Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan azt, hogy...

Miért hiszik sokan azt, hogy csak gimiből mennek az emberek továbbtanul? Középiskolából is mennek jó páran. Onnan nem csak OKJ-ra, technikusira meg szakmunkásba mennek. Itt, a politikai rovatban, már párszor olvastam ilyet.

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem, a többség tudja, hogy bármilyen érettségit adó középfokú oktatási intézményből lehet a felsőfokú oktatásba jelentkezni, de a "gimi", "gimnázium" szót rövidebb leírni, mint a felső kifejezést vagy egyesével megnevezni, hogy gimnázium, szakközépiskola, érettségit adó szakiskola.
2011. júl. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
En is szakközöpböl mentem a Müszaki Egyetemre.
2011. júl. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Láttam már olyat aki így értette ahogy én mondtam. Megpróbálom idézni: "szakközépiskolából az ember úgyis szakmunkásba jut. Gimiből tanulnak tovább".
2011. júl. 1. 12:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki azt sem tudja, hogy mi a különbség a szakközép és szakmunkásképző között, akkor azon fel ne húzd magad. Tudod, hülyékkel nem szabad foglalkozni...
2011. júl. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert ők soha az életben nem tanultak tovább, esetleg buták stb.

Sajnos ez az igazság

2011. júl. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

De hiszen a gimnázium is középiskola!

Amúgy szakközépből miért menne valaki szakmunkásba? Egyesek komolyan nincsenek azzal tisztában, hogy általános iskola után adott a lehetőség, hogy az ember a három közül valamelyikbe menjen? Miért követné a szakközepet a szakmunkásképző? Szakközép után az embernek lesz egy szakmája, és érettségije is. Szakmunkás után csak szakmája (bár egy csomó szakmánál tényleg nem is fontos az érettségi, szóval tök mindegy ilyen szempontból).

Akinek meg van érettségije - mindegy, hogy milyen oktatási intézményben szerezte -, az ugyan úgy jelentkezhet egyetemre, főiskolára.

2011. júl. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 doboszoli ***** válasza:

Minden érettségit adó iskolából lehet menni főiskolára, egyetemre. Elvileg.

Azonban az egyetemi felvételi, a gimnáziumi törzsanyagra

épül, így a szakközépben végzettek eleve hátránnyal indulnak a megmérettetésen.

Egy példa: az Állatorvosin nem arra kíváncsiak, hogy be mersz-e menni egy hamis disznóhoz, (majd megtanulod a módját), hanem hogy mennyire vagy tisztában az ízeltlábúakkal.

Az idegrendszer témájával mi a szakközépben talán 6 órát foglalkoztunk, a gimiben ez 1 tanév. Viszont remekül megtanultunk tehenet fejni, lovat befogni. Ám az egyetemen nem erre voltak kíváncsiak, két év alatt átrágtam magam a gimis biológia, kémia anyagon, így már jó eséllyel indulhattam a diplomáért.

2011. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tény, hogy rövidebb a "gimi" szó, mint mondjuk a "középiskola", amivel le lehet fedni mindet.

Egyetemen, az előadók és a gyakorlatvezetők is inkább így mondják. Az előadóknál még érthető, hiszen valószínűleg ők mind gimnáziumból kerültek egyetemre 10-20-sok éve, de talán a gyakorlatvezetők is onnan, így ezt veszik természetesnek.

2011. aug. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

"Szakközép után az embernek lesz egy szakmája, és érettségije is."


Na ez meg megint egy buta tévhit, a szakközép nem ad szakmát, csak érettségit, mint a gimnázium. A szakközépben vannak szakmai tárgyak is, azért szakközép. (De ettől még nem ad szakmát!)

2011. aug. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!