Szerintetek a falvakban a 25év alattiak többsége cigány már?

Figyelt kérdés

Üdv!


Szerintetek a falvakban a 25év alattiak több mint fele cigány már?



2013. dec. 3. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan falu, ahol igen. De ez egyelőre még csak településekre, legfeljebb egyes körzetekre igaz, országos átlagban még nem tartunk itt.
2013. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 Shai-Hulud ***** válasza:
42%

Magyarországon 600 ezer cigány él, ez alig valamivel több, mint 2%.

Ezzel együtt falun valóban rohamosan növekszik a cigányok részaránya, egyszerűen azért, mert a nem cigány fiatalok többsége elvándorol a munkalehetőség, vagyis a városok irányába. Emiatt falun nagyrészt a cigányok maradnak, akik sokkal nehezebben tudnak elhelyezkedni.

2013. dec. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:
Ne feledd, ezt a 600.000-es számot mlg a rendszerváltáskor becsülték.
2013. dec. 4. 17:13
 4/61 Shai-Hulud ***** válasza:

Nem egészen, de legyen igazad.

Akkor most legyenek 900 ezren. Az meg 3%.

Szerinted ez most egy hatalmas különbség?

2013. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
A probléma az, hogy a 3% ha 900ezer főt jelent, akkor a 100% 30millió fővel lenne egyenlő. Hazánk lakossága jelenleg 10millió, nem 30millió. Vagyis a 900.000-es cigányság (ha igaz ez az adat) az ország lakosságának közel 10%-át jelenti, nem 3%-át. Ugyanígy a korábban említett 600ezer fő az ország lakosságának 6%-át jelenti, és nem a 2%-át.
2013. dec. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:
A 14:13-asnak olyan problémái vannak a matekkal, mint egy romának. A százalékkszámítás gyakran nekik is problémás :)
2013. dec. 4. 18:18
 7/61 anonim ***** válasza:

Neked meg a helyesírással vannak problémáid, "százalékkszámítás" kérdező. Hasonlatot nem írok, mert veled ellentétben nem szeretek általánosítani. De azt azért szíves tájékoztatásodra közlöm, hogy akármennyire is nem tetszik, de az azonos szociális körülmények között élő, hasonló családi háttérrel rendelkező gyerekek bőrtszíntől (értsd: származástól) függetlenül kb. ugyanolyan teljesítményre képesek.


A kérdéseddel nem tudom, mit akartál megtudni/elérni; teljesen mindegy, kinek mi a magánvéleménye, hivatalos statisztika pedig nincs.


De ha már számháborúztok, tessék:


– A 2011-es népszámlálási adatok szerint az országban a cigány lakosság összlétszáma 315.583 fő. Viszont mivel a valamely nemzetiséghez való tartozás megjelölése önkéntes, ill. a lakosság kb. 14%-a nem válaszolt a kérdésre, ebben a csoportban is lehetnek a 13 közül bármelyik nemzetiséghez tartozók + magyarok + egyéb származásúak.

[link]


– Becslések szerint az országban a roma lakosság valós aránya 6-7% lehet, de találkoztam már max. 10%-os becsléssel is.


– A területi eloszlás a 2001-es népszámlálás szerint:

[link]

Ennél frissebbet nem találtam, de túl nagy változás nem valószínű.


Mindezekből annyit lehet valószínűsíteni, hogy létezhetnek olyan falvak az ország egyes részein (főleg Borsodban és Szabolcsban), amelyekben a 25 év alattiak többsége cigány származású.

2013. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 Shai-Hulud ***** válasza:

Vannak olyan falvak is, ahol még nagyobb az arány.

Borsodban például Szin, Szinpetri olyan falvak, ahol csak cigány él, egyetlen magyar lakos sincsen.

Elvándoroltak.

Nem feltétlenül a cigányok miatt.


Hanem például azért, mert 30 kilométeren belül nincs semmilyen munkalehetőség.

Se cigánynak, se magyarnak.

Aki tehette, már beköltözött Miskolcra, Edelénybe. Maradtak azok, akik nem tehették.

Most belőlük van 100%.


Pedro

2013. dec. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:

Bertuska, az a dupla K csak elgépelés. a Google keresőt használva ha rákeresek a te írásaidra itt a gyakorikerdesek.hu oldalon jóval több a helyesírási hiba, és az nem szimpla elgépelés.


"De azt azért szíves tájékoztatásodra közlöm, hogy akármennyire is nem tetszik, de az azonos szociális körülmények között élő, hasonló családi háttérrel rendelkező gyerekek bőrszíntől (értsd: származástól) függetlenül kb. ugyanolyan teljesítményre képesek. "


Rég röhögtem ezen a naív egalitarius kamu dumán ekkorát. Természetesen amit írsz nem igaz, és azt is kétlem hogy elhiszed amit írtál. Javasold a Nobel bizottságnak hogy legyenek színesbőrű Nobel-díjas tudósok. (nem nagyon lesznek)


A népszámlálási adatokat a demográfusok és szociológusok nem tényként kezelik. Ennek minimum dupláját tripláját tartják hiteles adatnak.


Nyilván cigány származású lehetsz , valami egyszerű diplomával "romológus vagy szociológus" stb.. büfé szakra jutottál csak be.

2013. dec. 4. 19:25
 10/61 anonim ***** válasza:
71%

Gratulálok, Kérdezo Tamás, elnyerted a hét legbunkóbb kérdezője címet.


A sok hülyeséget, amit rólam írtál, nem is cáfolom egyesével; egyetlen egyet találtál el, hogy van diplomám, az összes többivel buktál.

(Nem mellesleg elég k.csög gondolkodásmód, hogy aki nem köpköd a romákra, az biztos az is. Gondolom, túl sok kuruczmoslékot olvastál már...)


És akkor beszéljünk még rólad egy kicsit:


"az a dupla K csak elgépelés"


Rendben. Biztos a számtalan vesszőhiányod is az. Továbbá a "naív", a "színesbőrű" és a "meki" is. Aha...


"Természetesen amit írsz nem igaz"


Pedig de.


"A népszámlálási adatokat a demográfusok és szociológusok nem tényként kezelik. Ennek minimum dupláját tripláját tartják hiteles adatnak."


Ezzel most semmi újat nem mondtál.


Idézem magam az előző válaszomból:

"– Becslések szerint az országban a roma lakosság valós aránya 6-7% lehet, de találkoztam már max. 10%-os becsléssel is."


És akkor számoljunk.

Ismét idézet:

"A 2011-es népszámlálási adatok szerint az országban a cigány lakosság összlétszáma 315.583 fő."


Ennek a duplája 631.166 fő, ami a 9.937.628 főnek a 6,35%-a.

A triplája pedig 946.749 fő, ami 9,53%-ot jelent.

Most ezt hasonlítsd össze az előző idézettel, kiemelem a lényeget: 6-7%, max. 10%. Úgy látom, neked sem megy annyira a matek...

Vagy tetszettél volna egy bekezdéssel tovább is olvasni, és akkor nem égetted volna le magad annyira...


Ja, és még egy: A sürgetéstől nem fogok hamarabb válaszolni, pláne, hogy nem lógtam folyamatosan itt. De ha épp a GYK-n vagyok, akkor is a normális kérdezőket részesítem előnyben.

A bunkó privátokra meg nem szoktam válaszolni, úgyhogy legközelebb ne fáraszd magad a kommented bemásolásával.

2013. dec. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!