Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek a cigány és a...

Szerintetek a cigány és a magyar nép tud majd valaha egymás mellett békében élni?

Figyelt kérdés
Én személy szerint nagyon szeretném ha ez megtörténne. Igazából egy 16 éves cigány gyerek vagyok. Megértem miért utálják a magyarok a cigányokat. Az nem viselkedés, amit ők művelnek. De szerintetek lesz itt még béke?
2014. máj. 26. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Az igazság az, hogy itthon az emberek főleg vagy elbagatelizálják a problémát, vagy eltúlozzák. Rengeteg példa van arra, hogy magyarok és cigányok egészen jól megvannak egymás mellett.

Én veled ellentétben nem értem meg, miért utálják a magyarok a cigányokat. Tanárként dolgozom, rengeteg okos és szorgalmas cigány gyereket ismerek, ahogy nagypofájú és lusta magyar gyerekeket is. Nem tudnék ez alapján általánosítani.

2014. máj. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Egyik népnek sem sikerült még velük békében meglenni, nem csak a magyarnak, márpedig egyiken sem múlott, mindegyik megpróbálta.
2014. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Számomra a cigány nem egy népcsoport. Ha cigányokról van szó bőrszín alapján, akkor indiai. A cigány egy viselkedési forma.

Tehát: átfogóan azt mondom hogy cigány. Szoktam azt mondani, hogy rendes cigány, de normál esetben a cigány alatt a bűnözőket és az ingyenélőket értem. Elég bonyolult, de megpróbálom elmagyarázni.

Ha azt mondja egy cigány, hogy ő magyar én ennyit kérdezek: voltál már büntetve? Dolgozol? Tisztességesen viselkedsz és eltartod a családod? Loptál már? Ha ezekre pozitív válasz érkezik én azt mondom, hogy igen, te sötétebb bőrű MAGYAR vagy. És nem cigány.

Ha valaki azzal jön hogy cigány, tőle is megkérdezem: dolgozol? Loptál már? Voltál már büntetve? Hogyan tartod el magad? Ha ezekre negatív válasz érkezik ( tehát kötekedik, volt már büntetve, stb. ) akkor azt mondom, hogy igen, te cigány vagy. És?

Egyébként az én problémám törzsgyökeres. Ha akarod, privátban elmondom.

2014. máj. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Igazabol senkivel nem tudnak a ciganyok bekesen elni.Mindenhonnan jonnek a hirek, hogy Kanadabol kiutasitjak, az olaszoknal a maffia gyujtotta fel a ciganytelepet, a franciaknal eldozerolja az allam, a szlovakok falat emeltek,a nemeteknel a szinten bevandorlo torokok vertek meg ciganyokat mert mar naluk is kihuztak a gyufat.

Amig a ciganyok nem valtoztatnak, addig eselytelen.

2014. máj. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A magyarok egy része asszimilálódik a cigányokhoz, már ma is. Nem tudom, hogy ez tovább folytatódik- e, de ilyen szempontból lehet egyszer " béke". Viszont a magyarokat akkor teljesen beolvasztják a cigányok. Mármint egy jó részüket. A félvérek is általában a cigányokhoz húznak. Kevés az olyan cigány , de még a félcigány is, mint te.
2014. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!