Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Régen a falvakban hol voltak...

Régen a falvakban hol voltak a homoszexuálisok?

Figyelt kérdés

Állítólag minden 10. ember meleg. Nem én találtam ki, csomó helyről hallottam, de hogy mi igaz belőle, nem tudom. Mindenesetre ez azt sugallja, hogy gyakorlatilag ugyanakkora a melegek aránya, mint a balkezeseké, és hogy mondjuk egy általános vagy középiskolai osztályban mindenhol van egy meleg. Lehetséges ez?


És mi a helyzet régen, amikor a legtöbben falvakban éltek mindenhol? Ott mit csináltak a melegek? (mert, felteszem, akkor is voltak nagyjából ennyien, max. ennél is jobban titkolták). Egyáltalán: egy faluban ha valaki bármilyen szempontból "más" (homoszexuális, leszbikus, biszex, fetisiszta) volt, az hogyan fogadtatta el magát, hogyan egyeztette ezt össze az életével? (Tudom, milyen ma is egy falusi világ, mindenki tud mindenki minden ügyéről. Régebben, amikor még nem voltak távközlési eszközök, nem volt TV meg net, meg nem voltak az embereknek könyveik, és nem voltak iskolázottak se, akkor gondolom a bepiáláson meg a pletykáláson kívül tényleg nem nagyon volt más "szórakozásuk"). Tudom azt is, hogy az a világ még közelebb áll a klasszikus "vastörvényekhez", nem olyan puha világ, mint a városi emberé, nem ajánlatos különbözni, kitörni akarni. Mit kezdett ott régen az, aki bármilyen szempontból nem olyannak született, mint a többiek?


2014. jún. 9. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Hogy erted hogy hol voltak?

Ott voltak, csak nem hangoztattak, nem vallaltak fel a massagukat, titokban probaltak tartani.


"Régebben, amikor még nem voltak távközlési eszközök, nem volt TV meg net, meg nem voltak az embereknek könyveik, és nem voltak iskolázottak se, akkor gondolom a bepiáláson meg a pletykáláson kívül tényleg nem nagyon volt más "szórakozásuk")."


Ez a monolog meg butasag ugy ahogy van, kar is tobb szot pazarolni ra.

2014. jún. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Falun manapság sincs más szórakozás a bepiáláson kívül. Ahány faluban én jártam, minden üres volt, de amikor a kocsma elé értem, ott volt kb. mindenki, és nem voltak éppen józanok.
2014. jún. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanott, mind mások. Megházasodtak, mint mindenki más, vagy éppen papnak mentek (elkerülve a házasság okozta kellemetlenségeket), és megpróbáltak betagozódni a társadalmi elvárásokba.
2014. jún. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Csak manapság divat ez a coming out. Titokban, mások elől rejtve maradóan mindig lehet csinálni valamit.
2014. jún. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, olyan 4-5%-ra becsülik a homoszexuális hajlammal születettek arányát, de lehet, hogy az általad olvasott 10%-ban már benne vannak a biszexek is.

Nos, egy homo egy faluban megtehette, hogy agglegény maradt, de ha a társadalmi elvárásoknak való megfelelési kényszer és a gyermek utáni vágy erősebb volt benne a nőktől való viszolygásnál, akkor elvett egy nőt, és hazugságban élte le az életét. És nemcsak falun, városon is, azzal a különbséggel, hogy ott esetleg kiélhette a hajlamait titokban, ha volt rá pénze illetve mersze.

A balkezességet említetted, nos tudnod kell, hogy a balkezesség sem volt elfogadott régen: elvertél a kezét az iskolában annak a gyereknek, aki a bal kezével akart rajzolni, írni, és rákényszerítették, hogy a jobb kezét használja. Az egyik negynéném így lett kétkezes: jobb kézzel ír, de bal kézzel eszik, mert otthon engedték, hogy így szokja meg.

2014. jún. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Ez a monolog meg butasag ugy ahogy van, kar is tobb szot pazarolni ra"


Azét "butaság", mert nem tetszik, vagy azért, mert te jobban ismered a falusi életet? Nekem mindkét szülőm vidéki eredetileg, tudom milyen kilátástalan és unalmas az ottani élet, nincs mit szépíteni rajta. Úgy van, ahogy a 2. mondta.

