Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Voltál úttörő annak idején?...

Voltál úttörő annak idején? Milyen emlékeid vannak róla?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Voltam,és vegyes emlékeim vannak, jók-rosszak egyaránt. Utáltam az ünnepségeken vigyázzba állni,az örsgyüléseket, de szerettem a kirándulásokat,táborozásokat. Csak azt a fránya nyakkendőt ne kellett volna felkötni. :D
2010. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Voltam, és nagyon szerettem a programokat, a nyári táborokat , sőt még az úttörő dalokat is:)
2010. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

...Hegyek között, völgyek között zakatol a vonat...

:D

2010. jan. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Voltam, nagyon jó emlékeim vannak, és büszkén viseltem a nyakkendőt is!:)
2010. jan. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
5573-as Daru Lajos úttörő csapat vigyázz!!!Zászlónak tisztelegj!Ez jutott eszembe,meg a fehér ing,piros nyakkendő gesztenyével mert nem tudtam megkötni.
2010. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Voltam, és nem fűznek hozzá különösebb emlékek vagy élmények, de ez lehet iskolafüggő. Nálunk nem volt semmi olyan program, ami nekem emlékezetes maradt volna. Inkább egy erőltetett, tartalom nélküli, bürokratizált valami volt. Emlékszem, már akkor is feltűnt, hogy egyes felnőttek abból élnek, hogy ők úttörők. Az ünnepségekre jöttek le magas helyről idősödő nénik és bácsik, akik elől az asztalnál ültek, és úgy mutatták be őket, hogy ilyen-olyan úttörő elnökök. De máskor sose láttuk őket. És tök röhejesnek tűnt, hogy ők is úttörő egyenruhát viselnek nyakkendővel, és talán pajtásoknak is szólították őket.
2010. jan. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és itt egy kis nosztalgia:

http://www.youtube.com/watch?v=e4-ztmRcaDU

2010. jan. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Voltam én is, a 80-as évek második felében. "1772-es számú Heszky Erzsébet úttörőcsapat vigyázz..." aztán a Rákóczi induló. Őrsi gyűlések, szakkörök, papírgyűjtési akció, úttörőtáborok. Alapvetően pozitív élményeim vannak abból az időből. Sokat foglalkoztak a fiatalokkal, tisztességre, összetartásra, hazaszeretetre nevelték őket, ami kárára senkinek sem vált.
2010. jan. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Mik ezek a furcsa nevek, hogy Daru Lajos, meg Heszky Erzsébet? Honnan vették ezeket? Kik voltak ők? Én még sose hallottam.
2010. jan. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mik ezek a furcsa nevek, hogy Daru Lajos, meg Heszky Erzsébet? Honnan vették ezeket? Kik voltak ők? Én még sose hallottam."


Mondok még párat: Vajcsuk Lajos, Draskovics Jolán, Dr. Pogány Imre, Rákos Ferenc... Megmondom őszintén, mi sem nagyon tudtuk, kik ők, csak annyit, hogy Heszkyvel együtt a Tanácsköztársaság helyi direktóriumának tagjai voltak, és 1919-ben kivégezték őket. Anno utcák voltak róluk elnevezve Győrben, ma már egészen másként nevezik őket.


Daru Lajos neve nekem sem ismerős.

2010. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!