Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol laknál szívesebben?...

Hol laknál szívesebben? Faluban vagy városban?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy várostól 25 kilóméterre fekvő falun élek, és nagyon szeretek itt. Tiszta a levegő, mert alig van forgalom, és nincs a közelben gyár és az emberek közvetlenebbek egymással.

Viszont utálom benne, hogy bármit szeretnék csinálni (bevásárlás, könyvtárba menés, mozizás stb.), be kell utaznom a városba. Ez még nem okozna nagy problémát önmagában. Az igazi gond az, hogy pocsék a tömegközlekedés. Rendszeresen van olyan, hogy 2 órát kell várnom a következő buszra... :(

Ezért élnék a legszívesebben egy várostól max. 10 kilóméterre lévő faluban, mert akkor gyakran lennének buszaim, így egyaránt élvezhetném a faluban élés és a városi lét előnyeit. :)

16/l


Ti hogy vagytok ezzel? Ti hol laknátok szívesebben? Jelenleg hol éltek? Éltetek korábban másmilyen községben? Melyik volt a jobb? Hány évesek vagytok?


Előre is köszi a válaszokat. :)


2013. ápr. 1. 13:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Ugyanezen okokból, kertvárosban is szívesen élnék. :)
2013. ápr. 1. 13:29
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha csak ez okozza a gondot,akkor én inkább falun maradnék.

A 15 km különbség miatt meg nem költöznék közelebb .

Valószinű ott is az busz jár .

2013. ápr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ugyanaz a busz jár??? Jó is lenne...

Egy átlagos hétköznap 43 busz jár az egyik közeli faluból a városba. Nekem a messzebbi faluból 5, abból 3 átszállással. Van egy másik város a "közelünkben", 35 kilóméterre tőlünk, az ellenkező irányban. Oda némiképpen jobb a közlekedés, 13 busz van, de odafele is van olyan, amikor több, mint 2 óra különbség van 2 járat indulása között... És még hogy amiatt a 15 km miatt nem éri meg... Hát persze, aki folyton kocsival jár, annak tényleg nem...

2013. ápr. 1. 13:48
 4/10 anonim válasza:

Az egyetem miatt Pestre kerültem, és nagyon szeretem, bármit akarok csinálni ott mindent megtalálok, akkor is fél-háromnegyed óra utazással maximum, ha nagyon messze megyek Bp-n belül. Amíg fiatal vagyok, tetszik ez a pörgés, egy jó pár évig benne is leszek a suli miatt. Egyébként az álmaim otthonát egy kertvárosban képzelem el,nyugalommal,tiszta levegővel,kedves szomszédokkal:)

Egy alföldi faluban lakom úgy egyébként,itt nőttem fel, és itt nemcsak 2 órát kell várni a buszra, van hogy fél napot:)nagyvárosok(debrecen-szolnok-eger, mind kb60-80km re) szóval gimis koromban elég ritkán volt lehetőség mozira stb:) úgyhogy megértelek.

19L

2013. ápr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!Ha a kettő közt kellene választani,akkor inkább falu.Annak is a legutolsó utcája meg legutolsó háza :-)

Viccen kívül,mindegy,csak a busz ne legyen messze(max egy kilométer)és este csönd legyen,kutya ugatás nélkül lehetőleg.De egy harmadikat választottam: tanyát vettem.

Amit te írsz,hogy a város 25 kilométer,az nem sok így leírva.

Én egy kisvárostól 7,egy nagyobb várostól 20 kilométerre lakok,nagyon szeretem.Út mellett vagyok,a közlekedés nem okoz gondot,munkahelyem sincs messze,a házban is mindenem megvan(gáz nics,de azon kívül víz,villany net stb)Busz itt se valami fényes,de ha abban a faluban laknék,ahova tartozom,ott fele ennyi busz lenne,mert nem megy be oda minden járat.

Bölcsi,ovi,iskola,könyvtár,fürdő,boltok(kisebb,nagyobb) stb van minden a kisvárosban is,max tesco-ba szoktunk menni a nagyobb városba(oda havi 1-szer autóval nagy bevásárlás)


Éltem még falun is,városban is meg másik tanyán is teljesen máshol,hát,ég és föld.Falun nem szerettem,ott laktam gyerekként,ott kicsi volt a ház,városban sokáig zörgött a villamos,a másik tanyán(albérlet) messze volt a kövesút meg a busz is.(több kilométer)és a ház is régi volt nagyon.

Ez a mostani egyszerűen szuper,bár nem két fillér és nem kevés munkám eredménye.

23/L

2013. ápr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Még fontos,hogy rendes szomszédokat fogjon ki az ember,itt nekem ez is sikerült.Nem kilométerekre vannak,csak kicsit nagyobb távolságra,mint a faluban,mert nagyobbak a telkek.

Ezenkívül ne legyen egyéb nagytestű állat a közelemben,azoktól tartok(pl ló,tehén,disznó)Nekünk is csak macska,kutya van és ez így tökéletes.

Tudom,nehéz eset vagyok :-) de úgy érzem,megtaláltam a számításomat.

2013. ápr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha összesen 5 busz jár, amiből 3 átszállásos, akkor legalább nem nehéz megjegyezni hogy melyik mikor indul, és időben elindulni a buszmegállóba ;)
2013. ápr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Legalább 100 ilyen kérdés volt már .Azért arra lehetett számítani neked és a hozzád hasonlóknak hogy mondjuk egy 3-4 ezres faluba nem fog 3 percenként busz menni.Én falun élek írtozom a városoktól 3000 -en laknak itt. Mindent lehet kapni .Van vagy 6 élelmiszerbolt.Könyvtár is .Nem hiszem hogy amíg városban éltél minden 3. nap moziba jártál.Azt a havi egy alkalmat 25 km-ről is meg lehet oldani.Nekem is annyi a legközelebbi nagyváros havonta egyszer ha elmegyek bevásárolni a tescóba de még az se biztos.Helyben mindent megkapok .Ha az utazást felszámítom nem is éri meg kimozdulni.A világ minden kincséért se mennék városba büdös van zaj mentők tűzoltók szirénáznak állandóan a gyomrom is felfordul tőle.
2013. ápr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 békepipa válasza:

városban több a munka lehetőség de túl nagy a zaj

faluba sokkal több a csend nyugalom kellemesebb ott élni csak nincs munka :S

2013. ápr. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csendes kertvárosban. Pesten is vannak csendesebb részek, az is jó lenne.
2013. júl. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!