Ha már butaságnak minősíted, akkor legalább "pazarolj" rá annyi szót, hogy kifejtsd, miért.



Agglegényélet, elnyomás: hát, én is nagyjából így gondoltam.


Papnak menés: ez jó, eszembe se jutott. Bár kétlem, hogy ezzel minden megoldódott (egy bigott vallásos közösségben ez is bűnnek számít).



"A balkezességet említetted, nos tudnod kell, hogy a balkezesség sem volt elfogadott régen: elvertél a kezét az iskolában annak a gyereknek, aki a bal kezével akart rajzolni, írni, és rákényszerítették, hogy a jobb kezét használja."


Na ne mondd! Én is balkezes vagyok... anno a nagymamám engem is átszoktatott volna, ha a szüleim hagyják, és állandóan azt mondta, hogy "sután" fogom a dolgokat.


"Az egyik negynéném így lett kétkezes: jobb kézzel ír, de bal kézzel eszik, mert otthon engedték, hogy így szokja meg."


Az én nagynéném is ilyen, átszoktatták.

2014. jún. 9. 23:31
 7/12 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


"Ez a monolog meg butasag ugy ahogy van, kar is tobb szot pazarolni ra"


Azét "butaság", mert nem tetszik, vagy azért, mert te jobban ismered a falusi életet? Nekem mindkét szülőm vidéki eredetileg, tudom milyen kilátástalan és unalmas az ottani élet, nincs mit szépíteni rajta. Úgy van, ahogy a 2. mondta.

Ha már butaságnak minősíted, akkor legalább "pazarolj" rá annyi szót, hogy kifejtsd, miért."


Igen, falun szulettem es eltem 23 eves koromig. Az, hogy valakinek kilatastalan es unalmas az elete, szerintem nem kotheto helyhez, vagy a telepules meretehez. TV, radio, napi ujsag, konyvtar volt mar a 40-es 50-es evekben faluhelyeken az emberek tajokozottak voltak, de termeszetesen a foldmuvelesi, haz koruli munkalatokat sem hanyagolhattak, lehet ezert gondolod azt, hogy "butabbak" vagy "muveletlenebbek" lettek volna.

A kocsmazas, alkoholizmus es pletykazas pedig a nagyvarosokban is eppugy jelen van, mint a kisebb telepuleseken. Ne feledd, a falvakban mindenki ismer joforman mindenkit, nem nehez pletykalkodni egymasrol.

2014. jún. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Titkolták.


Az arányokkal kapcsolatosan: egyszer régen olvastam valami patkánykísérletről, aminek az volt a lényege, hogy hagyták elszaporodni a patkányokat, akik kis helyen igencsak zsúfoltan lettek. Ahogy nőtt a számuk, egyre gyakoribb lett az agresszió és a homoszexualitás is. Valahogy a természet szépen elrendezi, hogy egy bizonyos ponton túl ne szaporodjunk már annyira.

2014. jún. 10. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%

Ismeritek ti a meleg szubkultúrát?

A legtöbb melegnek most is felesége van, családja, miközben titokban mindenféle mocskosságot művelnek...régen is ez ment.

2014. jún. 10. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"TV, radio, napi ujsag, konyvtar volt mar a 40-es 50-es evekben faluhelyeken az emberek tajokozottak voltak, de termeszetesen a foldmuvelesi, haz koruli munkalatokat sem hanyagolhattak, lehet ezert gondolod azt, hogy "butabbak" vagy "muveletlenebbek" lettek volna. "



Bocs, de ezt nem veszem be. Lehet, hogy te egy nyugat-dunántúli mintafaluban születtél, mondjuk Hévízen, amik mindig is kulturáltabbak voltak a német hatás miatt, de Kelet-Magyarországon még ma is siralmas a helyzet, nemhogy a '40-es, '50-es években! Mást se hallok a szüleimtől, mint hogy "akkoriban még nem volt TV", a nagymamám 6 elemit végzett, az ő szülei annyit se. Te komolyan azt hiszed, hogy a II. vh. után TV volt a falvakban, meg az emberek olvastak? Egy frászt, dolgoztak reggeltől estig. Nyáron lehetett fejteni a borsót meg szedni a málnát. Esténként meg összegyűltek pletykálni meg inni.

2014. jún. 10. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!