Hogy mutatkozzak be?

Figyelt kérdés
Holnap megyek barátnőmhöz..és nem ismerem a szüleit. Hogy mutatkozzak be? apjának "jó napot, majd nyújtom a kezem, kezet fogok és mondom a nevem? " Annyának meg " Csókolom, XY vagyok "? Vagy hogy? És van egy nővére is aki 18 éves neki hogy? 16/F

2014. jún. 8. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Apjának "jó napot kívánok" és megvárod, hogy ő nyújtson kezet. Az anyjának "kezét csókolom" és megvárod, hogy ő nyújtson kezet. A nővérét természetesen tegezheted, de nála is megvárod, hogy ő nyújtson kezet. Amikor kezet fogtok, akkor mondod a neved. Ha nem nyújtanak kezet, a szülők előtt picit meghajtod a fejed és megmondod a neved. Kézfogásnál alapszabály: fiatalabb az idősebbnek, férfi a nőnek nem nyújt előre kezet.
2014. jún. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Bemész, köszönsz: anyának Kezeit csókolom (nem csak csókolom), apának: Jó napot kívánok (nem csak jó napot).

2. Senkinek sem nyújtasz kezet, ha ők nyújtanak, akkor elfogadod, ha nem nyújtanak, akkor nem.

3. Bemenetel és köszönés után, amikor "szembetalálkozol" az egyes családtagokkal, akkor be is mutatkozol enyhe biccentés-szerű meghajlással (kéznyújtás nélkül): X.Y. vagyok, vagy X.Y a nevem. Mindig jól jön, amikor egy-két kedves szót hozzáteszel: én Zita osztálytársa vagyok stb.

4. A 18 éves nővérének köszönhetsz Sziá-van és mondhatod a nevedet.

A többi adja magát.

2014. jún. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!