, egy brutális terrort alkalmazó államrendőrség, és stb stb stb. Szal bocs, de ezekről te nem értesülsz? Lehet, hogy a tiedben nem, de tudod egy civilizált jogállamban élők szemében ezek igen durva vonások, és abszolút jogosan gondolnak minket diktatúrának. Igen, akár töri szakot végzett ember se tud mást, na de miért is tudna? Mi mennyit tanulunk a mongol vagy a fehér-orosz történelemről? Vagy ahogy írták, Eritreáról? Ez a trianonos és kinti magyarok-téma meg tudom, hogy egy fantasztikus fogása a jelenlegi államhatalomnak, de csak mi vagyunk képesek ennyit szenvedni ezzel, és nem túllépni végre a hülyeségeken. A szlovének miért nem háborognak, hogy egy részüket Olaszországhoz csatolták? Én meséltem a jelenséget több külföldinek, és még csak nem is értette, mi ezzel a probléma.

A helyzet az, hogy sajnos ezerrel röhögnek rajtunk, ami nekik jó poén, és fetrengenek a röhögéstől (pl ha Orbán vagy Matolcsy magasröptű elmélkedéseit meghallhatják angolul arról, hogy most már az Uniónak is megmutatjuk, mit és hogyan), az nekünk igen szomorú valóság.

2014. máj. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Amikor Dél-Amerikában voltam annó, akkor amikor mondtam, hogy magyar vagyok, akkor egyből mondták: ááááá, Cicciolinaaaaaa.....

Azt hisszük, hogy híresek a boraink, de a világ másik felén azt sem tudták, hogy nekünk van olyan. Román bort egyébként láttam a polcon.


Egy barátnőm Argentínában társaságban beszélt a magyar feltalálókról és hogy a golyóstoll is magyar találmány, amikor megmondták, hogy nem, mert Argentínában lett szabadalmaztatva, az argentin találmány, nem pedig magyar. Na igen, a feltalálója otthonról el lett üldözve.


Amikor otthon multinál dolgoztam, akkor a kinti kollégák rendszeresen keverték a bukaresti és a budapesti irodát, a csomagokat össze-vissza küldték, hogy pl. Romania-Budapest, Hungary-Bucarest.

Most külföldön dolgozom, múltkor beszélgettünk a kollégákkal, hogy kaja így meg úgy, mondtam, hogy ritkán csinálok gulyást, arra meg néztek, hogy az meg mi...

2014. máj. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nemzetkozi gimibe jarok, es hat.... a szlovak osztalytarsam rendszeresen magyarellenes viccekkel kinoz. a lengyel osztalytarsam megkerdezte, hogy en akkor ugye ertem a bolgar sracot, meg o is engem... A hollandok szerint szlavosan hangzik a nyelvunk, ok pl nem is tudtak hogy mi az hogy cigany. A holland osztalytarsam anyukaja volt pesten, meselte, hogy anyukajanak mennyire tetszett "az a hid" en meg kerdeztem, hogy megis melyik a kilencbol? :)

az irorszagi srac azt hitte, hogy az internetado csak vicc. az eritri, szudani, indiai sracok meg hirbol sem hallottak rolunk. az orosz csaj viszont tudja, hogy kik vagyunk :(

az egyik afrikai csaj meg most megy majd pestre onkenteskedni.


17L

2014. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

rétegfüggő, de azért bizony vannak nem is kis számú tömegek, akik túlságosan is tisztában vannak az itteni helyzettel ...

Vallóban nekem is volt olyan élményem h dél-spanyol srác nem tudta h létezik a magyar nyelv és nem is sikerült meggyőznöm arról h márpedig itt nem oroszul beszélnek (és egyetemista volt!), másrészt a botrányos hírek természetesen eljutnak kb mindenhova. Ma már nincs titok, így a net világában.

Én is meséltem nekik pár "magyar specialitást" akár a közigazgatási ügyintézésből akár a mindennapos közfelfogásból, mentalitásból, és igazából csak a lerökönyödéseket tapasztalom mindig, és az a vége, h nem értik, miért nem mentem már rég ki innen.

2014. nov. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!