Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Voltál annak idején úttörőtábo...

Voltál annak idején úttörőtáborban? Milyen jó vagy éppen rossz emlékeid vannak róla?

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
voltam, jó volt a kaja, sokat kirándultunk és énekeltünk. erre emlékszem.
2010. febr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
voltam, bodajkon. egyik reggel éreztem, hogy megmozdult a föld. miután hazamentem a táborból, kiderült, hogy berhidán földrengés volt. azt éreztük gyengén mi is.
2010. febr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
édesanyám csupa jó dolgot mesélt róla, ő nagyon szerette gyerekkorában... sajnálom, hogy manapság nincs ilyen, a mai fiatalok piálással töltik a nyarat :(
2010. febr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utáltam. Nehezen beilleszkedő gyerek voltam, és nem tudtam a többiekkel együtt lenni. Anyukám gyerekkorában barátkozó típus volt, azért küldött engem is mindig ilyen helyekre azt hitte jót tesz velem. Nekem meg egy rémálom volt minden egyes nyáron.

Ami igazán változást hozott, mikor a rendszerváltás után elmehettem egy keresztyén táborba. Ott elfogadtak a furcsaságaimmal együtt, nem voltam kiközösítve, ez az utóbbi pár tábor amin résztvevőként voltam ott a kedvenc emlékeim közé tartozik.

Az úttörőtáborok emléke ma is nagyon rossz, ott még én voltam leszúrva, hogy miért nem barátkozom.

2010. febr. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt benne kis militáns jelleg: reggel "rajonként" sorakozó, zászlófelvonás, jelentés, de attól eltekintve csupa aktív, tartalmas szórakozás: fürdés, sport, játékok, éjszakai riadó bátorságpróbával, éneklés, tábortűz - nagyon kellemes emlék.
2010. febr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozva az előttem szólóhoz: "idegbeteg" lettem az erőszakoltan militáns jellegétől. Úgy alakult, hogy egy pénteki napon kezdődött a tábor; vasárnap jöttek a szüleink látogatóba, körülnézni. Nem tágítottam addig, amíg össze nem csomagoltunk - és el nem indultunk haza.

Füttyszó zászlófelvonás sorakozó, menetelés alakzatban...jaj! - mint a birkák. Gyerekként is gyűlöltem vezényszra ugrándozni, nemhogy később! Nekem iszonyú volt az erőszakolt "közösségi szellem"...brrrr.

2011. nov. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!