Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Svédország időjárásával...

Flash! kérdése:

Svédország időjárásával mennyire lehet megbarátkozni? Ha hajlamos vagyok a megfázásra, felejtsem el hogy odaköltözök?

Figyelt kérdés
2014. aug. 22. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az északi részeket leszámítva,majdnem olyan,mint otthon. Nyáron manapság egyre melegebb.Kb májustól már nem ritka a 30 fok sem. Az eső gyakrabban esik nyáron is,de csak meleg zápor. Van azért egy-egy hűvösebb nap is.Ősz-tavasz,mint otthon. Tavaly télen 2 napig volt hó a déli részen.Északon még májusban is.Felénk,az ország közepétől kicsit délebbre,még nem volt -16 nál kevesebb télen. Semmi különöset nem tapasztalunk. A partmenti helyeken szelesebb. De azt elárulom neked,hogy senki nem a hidegtől fázik meg,hanem a mocskos levegő betegítimeg. Egyszer a Mátrában iszonyú hidegben egy szál vékony kabátban voltunk egész nap-semmi. Rá két hétre,ahol laktunk,közel nem volt olyan hideg,viszont a mocskos városi levegőtől azonnal torokkaparás. Itt Svédországban még soha nem voltunk betegek,de amint hazamegyünk a jó kis városi levegőtől még nyáron is torokfájás.
2014. aug. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hú köszönöööm :D

Evidensnek vettem a zord éghajlatot, de most utánanéztem hogy a golfáramlat miatt nem olyan hűde zord.


Ott akarok élni komolyan mondom nagyon tetszik amikett eddig hallottam olvastam :)

2014. aug. 22. 09:59
 3/9 A kérdező kommentje:
*egy t csak gyorsan írtam
2014. aug. 22. 10:03
 4/9 anonim ***** válasza:

nem hideg,de szeles.szomoru,esos az ido egesz evben.

az emberek esz nelkul isznak (nem mertekkel)hogy kibirjak

en 30 ev alatt sem birom megszokni,nagyon sokat utazok delre...

2014. aug. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Svédország Európa egyik legnagyobb területű országa, észak-déli kiterjedése 1600 kilométer.

Melyik részének az időjárására vagy konkrétan kíváncsi?

2014. aug. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A legkevésbé barátságtalan részre : )
2014. aug. 22. 16:49
 7/9 anonim válasza:
Hát én válasszal sajnos nem tudok szolgálni, de nekem is tetszik Svédország, szeretem a svédeket a svéd cuccokat(IKEA, Volvo, Orrefors üvegek...), kedvencem az ABBA együttes, és azt olvastam róluk, hogy ott senkit nem néznek le, mindenkit értékesnek tartanak, ha egy egyszerű munkás is vagy, meg hogy kőgazdag ott sosem leszel, de jól élni lehet, nélkülözésben. Persze biztos ott is vannak biztos hajléktalanok, ahogy a világ minden pontján van ilyen sajnos, de biztos nem olyan sok mint itthon. A levegőjük meg tényleg nagyon tiszta, egy volt oszitársam mesélte, hogy egyszer amikor ott nyaraltak és visszajöttek rosszul lett az itteni levegőtől. Szívesen elutaznék egyszer én is oda.
2014. aug. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért nem jó itt????
2014. aug. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Azért nem kell Svédországtól elájulni,sőt! Vannak itt nagyon súlyos bajok,katasztrofális egészségügy és irdatlan méretű arab invázió. Az araboké a világ,azt csinálnak VELED, amit akarnak. Drágaság van. Ha nem lenne a pénz(bár nem sokkal több így se),azonnal mennénk haza. Remélem mire a gyerek iskolaköteles lesz,már otthon leszünk.
2014. aug. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!