Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért vannak olyan emberek...

Miért vannak olyan emberek (elég sokan), akik még mindig alsóbbrendűbbnek tartják a nem fehér (főleg a fekete és ázsiai) embereket?

Figyelt kérdés
Itt az oldalon (is) olvastam jó néhány válasznál, hogy egyesek bőrszín alapján ítélnek. Mi ennek az oka? Ez még a régi időkből rögzült be?
2010. jan. 4. 15:30
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Elsősorban itt tehát nem a cigányságra gondolok, hanem más nem fehér népekre.
2010. jan. 4. 15:31
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig nem találkoztam ilyenekkel.

1-2-en tettek gyanús megjegyzéseket, de mindig becsusszan pár idióta, hogyha elég sok ember közül válogatsz.

Én csak a cigányokat és a zsidókat szidó emberekkel találkoztam, de, mint látom, te nem erre gondoltál.

2010. jan. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
én nem a bőrszín alapján, de igenis tartok alsóbbrendűnek embereket, és azt hiszem okkal
2010. jan. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Ázsiaiakat még nem hallottam alsóbb rendűnek ítélve.

Azonban léteztek kutatások, amelyek azt bizonyították, hogy a fekete bőrűek kevesebb IQ-val rendelkeznek..(nagy általánosságban) Lett is belőle cirkusz..

2010. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%
Megfigyelhető, hogy az ilyen emberek általában képtelenek a saját eszükkel, tehetségükkel, ügyességükkel kiemelkedni a tömegből, tehát egyetlen, utolsó lehetőségük az "önigazolásra" másokkal szemben a saját bőrszínük. Azaz, hogy ők úgymond egy "magasabb rendű" fajhoz tartoznak. Én nagyon sajnálom őket.
2010. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
szép elmélet, de nem mindig igaz (utolsó)
2010. jan. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Elvileg persze nem alsóbbrendűek úgy általában. De ha találkozol olyanokkal, akik ott nőttek fel, és mondjuk nem tűnnek annyira iskolázottnak, mint az európaiak, nem tehetnek róla, de azt fogod gondolni. Ha egyetemet is végeztek nyugaton, akkor meg a miénktől eltérő, zömében nem keresztény kultúra, amiben éltek, tűnhet nem "olyan fejlettnek", mint a mienk. Nem tehetnek róla, de ez a benyomás könnyen kialakulhat az emberben, még ha nem is vallja be. (Pl. az estlen, tétova viselkedésük is más jelentésű, mint az itteni emberek között, nem csak a "járatlanságukat" jelezheti az itteni közegben.)
2010. jan. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

"ömében nem keresztény kultúra, amiben éltek,"

Ezt meg honnan veszed?

Afrikában sokkal több a keresztény, mint Európában napjainkban.

Az ázsiaiakra félig-meddig igaz, de mondjuk a kínaiak (akik tömegesen jönnek ide), ha nem is keresztény, de nagy mértékben európai körülmények között élnek.

2010. jan. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha elnel veluk es kozottuk, rajonnel sajat magad is.

Megkapnad a kerdesedre a valaszt.

Gyere ki Londonba, es koltozzel be feketek vagy mas afrikai, azsiaiak tarsasagaba, kozelebe(((. Mindenre rajonnel. Ez nem eloitelet veluk szembe, hanem ez a szintiszta valosag. De ha egy afrikai utat bevallalnal, es megtudnad, hogy honnan jonnek ok, az lenne a legegyszerubb, es a legerthetobb neked.

Amig vilag a vilag, ez igy fog maradni.

2010. jan. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Ha a keresztény kultúrát elterjesztanék az eddig minden civilizációtól elszigetelten élő dzsungellakók között, pár éven belül felhőkarcolókat építenének, és pont olyanok lennének, mint mi? Kicsit bonyolultabb ez annál...Szervesen kell beleépülnie az emberekben, akkor és ott, generációk hosszú sora után...
2010. jan. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!