Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi baja van a legtöbb embernek...

Ágoston Noémi kérdése:

Mi baja van a legtöbb embernek az ázsiai népekkel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom, akik kulturáltan el tudják mondani a véleményüket, és nem csak mondják a magukét úgy, hogy közben nem is ismerik Ázsiát. Tehát olyan válaszoljon, aki ismeri az ottani népeket (főleg Japán, Korea és Kína érdekelne)de valamiért ellenszenvvel van irántuk, és ezt emberi hangon/stílusban el tudja mondani. Mert én eddig csak olyan válaszokat kaptam ismerősöktől, hogy "sárgák, ferdeszeműek, nincs okom, csak utálom őket..." Indokoljatok légyszi! Meg olyan is írhat, aki szereti őket, de el tudja képzelni, mi nem lehet szimpi egy átlag embernek bennük ^^ Kérlek legyetek tekintettel arra, hogy én nagyon szeretem őket, és ne ócsároljátok agyba-főbe. Előre is köszi ^^

2014. jún. 22. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is imádom mind a kínai, mind a japán kultúrát, koreait annyira nem ismerem.

Legtöbb ember azért tartózkodik tőlük, mert furcsának gondolja. Mások meg azért, mert hallottak egy-két dolgot(Pl: a kínaiak megeszik a kutyákat), amiből nekik az jön le, hogy a kínaiak beteg állatok, innentől pedig semmi kedvük utánanézni a dolgoknak.

Legnagyobb baj az, hogy sok ember nem tudja elfogadni azt, ami más, mint a nyugati kultúra. Pl: Mint mondtam, egyesek számára érthetetlen az, hogy a kínaiak mi mindent megesznek, de egy indiainak mi vagyunk a barbárok, mert mi meg megesszük a teheneket, amik ugye náluk szent állatok.

2014. jún. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, ez a fent említett "nincs okom, csak utálom" kategória... van olyan, aki rendesen meg tudja indokolni és nem azzal, hogy ismeretlen?
2014. jún. 23. 16:03
 3/4 anonim válasza:
87%
Engem a kultúrájuk konkrétan nagyon érdekel, és találkoztam is már kínai sráccal, aki nagyon kedves meg értelmes volt. Ami nekem ellenszenves, vagy tartózkodásra késztet, az nem csak a kutyaevés, hanem a hihetetlen mértékű környezetszennyezés, az a rengeteg undorító mű szenny, ami onnan jön be Európába (csak egy példa: a szalámiszerű rúdban árult TOJÁS, ami valószínűleg sohasem látott baromfit). A plasztikai műtét őrület, amitől gyakorlatilag az összes koreai teljesen ugyanúgy néz ki (olvass utána a szépségkirálynő-botránynak, ahol gyakorlatilag 20 vagy mennyi tökéletes klón volt a jelölt). Ami szintén irritál, az a túlzásba vitt extra cukiskodás meg az anime meg hasonlók, amitől huszonévesek is úgy néznek ki, mint valami el**szott meseszereplő, a szemgolyó nyalogatás, meg sorolhatnám
2014. jún. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%

Az én álláspontom kicsit hasonlít az előző válaszadóéhoz. Annyit elmondok, hogy Japán valójában nem ázsiai ország. Sem szokásaik, sem mentalitásuk nem tükrözi Ázsiát. Sőt, még azt is hozzátenném, hogy a japán indentitásnak legfontosabb eleme, hogy ők sem tartják magukat ázsiainak, hanem inkább a többi ázsiaival szemben határozzák meg magukat. Egyébként én a japán népnek nagy tisztelője vagyok, szóval velük nincs bajom.


Ami azonban zavar a "szárazföldi" Ázsiában, arra sajnos a legjobb szó a barbarizmus. A már említett kutyaevés(és macskaevés) sajnos nem városi legenda, hanem valóság. Az ázsiaiaknál létezik egyféle létrendi hierarchia. A kutya csak egy állat, ezért létrendileg alacsonyrendű, ergo bármit lehet vele csinálni. Ezért nincs az ázsiai országok többségében törvény az állatkínzásra, mert szerintük ez egyszerűen rendben van. Koreában gyakran lopnak el háziállatokat, de nem azért hogy eladják, hanem azért, hogy megegyék.

Ugyanezért esznek porrá őrölt emberhúsból készült kapszulákat. Szerintük ez potencianövelő. Szerintem meg kannibalizmus.

Az "erősebb győz, gyenge elbukik"-mentalitás mindenhol visszaköszön. A gazdag mindent megtehet a szegénnyel, hiszen a kisebbel való kegyetlenkedésnek ott kulturális hagyománya van.


Akkor még ott van a magyar szemmel is iszonyatos mértékű pénzéhség és anyagiasság. Az ázsiai házasságok teljesen a pénzre épülnek. A kínai nőknél a "férjnél vagyok" nem azt jelenti, hogy nincs nála esélyed, csupán azt, hogy óvatosabbnak kell lennetek.

Sőt, még ma is gyakori, hogy a szülők eladják a gyereküket prostinak. Az anyagiasság miatt persze korrupció is van, és mindig is lesz.


A koreai társadalom meg egyszerűen beteg. Az anyák átplasztikáztatják a gyereküket, mindenki divatmániás, lényegében az egész ország a beteges fogyasztásra épül. Mindenük a státuszszimbólum, a márkás ruhák, menő kocsik stb.

Mindenki eldobja magát a kelettől, mert az most annyira "trendi", meg "spirituális", közben a legmaterialistább emberekről beszélünk.

2014. júl. 2. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!