Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Franciaországban élők, milyen...

Franciaországban élők, milyen jelenség lesz augusztusban? Jelenség ami csak minden 823. évben van.

Figyelt kérdés

#jelenség #csak 823 évenként
2014. aug. 1. 00:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Állítólag - hangsúlyozom, állítólag! - csak minden 823. évben kerül sor arra, hogy egy hónapban 5 péntek, 5 szombat és 5 vasárnap legyen.

Ez lesz a helyzet ez év augusztusában.

Más híresztelések szerint ez így volt már 2010 októberében is, megint mások azt állítják, hogy ez az esemény minden hetedik évben megismétlődik.

Én nem járok ennek utána (csak azt írtam le, amit a Google-ban találtam erről), mert a metematikához annyit értek, mint egy spanyol tehén az angol nyelvhez... (Ahogy egy ismert francia kifejezés találóan leírja...) :D

Lehet, hogy csak az augusztusi ötös veek-endről van szó, de nekem ez is elég furának tűnik.

2014. aug. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Egyrészt ez a helyzet Magyarországon is fennáll, nem csak Franciaországban, másrészt az idei naptár hajszálra azonos az 1986-os, 1997-es és 2003-as naptárral, vagyis ezekben az években is 5 teljes hétvége volt júliusban.
2014. aug. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igazad van, Andizsuzsi, én csak a francia linkeket néztem meg, mert régen itt élek, és a kérdező így tette fel a kérdést.

Teljesen logikus egyébként, hogy ez mindenhol így legyen! :D

Ezért is tettem a hangsúlyt az "állítólagra"... (És arra, hogy - Bertával ellentétben - tökhülye vagyok a matematikához!) :)

Az egyik link hozzáteszi, hogy ez csak "hoax", a másik szerint viszont igaz, és a kínaiak ezt a jelenséget úgy hívják, hogy "tele a zsebünk pénzzel".

Az ördög sem ismeri itt ki magát! :-(

2014. aug. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves Juliuanna!

A franciákra vonatkozó megjegyzésem a kérdezőnek szólt, nem neked :)

És mint írtam, nem 823 évenként ismétlődik. Viszont a dátumokat elírtam, elnéztem a naptárat:)

A lényeg, hogy minden olyan évben, amikor július 1. péntekre esik, akkor értelem szerűen 5 teljes hétvége van abban a hónapban. Így volt ez pl. 2011-ben is, és így lesz 2016-ban is. (és igaz ez a többi 31 napos hónapra is)

2014. aug. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Állítólag - hangsúlyozom, állítólag! - csak minden 823. évben kerül sor arra, hogy egy hónapban 5 péntek, 5 szombat és 5 vasárnap legyen. "


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Álmomban sem jutott eszembe, hogy naptárral kapcsolatos *jelenségre* gondoljak.

A francia barátom ugyan ezeket írta, de azt nem írta, hogy a naptárral kapcsolatos *jelenség*.


Idézet a leveléből.


"Holnap az első napon az augusztus hónap.

Ez az egyetlen alkalom, hogy látni ezt a jelenséget az életedben.

én ez év augusztusában már 5 péntek, 5 szombat és 5 vasárnap.

Ez akkor történik, csak minden 823. évben.

A kínai hívják "érem zsebükben."


Én meg kutattam,*Jelenség* után, volt Szűz Mária, Kék Hold, csillaghullás,de ezek nem csak a 823-dik évben vannak. Szóval jól megkajoltam a témát;))

Még egyszer köszönöm a jó és gyors infókat.

Ment a zöld pacsika.


Üdvözletem Magyarországról, jó egészséget és egy csoda szép hétvégét kívánok! (*.*)

2014. aug. 1. 13:27
 6/12 A kérdező kommentje:

Most néztem meg a naptárt.

Valóban,péntek1, péntek8,péntek15,péntek22,péntek29,= 5 péntek,ki a csuda gondolt erre, mert én nem, hát igen,

de szerencsémre ezért vannak itt a majd mindenben járatos

segítőkész emberek köztük Julianna, akinek a sokoldalúságát, már rengetegszer megcsodáltam.

Nagy hála neki, és természetesen Andizsuzsi-nak is nagyon szépen köszönöm.;))

2014. aug. 1. 13:36
 7/12 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi válasza


" az idei naptár hajszálra azonos az 1986-os, 1997-es és 2003-as naptárral, vagyis ezekben az években is 5 teljes hétvége volt júliusban.

Akkor ezek szerint Nem minden 823. évben van ez a naptári *jelenség*


vagy ez a 823 évenként előforduló 5 péntek, 5 szombat és 5 vasárnap, értendő, csak és kizárólagosan, az Augusztusi hónapra??

2014. aug. 1. 13:49
 8/12 A kérdező kommentje:
párdon* ugyanezeket*
2014. aug. 1. 14:01
 9/12 A kérdező kommentje:

* A Jelenség szó * tévesztett meg.

A naptári napok napjai, számai, azok nem jelenségek, az tudomány,matematika, v, rosszul tudom?

2014. aug. 1. 14:12
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves vagy és köszönöm a bókot, de nem kellett túl nagy sokoldalúság a válaszhoz.

Egyszerűen beírtam a Google-be: tous les 823 ans, és több, mint hétmillió linket dobott ki... :)

Nem néztem meg mindegyiket... :D

2014. aug. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!