Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért vannak olyan emberek...

Miért vannak olyan emberek (elég sokan), akik még mindig alsóbbrendűbbnek tartják a nem fehér (főleg a fekete és ázsiai) embereket?

Figyelt kérdés
Itt az oldalon (is) olvastam jó néhány válasznál, hogy egyesek bőrszín alapján ítélnek. Mi ennek az oka? Ez még a régi időkből rögzült be?
2010. jan. 4. 15:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
15:51-es! A keresztény kultúra és vallás nem ugyan az! Magyarországon pl az emberek 99% keresztény kultúrkörben él pedig nagy részük nem vallásos.
2010. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Így igaz!
2010. jan. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Ha valakire használnám a kifejezést, hogy alsóbb rendű akkor magam alá helyezem. Én több vagyok nála. De ugyanez a helyzet amikor elhisszük, hogy mekkora magyarok vagyunk, s ezzel kérkedünk Ugyanígy egy focicsapat imádata. Vagy a vallásoknál: Én keresztény vagyok! S ezen belül is megvan ez: Én katolikus vagyok! ez a legjobb ez az igaz út! Mindenki más tévúton jár!. Megfigyelhető ezekben a kijelentésekben is a felsőbbrendűség érzése. Ezenfelül mindíg amikor nem fogadunk el egy javaslatot, a büszkeség, mind mind azt jelzik, hogy a dolog felé emeljük magunkat.
2010. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Mert rossz élményük van velük kapcsolatban, és emiatt félnek tőlük.
2010. jan. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
OK! Amióta világ a világ, ki majmol kit? Vajon miért?
2010. jan. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
15.56: a férjem ázsiai (japán) és olyan országban élünk, ahol sok fekete is él, sok "vegyes" barátunk is van, szóval van fogalmam róla, hogy milyenek. Mégsem értem az előítéleteket, mert ha valaki dolgozik normálisan, nem csap be másokat, akkor miért kell megítélni a bőrszíne alapján? Nem mindenki olyan...érdekes, hogy az ázsiaiak és a feketék felnéznek a fehérekre. Szerintem a múlt miatt van, sikeresnek látják őket.
2010. jan. 4. 16:25
 17/26 anonim ***** válasza:
ha ők is felnéznek ránk, akkor ez nem minket igazol?(:
2010. jan. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Nem tudom...én nem érzem magam felsőbbrendűnek csak azért, mert fehérnek születtem. Senki sem határozhatja meg a bőrszínét. Én sajnálom ezeket az embereket, mert nekik sokkal nehezebb boldogulni. Bárhová mennek, sokkal nehezebben kapnak munkát és megbecsülést.
2010. jan. 4. 16:40
 19/26 anonim ***** válasza:
60%
Ez csak az IQ szintjét mutatja az olyan embereknek,akik bőrszín alapján ítélnek és nem viselkedés alapján.Egyszerűen ennyi a válasz.
2010. jan. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
34%
A kérdésre válaszolva: Mindig lesznek ilyen elvakult beképzelt emberek, akik a semmire büszkék.Nem csak erre a dologra gondolok.Az emberek tele vannak előitéletekkel.
2010. jan. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!