Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol élnétek szívesebben?...

Hol élnétek szívesebben? Faluban vagy városban? Miért?

Figyelt kérdés

Ti hol tudnátok elképzelni az életeteket?

Én faluban élek és kimondottan szeretek itt élni . Hogy miért? Imádom amikor a nyári pirkadatban felkelek és kimegyek az udvarra, végigmegyek a vizes füvön közben szívom be a friss reggeli hűvöskés levegőt. Imádom amikor látom az emberek arcán a boldogságot, ahogyan pletykálkodnak, ahogyan munka közben ízesen beszélgetnek, amikor a kocsmában és a falunapokon mulatnak. A gyerekeket ahogyan mennek ki a határba biciklizni és "bunkit" építeni. Azt hogy nem kell elmennem gyümölcsöshöz hogy vegyek egy kis málnát, epret, cseresznyét, mert ezek mind megtermesszük magunknak. Nem hiányzik senkinek az életéből a mozi, a hatalmas pláza, a metró. Ezek nélkül is elvagyunk és szerintem sokkal boldogabbak az emberek falun mit városban (legalábbis abban a szabolcsi faluban ahol én élek 400 szín magyar ember él és itt mindenki boldog) . Nektek mi a véleményetek ?



2014. jún. 28. 00:02
 1/9 anonim válasza:

Hat ezt nagyon szepen leirtad:-)

En is nagyon szivesen laknek egy ilyen helyen ilyen korulmenyek kozott.

En viszont Budapesten lakom az m3 -as mellett egy forgalmas keresztezodes mellett. En zajra,dudalasra es allando forgalomra ebredek az elso emeleti lakasomban. Meg nyaron sem tudom nyitva tartani az ablakot mert nem tudunk hajnalba a zajtol aludni.

A ferjem viszont szinten egy nagyon szep es csendes kis falubol szarmazik,de ott viszont nem volt semmilyen munkalehetoseg.

Tehat kerdesedre valaszlva ,igen a gyermekem es csaladom miatt szivesen laknek egy ilyen kellemes helyen:-) De nagyobb varosokban konnyebb allast talalni. Tobb ismerosom naponta tobb orat vonatozik vagy buszozik hogy a favakbol bejojjenek doldozni.

Viszont Budapest melleti kissebb telepuleseken szivesen laknek:-)

Jo ejszakat.

2014. jún. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Én városba születtem ezért alapvetően ide húz a szívem :)

De metró mondjuk nincs mert Debreceni vagyok konkrétan :)

Mi is termesztünk magunknak sok mindent (most éppen a málna, cseresznye a sláger nálunk), mert nagy nagy kertünk van és elég sok minden veteményes elfér. Vizes fű is természetesen haha :)

Ha nem ide születtem volna valószínű nem nagyon megyek egyetemre, vagy legalábbis nehezebb dolgom lett volna, már jó gimit is nehezebb lett volna találni, esetleg el kell menni kollégiumba már 14 évesen anyáéktól jaj azt nem tudom hogy bírtam volna :(

De hátrány persze h szinte mindenhova csak kocsival jut el az ember, nincs olyan összetartó közösség mint faluba, nincs az a 'mindenki ismer mindenkit' (bár ez lehet előny). Persze nyilván mindenhol van előny- hátrány.

Azt én se tudnám elképzelni h a klasszikus "városi" életet éljem tehát hogy az erkélyre nem tudok kimenni mert olyan rossz a levegő, alattam pufögnek a kocsik, éjszaka is zaj van stb. De én élni nem tudnék videken nekem kell h étterembe, moziba stb helyre ki tudjak mozdulni a párommal, de lakni, főleg gyerekkel azért nyugisabb lehet ott, egészségesebb, ráadásul olcsóbb is.

2014. jún. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Részedről ez egy csöppet idealizált kép...


- Nyáron jó lehet a harmatos fű, bár akkor sem túl kellemes kora hajnalban álmosan összevizezni magad.

- Az a friss levegő jó eséllyel trágyaszagú.

- Messze nem mindenki boldog falun, sőt...

- A pletykálkodásért régen bünti járt, ezt akár vissza is hozhatnák.

- Gyűlölöm a munka öben beszélgetőket, amikor szeretnék haladni a melóval, de aluliskolázott emberek mindenféle idiótasággal traktálnak.

- A mulatság egyetjelent idióta részegekkel.

- Nekem nem éri meg a befektett munka azért a pár kg gyümölcsért, ráadásul elég rövid időn belül kell elfogyasztani.

- "400 szín magyar ember" Jól van, ezzel nagyjából bekategorizáltad magad.


Ne érts félre, a városnak is van legalább ennyi - ha nem több - hátránya (persze van küönbség kisváros és nagyváros és Budapest között is bőven), de a boldogság megélése az egyéntől függ inkább, mintsem a környezetétől. Ha ezt a boldogságot a falusi környezetbnn éled meg könnyebben, akkor érezd jól magad.


