Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért vannak olyan emberek...

Miért vannak olyan emberek (elég sokan), akik még mindig alsóbbrendűbbnek tartják a nem fehér (főleg a fekete és ázsiai) embereket?

Figyelt kérdés
Itt az oldalon (is) olvastam jó néhány válasznál, hogy egyesek bőrszín alapján ítélnek. Mi ennek az oka? Ez még a régi időkből rögzült be?
2010. jan. 4. 15:30
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg azért mert a bűnözök nagy része nigger vagy arab pl. Svédország, Anglia, és szerintem csak egy alsóbbrendű állat él vissza azzal, hogy lakást kap, segélyt kap, egy új hazát kap, és akkor még van pofája kirabolni azt, akinek felmenői akár több száz éve ott laktak és harcoltak a földért, amit ajándékba kapott... csodás.


Amúgy ezek a betelepítések azért vannak világszerte, mert nem akarják, hogy a nemzeti szellem megerősödjön esetleg újra nemzetszocializmus legyen. Ezt úgy érik el, hogy más kultúrájú, bőrszínű, nyelvű népeket telepítenek be, és persze nem azért, hogy ezeknek a férgeknek jobb legyen...

2010. jan. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
És arra még nem gondoltál, hogy te is születhettél volna más színűnek? Csak szerencséd volt.
2010. jan. 4. 17:11
 23/26 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ez nem szerencse dolga, mert a születés nem úgy működik, hogy van több millió tengődő lélek és egy "sorsolással" eldől melyik milyen testet fog ölteni. Mindenki a saját szülei tulajdonságait örökli és ha "más színűnek született volna" akkor már nem is ő lenne, pl ha négernek, akkor sötét lenne a bőre, duzzadt az ajka, göndör a haja és nem azon gondolkodna, hogy de sanyarú sorsom van mert a rasszista fehérek hátrányosan megkülönböztetnek, hanem hogy a feketék aztán milyen fasza gyerekek és a többiek meg bekaphatják :D

Ez nem csak a fehérekre jellemző, pl Afrikában a különböző törzsek folyton irtották egymást, a zsidók és a palesztinok is faji és vallási alapon ölik egymást….

2010. jan. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 thegodswhip ***** válasza:

Elég csupán megnézni, hogy az afrikai népek zöme még mindig szinte kőkorszaki szinten él, és Ázsiában is, (leszámítva néhány kelet-ázsiai országot) bizony jóval elmaradottabb a fejlettségük mint az európai, vagy észak-amerikai országoknak.

Ez miért van? Ugyanannyi idejük volt, mint a "fehéreknek". És hanyagoljuk a "hát de nagyon számottevő az éghajlatbeli különbség", mivel Észak-Európában nincs meleg, mégis elég jól állnak, Egyiptomban elég meleg van, mégis össze tudtak tákolni egy birodalmat.

2010. jan. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
86%

De nem oda születtem. Én próbálok nem ártani másnak. Megvan a véleményem, de nem szólok be utcán pl. Itt megkérdezted, leírtam. Én nem gyűlölöm őket, csak azt kívánom a saját országukban éljenek, ahol megszokták.


Itt a probléma nem a bőrszínnel van, hanem a kultúrák és a körülmények közötti különbséggel. És ha megnézel egy afrikai törzset teljesen más egy európai város lakótól. És ha az IQ-ját megmérnéd egyértelmű kinek lenne több. Hogy ez felsőbbrendűség-e azt mindenki döntse el maga.


Amúgy a japánokat pl. tökre bírom szorgalommal a világ egyik legerősebb gazdasága lett az övék, és saját magukat is feláldozták az országukért II.VH-ban (hihetetlen respect).


Még egy gondolat: mivel szólásszabadság van ezért mindenkinek joga van rasszistának lenni, holokamut tagadni. Ezt tiszteletben kell tartania az ellentábornak is.

2010. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Szerintem butaság a bőrszín alapján előre ítélni. Személyiség alapján kell, miután megismertél egy embert. Jártam Londonban iskolába, és nagyon sok fekete is volt. Volt egy fekete lány, aki nagyon bunkó volt, nem volt segítőkész, stb., és volt egy másik, szintén fekete lány, aki viszont nagyon kedves volt, rengeteget segített nekem, nagyon jó tanuló volt. Nagyon más volt a személyiségük, pedig egy országból jöttek.

A mostani iskolámban meg nagyon sok kínai van, és mind nagyon kedvesek, segítőkészek, és jól tanulnak. Akkor hogyan is van ez az IQ-s dolog?

Szerintem a legtöbb ember, aki a bőrszín alapján ítél, az még életében nem beszélgetett fekete, vagy ázsiai emberekkel. Persze lehet, hogy volt eggyel egy rossz tapasztalatuk. Csakhogy akkor rögtön elkönyvelik, hogy na akkor mondjuk a feketék mind ilyenek. Pedig biztos, hogy magyarokkal is volt rossz tapasztalata, valószínűleg még több is, de valahogy ezekre sosem gondolnak vissza...

De nem hiszem, hogy ezzel most meggyőztem akárkit is, de azért remélem, hogy előbb-utóbb rájönnek maguktól is, hogy rosszul gondolnak néhány dolgot.

2010. febr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!