Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tudnék megbarátkozni...

Hogyan tudnék megbarátkozni az angol nyelvvel?

Figyelt kérdés
Egyszerűen utálom... Meghallom, hogy valaki angolul beszél és kikapcsol az agyam, képtelen vagyok felfogni azt, amit mond. Általánosban félévenként más angoltanárom volt, nem voltam valami ügyes, ezért sokszor cikiztek a többiek... Középsuliban pedig egy oroszból átképzett "angoltanárom" volt, aki a családi problémáin kívül nem nagyon osztott meg velünk semmit. Most már nem foghatom rá a tanárokra, magam miatt kellene megtanulnom rendesen angolul. De hogyan kezdjek neki?! Volt másnak is hasonló problémája? 24N
2012. máj. 28. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Milyen szinten vagy jelenleg angolból? Mi a célod vele? Milyen szintre akarsz eljutni, mihez kell neked? Egyedül akarod tanulni, vagy bevállalsz tanfolyamot is? Ha segítség kell, írhatsz nyugodtan.


egy angoltanár


30/N

2012. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Költözz ki Angliába egy kis időre. Máshogy szerintem nem fog menni.
2012. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Nekem az English Grammar in Use sorozat vált be, magamtól tanultam.
2012. máj. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem barátkozni kell vele, hanem használni. Ha érdekel téged bármilyen szakma vagy tudomány, és érdeklődsz iránta, akkor előbb-utóbb abba az akadályba fogsz ütközni, hogy a legújabb és legjobb szakirodalom angolul van. Így hát sokat fogsz olvasni angolul, és megtanulsz angolul. Én is emiatt tanultam meg angolul még gimnáziumi, majd egyetemi éveim során németül. A német nyelvet pl. utálom, de annyi könyvet olvastam németül (kénytelen voltam, nem volt más), hogy most már tudom.


Egyébként ha nem valami iránt érdeklődsz, amihez kell a nyelv, hanem "a nyelvet" akarod megtanulni különösebb cél nélkül, akkor 10x annyi erőfeszítés megtanulni egy nyelvet, mintha valami célját is rögtön látod.

2012. máj. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Szinte bármilyen témához sokkal több anyagot találsz angolul, mint magyarul, vagy más nyelveken. Foglalkozz azzal, ami érdekel, és mellesleg angolul tedd ezt!
2012. máj. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!