Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a gazdag...

Miért van az, hogy a gazdag emberek nagy része lenéző, nagyképű, és téves képzetei vannak az életről?

Figyelt kérdés

2014. aug. 23. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Mert azt gondolja magában, hogy "minek álljak szóba ezzel az emberrel, aki szegényebb, és akitől semmit nem kaphatok?"

Érdekből.

2014. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Hány gazdag emberről gyűjtötted össze ezt a tapasztalatot?
2014. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az összes gazdag ismerősöm ilyen, mondjuk nincs sok. Összesen 20 gazdag ismerősöm van. Azok közül mind elég érdekes szerzet.
2014. aug. 23. 13:04
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Mert azt hiszi, hogy a pénze mindenre elég és megoldás. Aztán ha szerencséje van, akkor történik egy olyan törés az életben, mikor mindenét elveszti, és ujra fel kell épitenie magát. Akkor még van esélye, hogy ember legyen.


A pénz mindig addig számít, mig egy ember rá nem jön arra, hogy mi az igazi érték és mennyit ér egy emberi életben. Addig.

2014. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
En is gazdag vagyok,es rohadtul nem ilyen vagyok,szoval nemkell eggykala p alá venni mindenkit..
2014. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam, hogy mindenki, csak akiket ismerek nagy része.
2014. aug. 23. 13:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egy másik origóból közelítek : van sok ismerősöm/haverom, aki szegényebb, mint én ( ugye a gazdagság is relatív, attól függ, hogy kihez méred magad ). Az én megfigyelésem szerint ők azok, akik folyamatosan az orrom alá dörgölik, hogy nekik milyen kevés pénzük van, hogy a gazdagok bezzeg szórják a pénzt, hogy mennyi feleslegre költünk, stb.

Én egyáltalán nem vagyok az a típus, aki kérkedne a pénzével, mégis folyton ezt hallom a kevésbé tehetős ismerőseimtől.


A gond az, az ilyen mentalitással, hogy sokan belekeserednek a nyomorba és hagyják, hogy az irigység irányítsa őket ahelyett, hogy saját magukkal törődnének. Az említett példám mutatja, hogy a szegény ember is lehet lenéző emberileg egy gazdagabb emberre nézve, és semmivel sem különb az, ha az ítélkezés ebben az irányban van és nem fordítva. Egy szegény ember se engedje meg magának az előítélkezést és a szokásos " bezzeg, hogy neki van . . . " , mert nem tudhatja, hogy az illető mit tett a pénzéért.


Ha mindenki saját magával foglalkozna, akkor nem azzal törődne senki, hogy a másikat méregesse, hanem inkább azzal, hogy a saját életét építse.

Ha szegény vagy, akkor nem kell fennakadni a gazdagokon és ha gazdag vagy, akkor nem kell fennakadni a szegényeken , mert bizony mindkét táborban akadnak férgek.

2014. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Fiatal, nagyon gazdag lány vagyok és nem a szüleim a pénzesek, nem apuka kicsi lánya vagyok. Annyi furcsa tekintetet, megjegyzést kaptam már másoktól, hogy könyvet tudnék írni. Szerintem az emberek nagy része idiótának tart. :D Azt tapasztaltam, hogy amit te kérdező lenézésnek tartasz, az valójában nem is az. Én nem vagyok lenéző senkivel, csak egyszerűen zárkózott vagyok és nem mozgolódom a saját baráti körömön kívül, akik nem mind gazdagok, vannak teljesen átlagos emberek is köztük. Ezt sokan úgy fogják fel, hogy nem méltóak arra, hogy én hozzájuk szóljak. De már eleve aki ilyet gondol... Nem, nem akarok új barátokat és kiváncsiskodókra sem vagyok kiváncsi. Ilyen egyszerű. Mindenki elfér a másik mellett, csak ne akarjon bele mászni az életembe.
2014. aug. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A szomszédunk is meglehetősen gazdag család és semmi rossz tapasztalatom nem volt velük.Voltunk velük nyaralni is Velencében,természetesen mindkét fél a felét kifizette.Szóval az általánosítás tényleg csúnya dolog.:) Kedves,tanult emberek.Máig szoros a barátságunk.:)
2014. szept. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

"""Mert azt hiszi, hogy a pénze mindenre elég és megoldás. Aztán ha szerencséje van, akkor történik egy olyan törés az életben, mikor mindenét elveszti, és ujra fel kell épitenie magát. Akkor még van esélye, hogy ember legyen.



A pénz mindig addig számít, mig egy ember rá nem jön arra, hogy mi az igazi érték és mennyit ér egy emberi életben. Addig.""""


Ezzel a válasszal teljesen egyetértek!!!!

2023. júl. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!