Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Norvégoknak mi a véleményük...

A Norvégoknak mi a véleményük a magyarokról/magyar bevándorlókról?

Figyelt kérdés
Tolerálják őket?
2010. jan. 10. 15:40
1 2
 11/16 anonim válasza:
91%

4 éve élek Norvégiában és azt kell mondjam, hogy semmi, de semmi rossz tapasztalatom nem volt. Akiket köztudottan nem szeretnek azok a pakisztániak, afgánok, szomáliaiak.. Őket is azért, mert zűrösek, úgyhogy azt hiszem ez érthető is.

Soha nem hallani, hogy ócsárolják a külföldieket, azt meg főleg nem, hogy célzottan a magyarokat. Amikor egy norvéggal beszélek és tudomására jut, hogy magyar vagyok, akkor mindig megörülnek nekem. Imádják Magyarországot, Budapestet Európa egyik legszebb városának tartják, ha nem a legszebbnek. Meg aztán Puskást mindig szóba hozzák.:)

Ezek az én tapasztalataim... Én örülök, hogy itt lehetek.

2010. jan. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Bárcsak én is ott lehetnék :)
2010. jan. 10. 21:19
 13/16 anonim ***** válasza:
90%
Különben némelyik norvég ismeri Magyarországot, ugyanis sokan tanultak az itteni orvosi és állatorvosi egyetemeken.
2010. jan. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
82%
sztem ez nem a norvégoktól függ elsősorban, hanem azoktól a magyaroktól, akik kimennek. 1. milyen benyomást keltenek másokban 2. ők mennyire elfogadóak a norvégokkal, mennyire tisztelik a befogadü országot.
2010. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Nekem van egy norvég lány ismerősöm, akivel beszéltünk erről a témáról. Ő úgy érzi negatív sztereotípia alakult ki a skandinávokról, mert norvégiában is ugyanúgy van aki nyitott és van aki zárkózottabb a bevándorlók ügyében - gondoljatok csak bele ha nálunk dolgozik pl egy román mi mit mondunk rá? Szóval ember függő, szerinte nincs társadalmi elítéltség a dolgozni akaró tisztességes bármilyen nemzetiség felé, sőt becsülik őket, cserébe azt várják el hogy tudd a nyelvet - szerintem ez a minimum. Amit nem tolerálnak az aki élősködni akar a szociális rendszerükön legyen az német vagy magyar vagy szomáliai tök mind1.
2013. márc. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Még valami, nekem azt mondta aki dolgozni élni akar Norvégiában érdemes úgy viszonyulnia a közösséghez, hogy nyitottan és a jó értelembe vett 'liberálisan' és akkor könnyen barátokra lel. Ha te úgy viszonyulsz, hogy te csak egy kis bevándorló vagy aki jólét miatt ide menekült, akkor nem csodálkozz ha ők is ezt gondolják rólad :D Ja és egyébként nincs erős nacionalizmus náluk, mint pl Dániában, na ott nem ilyen befogadóak állítólag.
2013. márc. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!