Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet megbarátkozni a...

Ggggé kérdése:

Hogy lehet megbarátkozni a halál gondolatával?

Figyelt kérdés

Lehet,hogy nemsokára nem lesz más lehetőségem,mint az öngyilkosság.

Egészségügyi probléma miatt,amivel nem tudok együtt élni.Nem akarok meghalni, de úgy élni sem akarok.

Szép vagy jó lehet a halál?


2014. júl. 4. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó kérdés! Én mivel hiszek a reinkarnációban, nem tartom rossznak a halált, csak ha valaki önkezével vet véget az életének.Hitem szerint a következő életében újra ugyan ilyen körülmények közzé kerül. Végig kellene élni az életedet. De megtudom érteni azt is, hogy ha valaki beteg, annak vannak ilyen gondolatai. Írj privit. Meghallgatlak
2014. júl. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A halál az élet része. Tudjuk, egyszer vége lesz.

Csak az nem mindegy, hogyan. Fiatalon, vagy idősen, aránylag egészségesen, vagy demensen, másokra szorulva, az élet peremén, mások nyakán nyűgként.

Az öngyilkosság nem megoldás. Gondolj bele, milyen bánatot okoznál a szeretteidnek. Milyen lelkiismert furdalást....segíthettek volna, de nem tették.

Meghalni csak úgy érdemes, hogy jót, szeretetet hagyjunk magunk után.

Nem tudom, milyen betegséged van, de sok bajjal lehet együtt élni. Tökéletes ember nincs. Se fizikailag, sem lelkileg. Voltam kemótól kopasz, elesett...

De nem tudtam volna öngyilkos lenni, mert tudom, milyen bánatra ítéltem volna a lányaimat.

Majd eljön a halál ideje is. Nem kell sürgetni.

2014. júl. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Élet után a legnagyobb megváltás a halál. Szerintem az öngyilkosság utolsó pillanati elég nehézkesek. Le kell küzdeni a legalapvetőbb életösztönödet. Erre nem tudsz felkészülni eléggé, mindenkinek nehéz. Viszont utána a megnyugtató semmi biztos jó érzés.
2014. júl. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De szerintem sokkal több bánatot okozok így a szerettemnek.

Azért,mert nem fogadom el a betegségemet. Amúgy ez a betegség a vitiligó.Tudom,mondák már,hogy "ások nyomorékok,mégis élnek", de nekem fájdalom,mert szép voltam,és ez túl hamar veszik el belőlem.

Anyukám látja,hogy sírok,nyugtat,de folyton ideges ettől.

A barátom meg egészséges lányt érdemel,nem egy foltos ocsmányat.

Én mindig is gyenge lelkű és szuicid hajlamú voltam.

Akkor most ezek szerint eljött az idő,vagy nem tudom.

2014. júl. 4. 15:44
 5/7 anonim ***** válasza:

ha te egy börbetegség miatt vagy eldobni az életedet akkor komoyl gondok vannak a fejedben. Amikor azt irtad betegség azt hittem súlyos szörnyen fájdalmas betegségről beszélsz, pl rák. Ne haragudj de a vitiligo nevetséges indok. AZt meg ne te döntsd el hogy a párod kit érdemel, azt majd eldönti ö hogy te elég jó vagy-e neki. Ugye tisztában vagy vele hogy emberek miylen betegségekkel, fogyatékosággal élnek. Kicsit gondolkozz el, olvass Ninck Vuicic-ről.

https://www.youtube.com/watch?v=HFmQTT87nmc

2014. júl. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont utána a megnyugtató semmi biztos jó érzés."


Persze, miután már meghaltál az biztosan jó érzés. Csak éppen nem érzed, mert meghaltál...

2014. júl. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tudom pontosan,hogy mivel élnek mások. Látom nap mint nap a nénit,akinek egyik lába hosszabb a másiknál és alig tud menni.Voltam rákos beteg temetésén,akinek a halálát végig követtem.

Elhiszem,hogy lehet élni a vitiligoval,csak én nem tudok...

2014. júl. 5. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!