Személy szerint én az elidegenedett nagyvárosokban érzem otthonosan magam, pedig én is kisvárosból származok.

2014. jún. 28. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem valahogy unalmasnak hangzik, de van aki úgy mondaná: békés. Én a városi pörgést jobban szeretem, ott pezseg az élet mindig. Az emberek, mint a szorgos hangyák, állandóan mászkálnak. A faluban nincs sok mozgolódás, így gyorsan eltelik az élet a semmittevéssel.
2014. jún. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tanyán... De a kettő közül inkább akkor a falu.

- mert a szomszédokat nem zavarják a tyúkok

- sem a kecskék, lovak, szarvasmarhák

- nincs olyan sok ember... :P (vagy hát inkább az a nagy tömeg nincs, csak rosszul fogalmaztam)

- nem akarnak raktárépületet/autógyárat/bevásárlóközpontot építeni a kedvenc védett természeti értékeimre - TALÁN

- a közelben jó eséllyel van valami lóval járható, kellemes földút


Csak sajna a tömegközlekedés sok helyen botrányos, és van az országnak olyan része, ahol azért a rókánál nagyobb veszély is les a tyúkokra, de a lovak itatásához használt VAS kádak, az érőfélben lévő gyümölcs/kukorica, és maga az ott élő emberek sincsenek teljesen... biztonságban. Ez nagyon kellemetlen tud lenni! Bár te, mint írtad is a bevezetőd végén, szerencsésebb faluban élsz. :)

2014. jún. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nagyon szép, de azért nem ilyen minden falu. Az én gyerekkori falumban minden 10főből 8-9 cigány. És nem a jobbik fajtából. Munka nincs, családi potlekert verik a polgármestert.Alig nyit ki a bolt..ah utaltam!
2014. jún. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

# 3

Részemről amit leírtam az mind igaz!

-Nyáron reggel nem megyek ki álmosan és nem megyek végig pucér lábbal a harmatos füvön. Ekkor arra gondoltam hogy például amikor dolgozni mész és végigmész a füvön akkor vizes lesz a cipőd.

- A reggeli friss levegő néha trágyaszagos de csak NÉHA. De ha falun élsz ez természetes és nem is büdös. Ez csak egy mende-monda városban hogy falun mindig büdös van.

- A pletykálkodásért régen járt büntetés. Régen!

- Honnan képzeled hogy aluliskolázott emberek akik dolgoznak? Nektek valószínű hogy hamar elmegy az idő az irodaházakban. De kemény munka közben valamivel el kell ütni az időt.

- A disco mivel jelent egyet?

- Nektek nem éri meg... De nekünk ez is boldogság hogy látjuk hogy dolgoztunk vele és aztán megérik a gyümölcs (itt nem csak a gyümölcsökre gondolok hanem a zöldségekre is )

- Hogy én rasszista lennék ? Nem hinném mert ha be megyek a városba ott elég sok roma ember van és mégis elvagyok mellettük, sőt még barátkozok is.


# 6

Ahol én élek ott tényleg egyetlen egy roma sem él. Itt két kisbolt van, az egyik minden nap hattól hatig nyitva van.


De végülis ha mi "aluliskolázott falusiak" nem lennék nem lenne a gyümölcsös és a zöldséges polcán friss termék csak a fonnyadt külföldi ócskaságok. Nem lenne felfújt csírkétek, malacotok. mert nem lenne mit adni enni nekik.


Köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 28. 12:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy neked mindez mást jelent, ezért is írtam, hogy a boldogságot egyénileg éljük meg környezettől függetlenül. Mindaz, ami neked ott örömet okoz, nekem egyáltalán nem volt ínyemre, amikor földeken dolgoztam. Nincs azzal semmi baj, hogy ott szeretsz lenni, csak egy nagyon ideális képet festettél le, miközben a valóság mindenki számára más.


Te szereted a nedves füvet, én nem,mert a cipőm beázott tőle, meg a nadrágom is, ha magasabb volt a növényzet. Nekem büdös a csirkesz.r szaga, neked természetes. A pletykálkodást és a munka közbeni beszélgetést én utálom, téged felvidít. Én csak 8 általánost végzett emberekkel kapáltam együtt, te pedig nyilván nem csak napszámosokkal. Én nem szeretem a gyümölcsöket, pláne fizikai munkát végezni és összepiszkolni magam miattuk, te meg élvezed.


Ennyit akartam mondani, ne vedd támadásnak a falusi lét ellen, csak nekem nem jön be, és ezzel nem vagyok egyedül.

2014. jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8) Semmi gondom nem volt a válaszoddal, köszönöm hogy válaszoltál ! :)

A többieknek is nagyon köszönöm a válaszokat !

Mindenkinek ment a zöld! :)

2014. júl. 3. 02:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!