Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most fogok először menni a...

Most fogok először menni a barátnőmékhez, mutatkozzak be a szüleinek?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem, hogy most leszek tizedikes, és ilyen gond ugye még sosem adódott, mivel a környéken ismerem személyesen mindenkinek az anyukáját/apukáját. Mivel most voltam kilencedikes, új barátok, új környezet, és a nyáron fogok menni az egyik barátnőmhöz így több napra nyaralni. Olyankor illik bemutatkozni a szüleinek, nem? Mármint úgy értem, hogy ha elmegyek náluk, akkor oké, köszönök, és rendesen kézfogással bemutatkozok? Lehet kicsit fura kérdés, de nem túl egyértelmű még mielőtt kapnám a beszólásokat.


16/L


2014. júl. 2. 21:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Csak mert bunkó sem akarok lenni, meg beégni sem szeretnék egyből..:D
2014. júl. 2. 21:48
 2/8 anonim ***** válasza:

jah mutatkozz be :)


beégni akkor lehet, ha beijedsz attól, hogy fura a szitu. ha nem ijedsz be akkor nincs gond, akkor se ha valami kreténséget csinálsz. lehet tovább menni onnan is.

2014. júl. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy lenne az illő, hogy a barátnőd mutat be a szüleinek téged. Ha nem teszi, akkor te mutatkozz be.
2014. júl. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na ez az, ha nem teszi, akkor meg nem túl tapintatlan vagy ilyesmi? Legalábbis én kicsit úgy érezném, ha kezet nyújtana egy 16 éves lány és bemutatkozna...vagy csak velem van ez? Szóval akkor inkább ajánlatosabb ezt tennem?:)
2014. júl. 2. 22:24
 5/8 A kérdező kommentje:
Mert azt olvastam több helyen, hogy nekik, mármint a szüleinek kellene kezet nyújtani..
2014. júl. 2. 22:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem egy szétvert család, akkor a szüleinek természetesen illik bemutatkoznod. Kezet ők nyújtanak először, de te elszavalod: Jó napot, én vagyok az Erzsike barátnője, Kedvenc Rozsi.

Az esetleges testvéreinek csak: Szevasz, Rózsi vagyok.

2014. júl. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmikép nem tapintatlanság bemutatkozni :) Csak bátran!
2014. júl. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem szétvert család, full normálisak...szóval akkor amikor belépek az ajtón, gondolom ott lesznek ők is, akkor köszönök szépen, bemutatkozok, aztán majd ő nyújt kezet...rém egyszerűnek tűnik..:D Köszi szépen!:)
2014. júl. 2. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!