Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak hivatalos helyeken...

Csak hivatalos helyeken mutatkozzak be embereknek a teljes nevemen?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy az ilyen baráti társaságokban, ha bemutatnak valakinek, mindig csak annyi van, hogy : "szia, Zoli!" és ennyi. De sokszor az ilyen külsőre komoly embernek tűnők is csak a keresztnevüket mondják.

Én meg a teljest szoktam, mert régen én is csak oda nyomtam, hogy "Hello, Ádám!" utána meg vissza kérdeztek, hogy milyen...


De azt vettem észre, hogy teljesen felelges, úgy se jegyzik meg, és 3.-4. találkozásra megkérdik, hogy "Milyen Ádám vagy? Mondtad a múltkor!"


Szóval bemutatkozásnál csak a hivatalos helyeken mondjam a teljes nevem? Ilyen baráti körökben, bulikon felesleges?



2013. júl. 15. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Az etikett úgy mondja, hogy hivatalos helyzetben teljes névvel kell bemutatkozni, ismeretlen hétköznapi embernek elég keresztnévvel ha érdekli úgyis kérdez a teljes neved felől
2013. júl. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én mindig teljes néven szoktam, aztán hozzáteszem, hogy mi a becenevem. Ebben semmi kivetnivaló nincs sztem :).
2013. júl. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Beceneven bemutatkozni neveletlenség.
2013. júl. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Először a rendes nevét mondja, utána a becenevét...szövegértelmezés.
2013. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez is korfüggő.

Egy tinédzser, vagy a 20-as éveiben járó társaság nem fogja azt mondani Ádámra, hogy "nocsak ez a ficsúr milyen neveletlen, csak a keresztnevét mondta". Ilyen nincs.

Én 20 éves vagyok, a velem egykorúaknak, illetve úgy 30-ig csak a keresztnevem mondom. Ha valakivel jobb viszonyba kerülök, úgy is megkérdezi a vezetéknevemet is. De zömében ilyesmire nem kerül sor, vagy épp kikutatja (facebook).

30 fölött már helyzettől függ. Akkor én már magázódok, így az egész kommunikáció megváltozik, a szövegkörnyezet kívánja, hogy teljes nevet mondjak.

De ha már én leszek 30 valószínűleg mindenkinek a teljes nevemet mondanám.

2013. júl. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!