Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik itt, az oldalon primitíve...

Akik itt, az oldalon primitívek és rosszindulatúak, azok az életben is azok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt azokra, akik másokat sértegetnek, kötözködnek, provokálnak. Akik vulgáris szavakkal fejezik ki a mondanivalójukat. Akik rosszindulatú vagy olyan megjegyzéseket tesznek, amit fel sem lehet érni épp ésszel. Rengeteg ilyen ember van ezen az oldalon és már nem igaz a "hülye kérdés hülye válasz" felállás sem. Engem nagyon elszomorít, amit látok, mert képtelen vagyok elhinni, hogy mennyi rosszindulatú, primitív ember van itt. Nem általánosítok, eszem ágában sincs, egyszerűen csak nagyon sok ilyen választ olvasok még egy olyan kérdésnél is, ami teljesen normális témáról szól. Durva szavakkal válaszolnak egymásnak, belekötnek a másikba akár ok nélkül is, kifordítják egymás mondanivalóját, ezenkívül ha bármilyen anyagi helyzettel kapcsolatos kérdés kerül fel, borzalmas viták tudnak abból születni, hogy ócsárolják egymást, amiért a másiknak kicsit is több van, még ha az nem is hencegett vele. Azon gondolkodom, mikor utazom a villamoson vagy metrón és látom azt a sok embert, hogy mi van, ha pont Ő vagy Ő volt az, aki a másikat vérig sértette ezen az anonim oldalon. Ez csak egy oldal és itt mindenki az lehet, aki akar? Vagy ez egyben a valóság is és az a sok rosszindulatú ember ilyen a való életben is? Ez egy teljesen más világ vagy aki itt ilyen vagy olyan, az igazából is így viselkedik? Igen, most mindenkinek megfordulhat a fejében, hogy akkor miért nem hagyom el az oldalt. Mert hiába hagyom el, borzasztó elkeserítő, hogy a virtuális valóságon kívül is ilyenek az emberek, hisz akkor kire lehet számítani? Kik lesznek azok, akiket még a jóindulat, tolerancia és békesség vezérel? A kérdésem nem provokáció, senkit sem áll módomban megbántani, egyszerűen csak szeretnék választ kapni a fő kérdésre és esetleg valami véleményre (lehetőleg kulturáltan). Nem a világot akarom megváltani, de nagyon szeretném tudni, hogy ez az oldal mekkora mértékben tükrözi az emberek valódi személyiségét.
2009. dec. 30. 00:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegyik

van aki csak a neten mer kötözködni névtelenül

2009. dec. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is írtak sértő válaszokat, durvaságokat a normális kérdésemre, ami élettapasztalatom. Ebben az esetben a gorombáskodóknak fájt az igazság, amire rákérdeztem és ami az élettapasztalatom. Sajnos :-(
2009. dec. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, nagyon sok ember a való életben is irigy és rosszindulatú...


Csak itt a névtelenség és arctalanság mögé rejtőzve bátrabban mocskolódik, a valódi életben ezt csak sunyin, hátulról meri megcsinálni.

2009. dec. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A valódi személyiséget a legjobban az ilyen oldalak tükrözik. Az életben viszont ugyanezek megjátsszák magukat. Sokszor én is elképedek, micsoda rosszindulatú, érzéketlen, gyilkos hajlamú figurákkal találkozom, beszélgetések közben. És pont azon tűnődöm időnként, hogy az utcán is ilyen embernek öltözött vadállatok jönnek-e velem szembe?
2009. dec. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez viszont elkeserítő, azt hiszem.
2009. dec. 30. 01:08
 6/10 anonim ***** válasza:
igen!
2009. dec. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű az életben is kiad az ember,ha hülyeségeket magyaráznak neki,ha a nyilvánvalót(például egy törvénycikkelyt idézve)mondva,tovább erősködnek,hogy de hát nem így,nem úgy,esetleg pofátlanul provokálnak.

Én pl a "való világban "se szeretem,ha hülyére vesznek és bizony nem hagyom szó nélkül.

2009. dec. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem az ilyen emberekben benne van a rosszindulat/primitívség stb. a való életben is, csak itt sokkal könnyebb arctalanul kifejezni, amit éreznek. Ez a valósághoz közelebb áll, mert valójában ezek az emberek magukban ezeket a dolgokat gondolják. A való életben ezt lehet, hogy nincs alkalmuk ilyen formában kifejezni (szerencsére), de bennük van. A való életben is van rossz indulat, valószínűleg az embert a háta mögött beszélik ki.
2009. dec. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Az ilyen emberek csak a neten mernek szájkaratézni ,a való életben nincs ekkora szájuk.Tetszik nekik ,hogy itt névtelenül lehet mocskolódni.
2009. dec. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Akik itt, az oldalon primitívek és rosszindulatúak, azok az életben is azok?"


Igen. Miért lennének mások? Más kérdés, hogy aki itt nagyon vagány és bunkó, az odakint valószínűleg jóval udvariasabb, mert nem kockáztat egy valós konfliktust.


"Ez csak egy oldal és itt mindenki az lehet, aki akar?"


Igen, ilyen az internet.


"Vagy ez egyben a valóság is és az a sok rosszindulatú ember ilyen a való életben is?"


Ez is a valóság. Az utcán az emberek megjátsszák magukat. Itt magukat adják. Persze mindenkinek sok önmaga van szituációtól függően. Itt megismerhető az egyik. Az utcán a másik. Barátok közt egy harmadik, a főnök előtt egy negyedik. De ezek között mindig van némi összefüggés.


"Mert hiába hagyom el, borzasztó elkeserítő, hogy a virtuális valóságon kívül is ilyenek az emberek, hisz akkor kire lehet számítani?"


Nem elkeseredni kell, hanem tudomásul kell venni, hogy ilyenek az emberek. Láthatod, milyen hasznos az internet, hogy ennyit megtanultál az emberekről, amit internet nélkül talán ma se tudnál.


Nekem a kedvenc témám ennek a megfigyelésére egyébként a hajléktalanok. Mihelyt a hajléktalanok szóba kerülnek, ez vonzza a pszichopatákat, hiszen a hajléktalanok egy olyan csoport, amit divat gyűlölni, és elég kockázatmentesen lehet szidni őket. Olvastam már olyat is internetes fórumban, hogy vadászoknak agyon kell őket lőni, meg trágyává kell őket őrölni stb. És ez elég érdekes volt, tudni, hogy nap mint nap olyan emberek között élek, akiknek 10-20 százaléka szerint pl. a hajléktalanokat ki kell irtani.


"Kik lesznek azok, akiket még a jóindulat, tolerancia és békesség vezérel?"


Azért léteznek törvények, hogy az emberek akkor is elfogadhatóan viselkedjenek, ha gonoszak. A törvények lényege az, hogy az emberek a saját érdekükben fognak jól viselkedni. Ha jók a törvények, akkor puszta önzésből betartják őket. A jogállamban az a zseniális, hogy nem kellenek jó emberek ahhoz, hogy jól működjön. Ahogy a kapitalizmus mögött is az a nagy gondolat, hogy ha jó a rendszer, akkor az emberek önzésből fognak egymásnak hasznot hajtani.


"ez az oldal mekkora mértékben tükrözi az emberek valódi személyiségét"


Jól tükrözi az egyik oldalukat. De mindenki sokoldalú bizonyos mértékig.

2009. dec. 31. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!