Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én látom úgy, hogy a...

Csak én látom úgy, hogy a gyengébb iskolába járok (pl szakmunkásba) lenézik, leszólják azokat akik mondjuk gimibe járnak?

Figyelt kérdés
Velem már előfordult,hogy egy szórakozóhelyen több szakmunkásba járó csaj nekünk támadt merthogy mi gimnáziumba járunk.Máshol is előfordul?
2010. jan. 13. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is tapasztaltam már ezt, bár azt is, hogy bárkit le tudnak szólni, ha csapatban elindulnak az iskolából...
2010. jan. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Féltékenyek, ennyi. Amúgy fordítva is ez van, a gimisek nagy része lenézi a szakmunkásba járókat. Én szakközepes vagyok, ezért engem nem néz le senki:D
2010. jan. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
dehogynem. a szakközép a gimi alatt van.
2010. jan. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, mindenki leszól mindenkit. Amikor gimibe jártam (ráadásul egy eléggé elit gimibe), akkor az osztálytársaim leszólták a szakközepeseket, szakmunkásokat, sőt, még a kevésbé elit gimibe járókat is. Aztán én átmentem szakközépbe másodikban (hú milyen megjegyzéseket kaptam én arra az osztálytársaktól...), a szakközepes osztálytársaim pedig leszólták a gimiseket, mert hogy beképzeltek, a szakmunkásokat meg azért, mert azok suttyó parasztok akiknek még érettségijük sem lesz. Ja, aztán jártam szakmunkásba is, ott is ment ez a lenézés mindenkire, aki máshova jár.

Most egyetemre járok, előtte dolgoztam. Amikor dolgoztam, a munkatársaim lenézték azt, aki egyetemre jár, vagy diplomája van, mert azok "elkényeztetett kölkök", akik nem tudnak mit csinálni jó dolgukban és mindig csak piáznak és züllött undorító banda (amúgy a kolegáimmal is sokszor mentünk műszak után kocsmázni, már persze a fiatalabbak, szóval nem értem hogy pont erre miért tettek megjegyzéseket). Most, hogy egyetemre járok, sokszor hallok becsmérlő szavakat a kétkezi munkát végzőkre. Nem olyan direktbe, mint az eddigiek, de pl. az elpocsékolt élet szinonimája az, ha valaki "munkás". De amúgy az egyetemen belül is mindenki leszól mindenkit. Egyik kar hallgatói a másik kar hallgatóit, hiszen azok vagy bunkók vagy szakbarbárok, vagy büfészakosok, vagy kockák. Karon belül is ez megy, erre a szakra hülyék járnak, annak a szaknak nincs értelme, stb. stb., és persze személy szerint is mindenki fúrkál mindenkit. Mert az egyik csaj biztos k*rva mert csinos, a másik meg anorexiás mert vékony, a harmadik meg biztos dug a tanárokkal mert jók a jegyei, a fiúknál mondjuk kevésbé van ez így, ez női sajátosság sajnos (én is lány vagyok). Ez a személyeskedés mondjuk munkahelyeken is megvan, ott is mindenki kibeszél és leszól mindenkit.

Kis hazánkban ugye ilyen emberek laknak zömmel...

2010. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó nagyon jó, sajnos én is ezt tapasztalom.
2010. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

21:13-nagyont ott volt:)

egy kész korrajz, szociológiai tanulmány.

2010. jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
21.13asnak abszolút igaza van!
2010. jan. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
igen, jól látod...minél rosszabb színvonalú iskolába jár valaki, annál nagyobb lesz a kisebbségi komplexusa az erősebb sulikba járók miatt...valójában szégyellik,hogy ők gyengépp képességűek és nem tudnának kijárni egy gimit...sőt, nem csak a középiskola fajtái, de pl gimi és gimi között is van ilyen különbség...én pl egy elég erős gimibe jártam, ahol 3-ast kaptál arra, amire mondjuk egy másik gimiben 5-öst adtak volna...és mégis van ettől is keményebb, mert az öcsém suliját pl én tuti, nem bírtam volna (és emiatt irigykedem is kicsit rá). No épp így irigykednek a szakmunkások a gimisekre és így tovább...és a komlexust azzal próbálják meg elrejteni még maguk előtt is, hogy látványosan magasabbrendűnek tartják magukat
2010. jan. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!